Waste Not Zombies

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Waste Not Zombies

Мнениеот mozz на Пет Яну 23, 2015 3:15 pm

Здравейте хора,
Сутринта гледах 1 видео - https://www.youtube.com/watch?v=BwplQOtmPzY - и идеята доста ми хареса. Ето моят вариант:

Creatures 11
4 Gravecrawler
4 Bloodghast
2 Rotting Rats
1 Tombstalker

Enchantments 8
4 Waste Not
4 Liliana's Caress

Sorceries 17
4 Lingering Souls
4 Inquisition of Kozilek
4 Burning Inquiry
4 Dark Deal
1 Reforge the Soul

Instants 3
2 Dream Salvage
1 Darkblast

Lands 21
1 Polluted Delta
4 Bloodstained Mire
4 Blood Crypt
1 Mountain
5 Swamp
1 Godless Shrine
3 Blackcleave Cliffs
2 Mutavault

Sideboard:
3 Leyline of the Void
2 Lightning Axe - vs Tarmogoyf
2 Rakdos Charm - vs Affinity, graveyard
1 Slaughter Games - vs combo
1 Blood Moon
3 Duress - vs burn, counter spells, combo
1 Shatterstorm
2 Damnation

Интересното на дека е, че ползва гробището само като card advantage, а не като win condition (за разлика от Dredgevine дековете).
Това което ме притеснява е, че няма отговор за огромни човечета (aka Tarmogoyf) освен chump block с токени (което може и да е достатъчно добро).

И въпросите са:
Мислите ли, че е достатъчно бърз за Modern? Как ви се струва сайдборда? Препоръки за други карти?
И разбира се - Някой би ли ми услужил с картите, за да го тествам на Внезапието? :) Роската и Емо имат предимно картите от Innistrad насам.
mozz
Benalish Veteran

Re: Waste Not Zombies

Мнениеот Raid на Пет Яну 23, 2015 5:47 pm

Приятен дек, предполагам ще е много яко като успееш да сглобиш Waste Not+Dark Deal и спечелиш игра. Вижда ми се обаче не особено бърз за да убие преди моноред/зуу, не достатъчно дисръптив за да мине през туин/скейпшифт и не достатъчно устойчив, за да бие джънк (това може и да му е относително по-лесен мач).
Да играеш без нито един римувъл мейндек (добре де, Darkblast, който изглежда доста жалко срещу гойфи и носорози) ми се вижда малко рисковано - все пак в тези цветове имаш Terminate / Go for the Throat / Victim of Night.

Bloodghast с 21 земи също ми се вижда рисковано - вероятно ще стигаш до 4 мана с този дек.

Ако решиш да го цъкаш по пиши какви карти да потърся.
What is the main difference between Manchester United and Liverpool?
We make history, they live in it.
Аватар
Raid
Master of Puppets

Мнениеот mozz на Съб Яну 24, 2015 2:18 am

Надявам се draw-discard ефектите и фечовете да ми покажат достатъчно земи за Bloodghast-овете.
Тъй като виждам дека като all-in combo / aggro (заради Dark Deal и Liliana's Caress) , обмислям да вкарам 4 Simian Spirit Guide + Faithless Looting и Lighting Bolt за сметка на по-grindy картите като Gravecrawler и Lingering Souls, което би трябвало да доведе до забързване на дека и интересни първи 2 хода :D
mozz
Benalish Veteran

Мнениеот mozz на Съб Яну 24, 2015 12:27 pm

Потествах малко - зле е дека :mrgreen:
Не стана нито със Simian Spirit Guide, нито със сплаш за синьо (Dark Deal е доста слаба и пробвах Wistful Thinking), и декът определено не е агро :roll:
mozz
Benalish Veteran

Назад към Кухненската маса