Как да ограничаваме силата на кежуъл дековете в групата

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Как да ограничаваме силата на кежуъл дековете в групата

Мнениеот Trident на Чет Юни 28, 2012 11:12 pm

Та, имам "група" от 2–3ма души и играем кежуал. С течение на времето предишните ни декове стават по–силни, и ни доскучават (колкото по–силен е един дек, толкова по–еднообразна и тъпа е играта с него). Вярно, бие се, но и това е стимул да се охарчваме. Когато някой реши да направи нов дек за разнообразие със неизползваните си карти обикновено останалите играят със старите си декове и го оунват. Въпросните декове са на ниво "ъпгрейднат–интро–дек" но пак, не ни интересуват правилата на декбилдинга а забавлението :P

За да се реши проблема със пресилването на дековете в групата съм си мислел как може нивото на power-a на дековете да се ограничава. Трябва да е достатъчно ниско, така че и посредствените декове от джънк реърки да имат шанс, но и да мога да вкарвам разните скъпи карти, които имам, за да ги играя изобщо.

1) Един начин е да се следи цената на дека. Това е грешна стратегия, тъй като силните декове имат не само силни карти, но и синергии между тях. Аз мога да бутна 4 Sneak Attack във гоблински дек и ще струва $120 но пак ще е зле, защото има 1 Goblin Chieftain, 1 Siege-Gang Commander и останалото комънки. Мога да сложа Sword-ове във зеления beast ramp, но няма да е КОЙ знае колко по–силно, тъй като знаем да сайдбордваме naturalize и crush. (Не че имам тези карти – това е за целите на примера :D )

2) Да броим колко хода са нужни на всеки дек за да направи 20 dmg или да си стигне Уин–къндишъна. Пак леко тъпо, тъй като не се смята доколко е устойчив на контроли и disruption или агро ръш.

3) Да се проверява дали е по–силен от определен "gatekeeper" дек. Въпросният гейткийпър е някъкъв хипотетичен агро/комбо/контрол, който има и дискард, и директен демидж, и board presence от дебели крийчъри и всичко. Никой дек няма да му е позволено да е по–голям от него. Когато някой направи нов дек, дава новия си дек на мен и аз му давам гейткийпъра. Ако той успее да бие дека си с гейткийпъра няколко игри подред, то дека му е на приемливо ниво и може да се ползва.
Естествено, защото гейткийпъра е силен навсякъде, то той не е истински силен никъде, но идеята е да не се позволява на никой друг дек да става истински силен. Вярно, имаме черно–сини контроли и солджъри, но когато гейткийпъра ползва много реърки да му вършат разнообразните дела би трябвало да е на ниво ъпгрейднат интро дек. Да речем, има червени зенити за бърн, Sporesower Thallid–и да спамят крийчърчета, някаква реърка или митик реърка за да кара опонента да дискардва и т.н..

Или пък, един агро и един контрол дек, със по някакви синергии, на които останалите нови творения да си пробват зъбите :) Синергиите ще се вкарат за да се изпита способността на новите декове за disruption.

Предполагам че третия вариант е най–възможен. Много ми е интересно и ако някой друг има размишления върху силата на дековете в метата си през месеците :D
Trident
Elite Vanguard

Re: Как да ограничаваме силата на кежуъл дековете в групата

Мнениеот SIMEONOV на Чет Юни 28, 2012 11:26 pm

Единия вариант е да сглобите максимално количество theme deck-ове и да играете само с тях. Ние с Камен веднъж бяхме направили около 20 и игрите и опциите бяха адски разнообразни. Готино е да гледаш как се представят декове от различни блокове един срещу друг. Тука обаче няма декбилдинг.

Друг вариант е да съберете всичките си карти и да направите нещо като импровизиран сийлд. На всеки се пада някакво количество карти, с които да сглоби тесте. Примерно на всеки се падат 10 реъра, 30 ънкомъна и 50 комъна или колкото си решите и играете. Ако някой е много небалансиран правите нови декове и така. Има доста декбилдинг тука и може постоянно да добавяте нови карти в пула
Изображение
"Top rated european player - Unlimited format, Summer Season 2015"
Изображение

Gribo написа: Не бях тъжен, безмълвен бях- смайлито беше :| , което е различно от :( (някой ден подобен анализ ще бъде цитиран в литературната критика за шести клас).
Аватар
SIMEONOV
Трансферна цел №1

Мнениеот Raid на Пет Юни 29, 2012 12:05 am

Ултимативната кежуъл игра се получава в EDH, защото:
1. Декбилдингът е непрекъснат процес
2. Мултиплейър (няма скучаещ, докато двамата си цъкат)
3. Няма ротация на картите.
4. Нужна е само по една карта от вид => повече разнообразие на по-ниска цена :)
5. Не е задължително да се играе само докато единият сгъне - може да се използва система от точки, подобна на тази тук

Е, голяма част от хубавите карти са стари и скъпи, но лека-полека можете да си съберете прилично количество качествени и интересни за игра декове.

Играйте EDH! :)
What is the main difference between Manchester United and Liverpool?
We make history, they live in it.
Аватар
Raid
Master of Puppets

Мнениеот str8pala на Пет Юни 29, 2012 2:19 am

Илко,разплаках се на твоя пост :) Някой ден в O.C ще проиграят EDH ,но няма да е скоро ,че за тях това е "омг,фейл,рандъм 99 картов ,джоук формат" ...а е толкова яко да седнеш ,да направиш 1-2 игри ,да изпиеш няколко кила бира и ракия... някой ден ...
"Гнидите умират сами"
Аватар
str8pala
Jace, the Mind Sculptor

Мнениеот SIMEONOV на Пет Юни 29, 2012 10:49 am

Освен тва ако има някой,който се опитва да вкарва къмпетътив елемент в ЕДХ, го изгонете
Изображение
Изображение

Gribo написа: Не бях тъжен, безмълвен бях- смайлито беше :| , което е различно от :( (някой ден подобен анализ ще бъде цитиран в литературната критика за шести клас).
Аватар
SIMEONOV
Трансферна цел №1

Мнениеот mnk на Пет Юни 29, 2012 11:05 am

Купете му билет за Бургас :mrgreen:
Респект за замесените и за замезилите
Аватар
mnk
vladko87

Мнениеот Raid на Пет Юни 29, 2012 11:41 am

mnk написа:Купете му билет за Бургас :mrgreen:

Мда, ние така направихме :mrgreen: Даже не му го купихме. Ама за Бургас. Жега.
What is the main difference between Manchester United and Liverpool?
We make history, they live in it.
Аватар
Raid
Master of Puppets

Мнениеот saros на Пет Юни 29, 2012 12:00 pm

Ех, тая насъбрана злоба...да не ви бие човек няколко пъти на ЕДХ :)
Do not react to force in kind. Turn it aside. Direct it to where it can do no harm.
saros
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот SIMEONOV на Пет Юни 29, 2012 12:16 pm

Я не злобеем спрямо никого, говорим като цяло
Изображение
Изображение

Аватар
SIMEONOV
Трансферна цел №1

Назад към Кухненската маса