Бюджетен BW spirit/exile (casual modern)

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Бюджетен BW spirit/exile (casual modern)

Мнениеот xdaft на Чет Ное 29, 2012 4:02 pm

Това е дека, с който по принцип играя и имам сравнително добър win rate. Имам големи проблеми срещу много токени (разчитам на DoJ или да съм по-бърз), бърн декове и (понякога) милващи се декове. По принцип имах идеята да го правя като агро, но се получи нещо странно. Имам карти, които са под въпрос и търся мнения :) Засега е стабилен, но само стабилен не печели турнири ;)
Деклист:

Creatures
2x Thoughtpicker Witch ---> търся нещо по-добро за 1 или 2 мана
3x Shimian Specter
2x Bloodgift Demon

Enchantment
2x Oblivion Ring ---> ще има още в сайдборда (той не е готов)

Sorcery
2x Day of Judgment
2x Lingering Souls
4x Castigate --> да ги направя 3 ?

Instant
4x Mortify
3x Unmake
4x Zealous Persecution
4x Beckon Apparition
4x Midnight Haunting
3x Condemn --> оказа се по-полезен отколкото си мислех

Lands
10x Plains
10x Swamp
3x Terramorphic Expanse

Сайдборда е главно разни помпалки за спиритите и други неща, които не си струва дори да се споменават (освен Disfigure ).
Гледам дека да не загуби скоростта си (той и без другото има нужда от по-голяма такава). 100% не знам някоя карта дето ще е по-добра от някоя текуща в дека.

п.с.: в мечтите ми се въртят разни path to Exile , но не мога да си го позволя.

п.п.с.: държа си на 62 карти (всеки си има някакви особености)
Аватар
xdaft
Elite Vanguard

Re: Бюджетен BW spirit/exile (casual modern)

Мнениеот Raid на Чет Ное 29, 2012 6:35 pm

1. Точките са обикновено 1/1. Успешните декове с точки са тези, които имат начини да ги правят по-големи. Тоест декове, които играят няколко (обикновено около 8 ) от следните (бюджетни) карти:
Glorious Anthem ($1.50)
Honor of the Pure ($2.25)
Intangible Virtue ($2.00)

2. Някои от спеловете ти, които слагат точки, са далеч от оптимални, даже неподходящи: Beckon Appartition е ситуационна, Midnight Haunting е добра, но не достатъчно. На тяхно място бих ти предложил:
Spectral Procession ($3.50)
Promise of Bunrei- ($1.50)
Raise the Alarm ($0.25)
>>> Lingering Souls <<< - престъпно е да се играят по-малко от 4 в този дек

3. Съществата ти са малко странни. Вещицата уж крипълва дека на лошия, ама по никакъв начин не влияе на борда или на ръката на опонента. Освен това ти убива точките, вместо да караш противника да прави това. Shimian Specter не е ясно какво точно прави в този дек - 2/2 за 4 мана, което прави нещо само ако конектне, и освен това опонентът има winning condition в ръката, и няма други такива карти, и т.н. Бе, накратко, това, че го имаш, не значи, че трябва да го играеш. Bloodgift Demon e хубав, но пак не се връзва с идеята на дека. Ако те кефи, цъкай си го. Останалите бих ги сменил с някоя от следните карти:
Doomed Traveller (вместо вещица)
Cloudgoat Ranger
Geist-Honored Monk
Tidehollow Sculler

4. Масов римувъл не е много оферта мейндек. Освен това в Модерн има WoG. По-добре го премести в сайда. Пойнтед римувълът ти обаче е прекалено много - като на контрол дек е... А ти с тия точки искаш докъм 6-7 ход да си поушил. Като почнеш да слагаш антеми, ще отрежеш спелове оттук, така че сам ще си ги намалиш.

5. Zealous Persecution и Castigate са си добре в дека.

6. Земи е ясно, че нямаш, ама сега като излязат оржовските комъни февруари, можеш да ги вмъкнеш. Windbrisk Heights е нарисувана за този дек, ама е 3.50...

7. Направи дека 60 карти с 23 земи. Това независимо какви особености си имаш.
What is the main difference between Manchester United and Liverpool?
We make history, they live in it.
Аватар
Raid
Master of Puppets

Мнениеот xdaft на Чет Ное 29, 2012 7:07 pm

Благодаря за отговора. Promise of Bunrei е наистина карта, която бих сложил! Lingering Souls я нямам 4 пъти, иначе бих я сложил толкова. Спектъра наистина не е велик момент, вероятно ще го махна. DoJ ще отиде в сайдборд , искаше ми се да го чуя и от друг xD. Сега работя по идеята да сложа Rest In Peace (иска ми се да стане по-малко агро, но не мога да преценя как би ми харесало повече да играя). Иска ми се да оставя exile момента в дека (имам някакви идеи уж, пък ще видим какво ще направя). Намерих Vault of the Archangel, може и да я сложа.
Аватар
xdaft
Elite Vanguard

Мнениеот Magic_glavishte на Чет Ное 29, 2012 9:50 pm

Следвай много отблизо съветите на Илко. Мисля че няма по-разбиращ този архетип във форума въобще. Някои от нещата мислех да ги кажа и аз, ама се е справил както обикновено изключително добре.
П.С. : Рест ин пийс не се опитвай да го вкараш в мейна, мисля че няма нужда.
See, here's the thing about Magic : super easy, not hard...mulligan to five...you are all disappointed...I'm gonna lose...there's like nothing I can do...five minutes later you've just killed your opponent with an infinite combo. Easy stuff!

Патрик е като Емил Костадинов , отбелязва гол в последната минута и на никой не му се верва. Господ е гоблин гайд
Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот xdaft на Чет Ное 29, 2012 10:05 pm

Благодаря за съветите. Ще видя какво мога да направя като промени, но едва ли ще е много скоро. Ако взема, че успея нещо да събера и да променя ще пиша пак да приема още критики :)
Аватар
xdaft
Elite Vanguard

Назад към Кухненската маса