BW Tokens

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

BW Tokens

Мнениеот tobiantonfan на Сря Май 23, 2012 9:30 pm

Сглобих това нещо и ще полагам първи тестове в събота.Ще ми трябват някакви съвети да го напасна към сегашната мета... :)

Creatures:

4x Champion of the Parish - Доста агресивен крийчър, който късната игра става голЕм...
2xDoomed Traveler - Свалих ги на два.Не ми остави добро впечатление...Не знам дали ако са толкова въобще имат някакъв смисъл...
4xHero of Bladehold - Много добра заплаха и с 1-2 "пъмп" ефекти обикновено е финишър.
1x Mikaeus, the Lunarch - Тук е, за да имам по-добра крива.Обикновено го каствам с 2-3 каунтъра и го убивам.Не знам дали това е начина, но от малкия ми опит работи.

Non-creatures spells / Token Generators:

4x Gatherer the Townsfolk - Доста силна карта според мен, 1-ви ход Шампион, втори ход това и като цяло влизам доста агро и преди сайдборд срещу по-бавен дек картата е доста ключова, а и след това.
4x Honor of the Pure - За две мана или влизам за много дмг, а е още по-силна като трябва да рейсвам някой бърз дек.
4xIntangible Virute- Същото, понякога по-лошо, а понякога и по-добро...Леко е meh, че хиротата вкарват солджърите тапнати и виджилънса не е много релевативен, но не е болка за умиране.
4x Lingering Souls - Без тази карта дека си е просто бяло уини.Няма какво друго да кажа...Картата е ОМГ
3xMidnight Haunting - Дори не знам защо са три.Картата е силна, но леко бледнее пред предната.Общо взето я използвам, за да блокна гайст и ако имам "пъмп" ефект и ангела.
2xSorin, Lord of Innistrad. - Два са, защото ставам малко хеви на 4 дропове, а целта е да съм агро дек с опция за мидрейндж, а и не ми се търсят още... :mrgreen: Абе, силен е.Обикновено директно слага емблема, но ако съм го закъсал и токен, за да стабилизирам леко.Вампира най-често е чъмп блокър. :)
2xOblivion Ring - Да не ми се пречкат разни уолкъри, делвър (За което помага следващото) etc...Два са, защото не искам да пропускам ход без токен или крийчър, а те са скъпички.
3x Gut Shot - Мислих да са Слипове, но доста често нямах черна, пък и тези са безплатни.

Lands:

4x Isolated Chapel
14xPlains
2x Swamp
3x Vault of the Archangel

Благодаря предварително! :P
tobiantonfan
Benalish Veteran

Re: BW Tokens

Мнениеот johnny_combo_player на Сря Май 23, 2012 9:51 pm

Евгени играеше тоя дек, питай го него. Със сигурност ще получиш адекватен съвет от човек играл го тоя дек достатъчно.
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот inegve на Сря Май 23, 2012 10:32 pm

Значи с толкова 4 дропа ще си зимаш много.Дека на 4ти ход иска да играе 2 антема или енд ъф търн хаунтинг(от които задължително цъкаш 4 бтв) или лингър с мана опен за дисмембър(по-добрия ремувъл в дека - убива почти всичко в ранните ходове и е евтин).Първия път като играх дека махах Сорините всеки път, затова бих те посъветвал да ги играеш сайд срещу контроли.Кътваш хиротата до 2 някъде, слагаш дисмембър и гоу фор дъ троут и местиш гътшотовете в сайда , че не правят нищо в някои мачове.Травълърите може и 4 да цъкаш , срещу агро са ок а и винаги трябва да има тъпи карти в дека за да ги сайд аутваш. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
И мана базата си сбъркал леко, поне 4 суомпа и кътни волта до 2.Това е от мен, дека е безумен на моменти и хората дори не разбират кога успяваш да ги рейснеш.

P.S. Никога не падаш като се флъднеш на антеми!
P.S. Ако си лек и от Овча Купел играеш 1 ентрийт и убиваш с 5/5 ангел с виджилънс.
Аватар
inegve
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот johnny_combo_player на Сря Май 23, 2012 11:04 pm

inegve написа:P.S. Ако си лек и от Овча Купел играеш 1 ентрийт и убиваш с 5/5 ангел с виджилънс.

Леките бате :mrgreen:
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот saros на Сря Май 23, 2012 11:12 pm

Не че нещо, ама как именно помпаш 4-те Champion of the parish адекватно? И нека отговорът не е 'с doomed traveller и hero of bladehold на 4-ти ход'. Слаба работа според мен. На 1-мана слотовете може да ползваш адекватен римувъл - както ти каза Евгени или дисмембър, или даже tragic slip, зависи кое как колко. Или просто сложи 2 Evolving Wilds-а, защото така и така тоя дек започва да играе от 2-ри ход.

Сорините са слаби, затова пък Entreat the Angels печели игри, в този дек бих играл 3 такива. Е, ако не можеш да намериш, друга работа, ама даже и да хардкастнеш едно на 5-ти ход, пак обикновено е 6/6 ангел.

Не бих намалявал Vault of the Archangel на 2, защото срещу агро, и най-вече срещу делвър това ти е основната опция да не умреш по-бързо от опонента. Е, не съм казал и че с 2 swamp-a е яко.
Do not react to force in kind. Turn it aside. Direct it to where it can do no harm.
saros
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот johnny_combo_player на Сря Май 23, 2012 11:21 pm

Gather the Townsfolk док. Адекватен си както винаги. С предложените 4 травелъра, 4 шампиона и 4 гадъра не виждам проблем шампиона да е консистентно 2/2 или 3/3 че и повече с хирото.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот inegve на Сря Май 23, 2012 11:31 pm

Док, в тоя дек няма айлънди.Не пиши моля. :mrgreen:
Аватар
inegve
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот johnny_combo_player на Съб Юни 09, 2012 12:02 pm

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Назад към Кухненската маса