за триене

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

за триене

Мнениеот menace4 на Съб Яну 24, 2015 4:28 pm

Темата е за триене
Последна промяна menace4 на Пон Фев 23, 2015 12:19 pm, променена общо 2 пъти
menace4
Azure Mage

Re: Въпроси за ЕДХ

Мнениеот johnny_combo_player на Съб Яну 24, 2015 4:51 pm

Играй каквото ти е кеф. Ако си ужасен човек като мен и Владко87 ще играеш и winter orb и mana drain примерно. Всеки се кефи на различни неща в крайна сметка, а това е casual формат.
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Ater_Animus на Съб Яну 24, 2015 11:03 pm

Много зависи от дека ти, дали Magus of the Tabernacle ще бъде ефикасен като отговор срещу точки. След като и без повечето Creature-ите, които играеш са такива, които мислиш да ги раздаваш като Humble Defector, Rust Elemental, Grid Monitor - лично теб няма да те бърка. Проблема е, че така малко можеш да си прецакаш стратегията на дека. Човека примерно, на който си дал Rust Elemental-а просто ще го Sac-не, вместо да плаща. И така нищо той ще е назад, нито ти ще генерираш някакв Advantage от генерала ти.

Принципно Warstorm Surge е по-добрата карта за EDH, защото не е твърде бавна за формата, а ефекта е едностранен. Не би искал да ти прибиват твои неща с нея или даже да те убият, благодарение на нея.

Mimic Vat e добра карта за EDH, тъй като почти винаги умират някакви полезни неща. Особено такива с Enters the Battlefield Ability-та. Проблема с нея по-скоро е, че не бих държал толкова много точно като Win Condition, защото все пак е една карта и може лесно да ти я счупят, откраднат, шъфълнат или какво ли не друго. А и попринцип така си слагаш една не малка мишена на главата. Early game ако успееш да сложиш нещо от типа на Solemn Simulacrum, Yavimaya Elder или каквото и да е, което генерира по-сериозен Advantage в Mimic Vat (било то твое, било то на враго)... никой няма те харесва!!!

Повечето карти, които си изброил са добри за EDH. Проблема е, че има голямо значение останалата част от деката ти, за да е ясно колко точно полезни биха ти били. Stalking Vengeance е много яко, ако имаш бая Creature-и с висок Power в дека. Или доста такива плюс още начини да генерираш такива. Иначе... не е чак толкова впечатляващо.
Аватар
Ater_Animus
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот menace4 на Нед Яну 25, 2015 12:53 am

Да постна ли деклиста в момента?
menace4
Azure Mage

Мнениеот Ater_Animus на Сря Яну 28, 2015 3:10 pm

Щом искаш, няма проблем. :)
Аватар
Ater_Animus
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот menace4 на Чет Яну 29, 2015 9:52 am

http://tappedout.net/mtg-decks/brion-atm/
Брион тук, в мейбиборда са карти, които мога да вкарам още сега, но още не съм решил дали всички си заслужават, останалото е сглобено с каквото имам.
menace4
Azure Mage

Мнениеот Ater_Animus на Чет Яну 29, 2015 2:10 pm

1. Оправи си мана базата...

С 10 източника на бяло има реална възможност да не видиш бяла мана през цялата игра и да не можеш да си Cast-неш нито генерала, нито останалите бяли Spell-ове. Особено Serra Avatar

Ето няколко лесни идеи как би могъл да направиш това:

- Command Tower, Opal Palace, Wind-Scarred Crag, Boros Garrison, Forgotten Cave, Secluded Steppe.
(Всичките тея земички са Common-чета и ще можеш да ги намериш за някакви центове до доларче навсякъде макс. Бих могъл да те наспамя с още бая евтини земички, но тея според мен най-много си заслужава да си ги вземеш.)

Докато съм на темата за Mana Fixing :

Boros Signet задължително е много по-добър от Ur-Golem's Eye и Sisay's Ring. Просто това на 3-ти ход да изиграеш нещо за 4 мана, като примерно генерала ти е бая добър ход!
Говорейки за тея двете карти... Разбирам, че искаш да ги играеш като някаква по-сериозна форма на акселерация. Както и всъщност, че с изключение на Chancellor of the Forge и Serra Avatar всичко ти е по 1 до 2 Mana от цвят. Но наистина не мисля, че това са добри карти. Ако бях в твоята ситуация бих направил следното:

- Sisay's Ring
- Ur-Golem's Eye
- Wayfarer's Bauble

+ Boros Signet
+ Thran Dynamo
+ Armillary Sphere

Wayfarer's Bauble е добра карта, защото наистина те акселерира с маната, а не просто ти изважда Land от цвета, който ти трябва. Но Armillary Sphere ти генерира реален Card Advantage и ти изтънява по-сериозно дека от земички. А с толкова много акселерация, колкото играеш - наистина последното нещо, което искаш е да теглиш още земи, след като вече имаш примерно 10+ Mana. Дори опонентите ти ще те гледаш с лошо, от страх, че каквото изтеглиш - можеш да го изиграеш. И е доста жалко, когато всъщност не теглиш нищо релевантно... (Примерно още акслелерация!!!)

2. Има някой карти, който играеш в дека си, който просто са лоши.

Nearheath Stalker - това е карта за Draft, дори бая далече от 1st Pick...
Pulsemage Advocate - това е интересна карта със социален аспект, но не мисля, че единия Creature, който си връщаш в игра, оправдава дори най-лошите 3 карти в Graveyard-a на някой от опонентите ти...
Sokenzan Spellblade - разбирам, че с много Mana можеш сравнително голям. Но тази инвестиция просто не си заслужава.
Stinkdrinker Daredevil - не играеш достатъчно Gaint-ове, за да се изплаща тоя. А и без това играеш твърде много акселерация.
Slagwurm Armor - това дори за Draft не ми изглежда яко...
Congregate - виждам синергията на това с Well of Lost Dreams, но просто не!
Righteousness - също не добра карта. Потенциално пази Creature-а ти от 1 Attacker и можеш и да убиеш въпросния Attacker или да се възползваш от Boost-а с генерала ти. Но някакъв Removal би свършил по-добра работа през по-голямата част от времето.
Smelt - правилно си се ориентирал с Into the Core, че в EDH е добре да махаш повече от едно нещо, защото редовно има много неща, който искаш да премахнеш, но Smelt дори и за страхотен Cost просто не е достатъчно ефикасен.
Excoriate - има твърде много по-добри Spot Removal-и в бялото и червеното, който са по-евтини и няма нужда Creature-a задължително да е Tap-нат...
Arrest - Same here!
Pacifism - And again!
War's Toll - Не мисля, че това помага особено много на стратегията ти. А хората просто ще те хейтват, защото играеш подобна карта.

3. Карти от Maybe Board-a, който задължително бих сложил.

Adarkar Valkyrie - Просто страхотна!
Colossus of Akros - Също много противен.
Ingot Chewer - бая по-добър от Smelt!
Insurrection - Печели цели игри!
Skullclamp - това също!
Soul Foundry - Има синергия с идеята ти за генерирането на Token-и, който да Fling-ваш.
Warstorm Surge - Добре е в дек с Fatties.
Wear / Tear - Отново карта, която е много по-добра за EDH от Smelt.

4. Други карти, за който би се замислил да сложа в дека ти.

Mimic Vat - Self Explenatory.
Conquering Manticore - Threaten с добро тяло. Още по-яко е, че можеш да му правиш и на него копия.
Archon of Justice - Добър Creature, който дори е отговор на много неща!
Phyrexian Rebirth - Mass Removal, който те остава с голямо Token-че.
Vicious Shadows - Изглежда ми доста подходяща за замисала на дека ти.
Darksteel Plate - Сигурно динствената, карта която ти предлагам, която надвишава цената от два долара и нещо. Но ако толкова много искаш Brion да не умира - това е много по-добрата идея от Slagwurm Armor-a ...

Хайде, станаха вече 14 карти, който предложих да вкараш на място на 14 други карти. Мисля, че и сам можеш да се ориентираш после с какви стейпъли да си запълниш лека по лека останалите Slot-ове в EDH-то.
Аватар
Ater_Animus
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот menace4 на Нед Фев 01, 2015 10:48 pm

http://tappedout.net/mtg-decks/zedruu-help-pl0x/
За зедруто съм направил нещата по различен начин - сложил съм каквото имам, но е в повече, и не знам кое да махна.
menace4
Azure Mage

Назад към Кухненската маса