Grixis Dragons ?? In MY Standard ?!

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Grixis Dragons ?? In MY Standard ?!

Мнениеот Grim Demise на Сря Ное 07, 2018 3:56 pm

Привет банда,

От как видях Nicol Bolas, the Ravager ми щукна идеята в главата да играя Grixis Дракони. Поразтърсих се из нета (тъй като съм мазен нетдекър) но не намерих нещо особено, което да ми хване окото, затова реших да си брюна собствен дек(и да спра да бъда мазен нетдекър), а ето го и него:

Creatures (12)
2 Niv-Mizzet, Parun
2 Verix Bladewing
4 Nicol Bolas, the Ravager
4 Demanding Dragon

Planeswalkers (4)
4 Sarkhan, Fireblood

Spells (15)
2 Ritual of Soot
4 Sinister Sabotage
3 Spit Flame
4 Lightning Strike
2 Vraska's Contempt

Artifacts (4)
4 Dragon's Hoard

Lands (25)
3 Island
7 Mountain
3 Swamp
4 Dragonskull Summit
4 Steam Vents
4 Sulfur Falls
4 Watery Grave

Притесняват ме спеловете и мана базата. Цялостната ми идея е да е midrange дек, не толкова контрол, не и толкова агро. Саркан според мен е най-добрият planeswalker за този дек, предвид че ми позволява turn 4 Niv-Mizzet и turn 5 кикнат Verix Bladewing. Замислих се за Lathliss, Dragon Queen но ми се струва че ми бърка curve-a малко ... или може би да махна Niv и да сложа нея ...

Spit Flame очевидно е auto-include предвид че играя 12 дракона. Не съм сигурен дали вместо Sabotage да не играя Ionize и вместо Soot - Fiery Canonade, а Soot-a да оставя за сайдборд. Също така се чудя Search for Azcanta намира ли място в дека, но ме притеснява факта че може би отива към контрол частта прекалено много. Контемптите са само 2 понеже паричка за повече няма.. :mrgreen:

Като цяло - всякакви идеи са добре дошли, но мисля като цяло дека да изглежда нещо подобно. Вашето мнение? :)
Patrick Chapin написа: "If you're not at least 25% brews you've got no heart. If you're not at least 25% netdeck you've got no brain."

Dave Price написа: "There are wrong answers but there are no wrong threats."
Аватар
Grim Demise
Azure Mage

Re: Grixis Dragons ?? In MY Standard ?!

Мнениеот ViperX на Сря Ное 07, 2018 4:13 pm

ето ти билд, от топ 8 на invitational qualifier за scg:

https://www.mtggoldfish.com/archetype/s ... 1521#paper

прави впечатление, че няма spit flame и има малко повече creatures. Не се знае колко хора са били на турнира, но тези турнири са с приличен prize support, така че се предполага топ 8 да е на нивото поне на ФМН в бг
ViperX
Griffin Sentinel

Re: Grixis Dragons ?? In MY Standard ?!

Мнениеот Grim Demise на Сря Ное 07, 2018 4:30 pm

ViperX написа:ето ти билд, от топ 8 на invitational qualifier за scg:

https://www.mtggoldfish.com/archetype/s ... 1521#paper

прави впечатление, че няма spit flame и има малко повече creatures. Не се знае колко хора са били на турнира, но тези турнири са с приличен prize support, така че се предполага топ 8 да е на нивото поне на ФМН в бг

А, интересно, като търсих в рибката нищо не ми излезе.

Ще го разгледам, мерси!
Patrick Chapin написа: "If you're not at least 25% brews you've got no heart. If you're not at least 25% netdeck you've got no brain."

Dave Price написа: "There are wrong answers but there are no wrong threats."
Аватар
Grim Demise
Azure Mage

Назад към Кухненската маса