Golgari Scavenge

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Golgari Scavenge

Мнениеот Azrael на Съб Юни 29, 2013 7:17 pm

Здравейте, не бях играл MTG от доста време и поразгледах новите сетове и прочие и ми харесаха, затова реших да се върна. След бърз преглед сглобих и най - вероятно ще играя този дек, но все ми се струва че нещо му липсва, затова очаквам коментари. Цялата идея на дека се върти около новата механика Scavenge.

(G) (B) Golgari Scavenge (G) (B)
Total: 60 Cards

4x Arbor Elf
4x Corpsejack Menace
2x Desecration Demon
3x Dreg Mangler
2x Jarad, Golgari Lich Lord
4x Vampire Nighthawk

Total: 19 Creatures

10x Forest
4x Golgari Guildgate
10x Swamp

Total: 24 Lands

4x Putrefy
4x Murder
4x Golgari Charm
4x Grisly Salvage

Total: 16 Spells

Карти, които обмислям:
2x/3x Deathrite Shaman - Хубава карта е, ако scavenge не помогне, поне да се помпам/бърнвам
2x/3x Varolz, the Scar-Striped - More scavenge
3x Loleth Troll - За 2 мана 2/1 трампъл, реген ме устройва. Пък и се помпа.
4x Mutilate - Лошо е ако имам малко swamp-ове и много мои крийчъри, но ми се струва че може да ми спаси животеца.
2x/3x Gaze of Granite - 'Що не? :D
2x/3xUltimate Price - Това по - скоро за sideboard?
2xTreasured Find - Ако нещо не проработи, винаги бих могъл да го върна. Дори 4 бройки не мисля, че ще са лоша идея.

Приемам идеи и КОНСТРУКТИВНА! критика. :)
Изображение
mnk написа:Ако Уизардс почнат да слагат 100$ банкноти на слота на земя в бустърите, пак ще мрънкате, еби му майката

Darksoul написа:Който пие бира не умира! Който пие ракия, живее два дена повече!
Аватар
Azrael
Griffin Sentinel

Re: Golgari Scavenge

Мнениеот Ater_Animus на Съб Юни 29, 2013 8:10 pm

Значи първо - играеш Deck с почти 20 Creature-a.
Откажи се най-добре от идеята за Mutilate и Gaze of Granite.
Второ от първа гледка едно от нещата, който най-много липсва в дека ти е добра мана база.
Вземи си Overgrown Tomb-ове. Повярвай ми, няма да съжлавяш! В момента дори са сравнително евтини.
А ако успееш това бих се замислил на твое място да сложа и някаква бройка Woodland Cemetery, а да разчистиш на тяхно място поне част от Golgari Guildgate-овете.
Играеш дек, който се опитва да бъде проактивен, а не обратното. Дори имаш неща като Arbor Elf-и в него. Трябва да ги използваш оптимално тези неща, а не когато вече е твърде късно.
Също така бих се замислил да заменя или всички Murder-и или поне част от тях. По-скоро погледни към Abrupt Decay. Може да не хваща неща с CMC 4 и нагоре. Но за сметка на това ти е 1 мана по-евтино. Не го ловят counter spell-и и чисти не само Creature-и.
Освен всичкото това, идеята на дека ти до колкото виждам се базира около това да Abuse-ваш слагането на counter-и от Corpsejack Menace. Обаче с изключение на 2 Jarad-а и 3 Dreg Mangler-а не виждам какво друго в целия ти дек може да слага въобще counter-и. Помисли малко върху това. Аз бих сложил поне още един Dreg Mangler задължително в дека. Както и бих потърсил някакви други начини да си осигуря, че Corpsejack Menace-те ще работят. Иначе са само поредния Overcosted Creature. Извини ме, че не мога да ти дам добър пример за подобни карти в момента. Сещаш се единствено за Predator Ooze като такава карта, но не знам дали ти върши каквато и да е работа.
Друго нещо, което забелязах при дека ти е, че с изключение на Arbor Elf-ите и Vampire Nighthawk, май всичко в него е от RTR Block-a. Сдруги думи ще можеш да го развиваш и да играеш с него и като излезе Theros през есента.
За съжаление все още няма нито Arbor Elf-и, нито Vampire Nighthawk в Spoiler-а за M2014. Дори и най-вероятно няма да има Arbor Elf-и имайки впредвид, че Print-ват Elvish Mystic (карта, която ако Arbor Elf-ите наистина са важни за дека ти - ще успее до голяма степен да ги замести).

P.S. - Преди малко осъзнах, че играеш с 59 земи. Hint - Не го прави най-добре! Сериозно на никакъв Constructed Event няма просто ей така да те оставят да играеш с 1 карта под минимума. Но това се надявам да е просто така, защото се чудиш какво да сложиш на свбодния Slot.
Аватар
Ater_Animus
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот johnny_combo_player на Съб Юни 29, 2013 8:25 pm

Ater_Animus написа:P.S. - Преди малко осъзнах, че играеш с 59 земи

Momir basic е доста як формат. Питайте GGP :D
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Ater_Animus на Съб Юни 29, 2013 8:29 pm

Оф, трябваше ми цяла минута, за да осъзная, че съм написал земи, вместо карти.
Nvm - мисля, че Azrael ще схване идеята ми ...
Аватар
Ater_Animus
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот Azrael на Съб Юни 29, 2013 8:37 pm

Ater_Animus написа:Значи първо - играеш Deck с почти 20 Creature-a.
Откажи се най-добре от идеята за Mutilate и Gaze of Granite.
Второ от първа гледка едно от нещата, който най-много липсва в дека ти е добра мана база.
Вземи си Overgrown Tomb-ове. Повярвай ми, няма да съжлавяш! В момента дори са сравнително евтини.
А ако успееш това бих се замислил на твое място да сложа и някаква бройка Woodland Cemetery, а да разчистиш на тяхно място поне част от Golgari Guildgate-овете.
Играеш дек, който се опитва да бъде проактивен, а не обратното. Дори имаш неща като Arbor Elf-и в него. Трябва да ги използваш оптимално тези неща, а не когато вече е твърде късно.
Също така бих се замислил да заменя или всички Murder-и или поне част от тях. По-скоро погледни към Abrupt Decay. Може да не хваща неща с CMC 4 и нагоре. Но за сметка на това ти е 1 мана по-евтино. Не го ловят counter spell-и и чисти не само Creature-и.
Освен всичкото това, идеята на дека ти до колкото виждам се базира около това да Abuse-ваш слагането на counter-и от Corpsejack Menace. Обаче с изключение на 2 Jarad-а и 3 Dreg Mangler-а не виждам какво друго в целия ти дек може да слага въобще counter-и. Помисли малко върху това. Аз бих сложил поне още един Dreg Mangler задължително в дека. Както и бих потърсил някакви други начини да си осигуря, че Corpsejack Menace-те ще работят. Иначе са само поредния Overcosted Creature. Извини ме, че не мога да ти дам добър пример за подобни карти в момента. Сещаш се единствено за Predator Ooze като такава карта, но не знам дали ти върши каквато и да е работа.
Друго нещо, което забелязах при дека ти е, че с изключение на Arbor Elf-ите и Vampire Nighthawk, май всичко в него е от RTR Block-a. Сдруги думи ще можеш да го развиваш и да играеш с него и като излезе Theros през есента.
За съжаление все още няма нито Arbor Elf-и, нито Vampire Nighthawk в Spoiler-а за M2014. Дори и най-вероятно няма да има Arbor Elf-и имайки впредвид, че Print-ват Elvish Mystic (карта, която ако Arbor Elf-ите наистина са важни за дека ти - ще успее до голяма степен да ги замести).

P.S. - Преди малко осъзнах, че играеш с 59 земи. Hint - Не го прави най-добре! Сериозно на никакъв Constructed Event няма просто ей така да те оставят да играеш с 1 карта под минимума. Но това се надявам да е просто така, защото се чудиш какво да сложиш на свбодния Slot.

Благодаря за мнението, оценявам го. :)

Принципно това е идеята на дека, крийчъри със Scavenge, спеловете за removal. :) По - малко крийчъри не виждам защо са ми.
Идеята за Mutilate и Gaze of Granite е note-ната, но след няколко теста в MWS се оказва че например нямам отговор срещу Geist of Saint Traft, освен бърз Abrupt Decay или Gaze of Granite. :(
Това за Tomb-овете също е note-нато, само малко да им падне цената, че в BGMagic магазина са 15 лв. :|
Ще пробвам да видя как ще е с Woodland Cemetery
Abrupt Decay-я също ми е скъп, иначе него го слагам веднага.
Predator Ooze е идея, ще обмисля.
Есента ли е ротацията или е с излизането на M14? :) Ако е есента, защо да не мога да играя Arbor Elf и Vampire Nighthawk, пък след като излезе Theros ще им намеря заместници.
И разбира се, 59 са защото не съм сигурен какво да добавя, наясно съм че няма да ме пуснат да играя с 59.. ^^
Проблемът е единствено в строго ограниченият ми бюджет, иначе бих го направил чуден дека. Прая тука с каквото имам, ама явно не е достатъчно. :(
Изображение
mnk написа:Ако Уизардс почнат да слагат 100$ банкноти на слота на земя в бустърите, пак ще мрънкате, еби му майката

Darksoul написа:Който пие бира не умира! Който пие ракия, живее два дена повече!
Аватар
Azrael
Griffin Sentinel

Мнениеот Ater_Animus на Съб Юни 29, 2013 8:47 pm

Abrupt Decay не ти помага срещу Geist. Той продължава да не може да бъде Target-нат от Decay-a.
Ако търсиш Removal срещу Geist по-скоро играй някое от следните :
Devour Flesh - Най-добре това. Евтино е и като Mana Cost и като цена и намираемост. Малко антисинергично е с това, че все пак се опитваш да убиеш опонента ти с Damage. Но бих заменил + 2 живот за Geist any day!
Away от Fuse картата Far // Away - Проблема е, че картата освен, че е с едно по-скъпа от Devour Flesh, за да я използваш оптимално ще ти трябва и синьо. А не мисля, че си заслужава само заради едната карта да го Splash-неш и да си развалиш маната.
Tribute to Hunger - Тука винаги ти Gain-вап Life. И Devour Flesh можеш да го използваш, за да убиеш нещо твое и да Gain-еш живот, така че да не умреиш. И примерно да убиеш опонента ти на Opposing Swing-a. Обаче е 3 мана. А даже ротира.
Liliana of the Veil - Доста яка опция. Можеш да я използваш пак след това. А дори има синергия с това, че се опитваш да направиш дека ти базиран около Scavenge. Проблема е, че освен, че е доста скъпа като пари (повярвай ми, има защо) - също така ще ротира като излезе Theros.
С това мисля и, че ти отговорих за ротацията. Просто от някакво време на сам има момент, в който 2 Core Set-a са заедно в Standard.
Аватар
Ater_Animus
Emrakul, the Aeons Thorn

Назад към Кухненската маса