Моля за съвет

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Моля за съвет

Мнениеот Нурмсалу на Пет Фев 06, 2015 5:07 pm

Нов съм тук, така че моля да бъде извинен, ако не това е правилното място за този въпрос.
От известно исках да започна да играя отново Меджик. Главно ще играя с приятели или просто ще си правя кефа, тоест няма да участвам на турнири или да спазвам някакви специфични формати. Та въпросът ми е дали бих могъл да си направя някакво що-годе нормално тесте, в което всички същества, които използвам, да са насекоми? Предполагам, че няма да стане кой знае колко силно, но поне ми се иска да мога да побеждавам в 2-3 игри от, да речем, 10.
За момента съм се колебая между зелен дек с тенденция към Midrange или зелено-син дек с тенденция към Aggro-Control. Проблемът е, че не разбирам твърде много от deck-building. Бихте ли могли да ме ориентирате кой от двата варианта би бил по-удачен. Ако пък имате нещо друго предвид, моля кажете.
Горд фен на Гръцкия национален футболен отбор, Евертън, Ювентус, Олимпиакос, Сент Етиен, Берое и Уотърфорд.
Нурмсалу
Elite Vanguard

Re: Моля за съвет

Мнениеот Gribo на Пет Фев 06, 2015 6:09 pm

Аз предлагам Mono Black Control с 4 Nantuko Shade като единствени крийчъри. Би трябвало да побийва доста на "кухненската маса", ама някой по-голям ентусиаст да ти направи декбилд, че се скатавам от работа, ама не чак толкоз много :)
Изображение
Аватар
Gribo
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Нурмсалу на Съб Фев 07, 2015 7:42 am

Тесте със само 4 същества не отговаря много точно на стила ми на игра (пробвал съм едно със осем). А иначе за Нантуко-тата бих опитал може би, но не съм сигурен какво точно да сложа. Може би неща като "Bioshift" ( http://magiccards.info/query?q=bioshift&v=card&s=cname ) , "Clockworк Beetle" ( http://magiccards.info/query?q=clockwor ... rd&s=cname ) и "Scute Mob" ( http://magiccards.info/query?q=clockwor ... rd&s=cname ) биха могли да сработят с тях, но не съм сигурен.
Горд фен на Гръцкия национален футболен отбор, Евертън, Ювентус, Олимпиакос, Сент Етиен, Берое и Уотърфорд.
Нурмсалу
Elite Vanguard

Мнениеот Ater_Animus на Вто Фев 10, 2015 5:12 pm

Одобрявам предложението за Mono Black Control с 4 Nantuko Shade като единствени крийчъри!
Като голям ентусиаст-декбилдър :D бих ти направил следното предложение! Вие може да си играете с неща на така наречената "кухненска маса", но все пак не е лоша идеята да си направиш така декчето, че ако все пак решиш да играеш на турнири - да можеш да участваш с него или поне лесно да го направиш, така че да можеш да участваш с него. Ето примерно за какво се сещам, което е възможно за Modern (достатъчно свободен формат, в който и без това биха попаднали дековете на теб и приятелите ти, ако сте почнали да играе Magic от 2004 насам).

Lands - 25
Swamps - няма за съжаление Cabal Coffers в Modern.

Creatures - 4
4 Nantuko Shade

Spells - 31
4 Duress
4 Funeral Charm
4 Sign in Blood
4 Geth's Verdict
4 Murder
4 Mutilate
4 Corrupt
2 Underworld Connections
1 Mirari - яко беше преди, сигурно би могло да е яко и сега, а и без това е преиздадено и се продава за доларче.
Въобще като цяло не мисля, че има карта, в този дек, която сама по себе си струва много повече от едно доларче.

Други яки Modern-Legal Insect-и, за който се сещам:
Delver of Secrets / Insectile Aberration
Brain Maggot
Nantuko Husk
Grave-Shell Scarab
Gleancrawler
Scute Mob
Drudge Beetle
Deadbridge Goliath
Giant Solifuge

Проблема е, че за да използваш оптимално повечето - трябва да играеш специфични декове или архетипи на декове.
Аватар
Ater_Animus
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот Нурмсалу на Сря Фев 11, 2015 9:14 am

Благодаря за предложението, интересно е. Ще помисля пак върху него. Принципно имам една друга идея, която ще трябва да тествам. А именно:

4x Bond Beetle
4x Broodhatch Nantuko
4x Scute Mob
2x Hornet Nest
1x Giant Adephage
1x Moldgraf Monstrosity

3x Giant Growth
3x Primal Bellow
3x Vines Of Vastwood
4x Explore
2x Primal Rage
2x Biomass Mutation
2x Beacon Of Creation
1x Ascetism
2x Gigantiform

22x Forest

Не знам доколко ще е вървежна. Иначе за парите нямам проблем, важното е тестето да ми харесва да го играя.
Нурмсалу
Elite Vanguard

Мнениеот venski на Сря Фев 11, 2015 9:31 am

Това което аз забелязвам е че имаш 1 spell за 7 мана, 1 за 6, 2 за 5, 2 за 4 и 2 за (G) (G) (X). С 22 земи в дека тия магии все едно ги нямаш защото никога няма да успееш да ги кастнеш (освен ако идеята ти не е да играеш Biomass Mutation за 1 или 2). По-добре ги замени с по-евтини магии (още помпалки от рода да Groundswell, Mutagenic Growth) или махни разни неща и сложи още някоя земица.

С толкова земи в дека без да имаш някаква акселерация (Rampant Growth, Farseek) вероятността да събереш 4 земи преди да умреш не е много висока. За 5, 6 и 7 ситуацията става още по-тъжна.
Damage doesn't kill creatures! State-based actions kill creatures!
Goshe написа:Goblins are red, Merfolk are blue. Couldn't care less, Tendrils for 22? #mtglove
#mtgjudge написа:(2/10/2015 7:19:07 PM) Anonycat: suggest that they run a $10,000 buy in no-limit Texas Hold'em event, and do so at Gunfight REL
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот SIMEONOV на Сря Фев 11, 2015 12:07 pm

Нещо примерно, което аз бих си направил за кухненската маса:

Creatures: 18

4x Scute Mob
3x Nantuko Elder
3x Adaptive Automaton
2x Brass Herald
1x Ant Queen
2x Hornet Queen
3x Invasive Species

//

Other spells: 17

3x Urza's Incubator - тия са скъпи, може да се сложи Kodama's Reach или Growth Spasm
4x Rampant Growth
3x Farseek // Explore - може и 4 ше намериме място :mrgreen:
2x Door of Destinies
2x Tribal Unity
2x Green Sun's Zenith
1x Primal Rage
1x Beacon Of Creation

Lands: 25 или 24 ако държим да играем 60 карти

23x Forest
2x Oran-Rief, the Vastwood

Може да се сложи и нещо от типа на Sheltering Word евентуално. Ако роботите не се връзват, защото не са насекоми, могат да се заменят с някой и друг бръмбар със scavenge - Deadbridge Goliath, Drudge Beetle

P.S.
Combo Corner:
Vorpede и Ferropede + някакви аури

Nantuko Husk и Invasive Species + Blister Beetle, Bond Beetle, Brain Maggot + Ironshell Beetle
Gribo написа: Не бях тъжен, безмълвен бях- смайлито беше :| , което е различно от :( (някой ден подобен анализ ще бъде цитиран в литературната критика за шести клас).

venski написа:Тригърите тригърват, когато има причина да тригърнат.
ВЪЙЙЙЙЙЙЙЙ
Изображение
Аватар
SIMEONOV
Трансферна цел №1

Мнениеот Gribo на Сря Фев 11, 2015 3:31 pm

Мони, малко са му човечетата за толкоз много трайбъл не-човече карти. Брас хералда особено ще е бая слаб. Бай дъ уей, любимото ми насЕкомо е Phantom Nantuko и предлагам да се смести, барабар с някой енчант крийчър или екуипмънт, че да не умира.
Изображение
Аватар
Gribo
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот SIMEONOV на Сря Фев 11, 2015 3:47 pm

Gribo написа:Мони, малко са му човечетата за толкоз много трайбъл не-човече карти. Брас хералда особено ще е бая слаб. Бай дъ уей, любимото ми насЕкомо е Phantom Nantuko и предлагам да се смести, барабар с някой енчант крийчър или екуипмънт, че да не умира.

Съгласявам се. Аз за роботите се сетих в последствие, първоначално мислих да е няква комбинация от бръмбарите със скавендж и оная буба 2 мана 2/4 с ехо, ма не се сетих как се казва :mrgreen:
Иначе Phantom Nantuko може нещо да го мислиме с Invasive Species + Bond Beetle и Ironshell Beetle и тия двата със скавендж
Gribo написа: Не бях тъжен, безмълвен бях- смайлито беше :| , което е различно от :( (някой ден подобен анализ ще бъде цитиран в литературната критика за шести клас).

ВЪЙЙЙЙЙЙЙЙ
Изображение
Аватар
SIMEONOV
Трансферна цел №1

Мнениеот saros на Сря Фев 11, 2015 6:00 pm

Ако ще му давате съвети за моно (G) , тогава няма нужда от цялата тая скъпа акселерация. 4*Rampant Growth + 4*Frontier Siege са напълно достатъчни, още повече така може да се активира комбото с Hornet Queen. На дека липсва card advantage, Shamanic Revelation може да попълни бройката. Хубаво е са се играят 4*Beacon of Creation, а за помпалки най-добре да се ползват Beastmaster's Ascension и/или Coat of Arms. Сайдборд Nantuko Vigilante е отлична Insect-опция за махане на досадни енчантмънти и артефакти. 4*Deadbridge Goliath са си задължителни, все пак е за 4 мана 5/5 евтиния. За максимално ефективно уплътнение на маната може да се ползват Unyaro Bees. Е, няма 1-дропове, жалко. Ако измислите някой адекватен инсект за 1 мана....

Аз лично съм по-фен на идеята за MBC, с повечко релевантни инсекти:

3 Duress
3 Diabolic Tutor
4 Nantuko Shade
4 Nantuko Husk
4 Endless Cockroaches
2 Bane of the Living
4 Sign in Blood
2 Ambition's Cost
2 Murderous Cut
3 Corrupt
2 Consume Spirit
2 Mind Shatter

1 Urborg, Tomb of Yawgmoth
3 Cabal Coffers
21 Swamp
Do not react to force in kind. Turn it aside. Direct it to where it can do no harm.
saros
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот Gribo на Сря Фев 11, 2015 6:03 pm

SIMEONOV написа:
Gribo написа:Мони, малко са му човечетата за толкоз много трайбъл не-човече карти. Брас хералда особено ще е бая слаб. Бай дъ уей, любимото ми насЕкомо е Phantom Nantuko и предлагам да се смести, барабар с някой енчант крийчър или екуипмънт, че да не умира.

Съгласявам се. Аз за роботите се сетих в последствие, първоначално мислих да е няква комбинация от бръмбарите със скавендж и оная буба 2 мана 2/4 с ехо, ма не се сетих как се казва :mrgreen:
Иначе Phantom Nantuko може нещо да го мислиме с Invasive Species + Bond Beetle и Ironshell Beetle и тия двата със скавендж

Е то е яко като му закачиш някаква помпалка за постоянно, а не просто да му сложиш още каунтъри (тип Elephant Guide, ама то пък не пасва на флейвъра). Gaea's Anthem ?

Док, Хъск с безкрайни хлебарки е доста жалко комбо-бомбо.
Изображение
Аватар
Gribo
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Raid на Сря Фев 11, 2015 6:07 pm

//spam
saros написа:...
4 Nantuko Husk
...

Само да предупредя, че с тази карта трябва да се внимава...

А декът на Симеонов изглежда забавен.
What is the main difference between Manchester United and Liverpool?
We make history, they live in it.
Аватар
Raid
Master of Puppets

Мнениеот SIMEONOV на Сря Фев 11, 2015 6:13 pm

Gribo написа:Е то е яко като му закачиш някаква помпалка за постоянно, а не просто да му сложиш още каунтъри (тип Elephant Guide, ама то пък не пасва на флейвъра). Gaea's Anthem ?

Exoskeletal Armor е във флейвъра, ама може нещо по-мейнстрийм като Moldervine Cloak
saros написа:Е, няма 1-дропове, жалко. Ако измислите някой адекватен инсект за 1 мана....

Scute Mob и Xantid Swarm нема друго

Тая карта Shamanic Revelation е яка не я знаех, че съществува обаче :mrgreen:
А дек с 4 Beacon-a е един съвсем друг дек бе бате, ама ше изглежда мега скучно според мене он дъ китчън тейбъл, освен ако не решиме да сакваме инсекти на хъска вместо на стейшъна :mrgreen:

ВЪЙЙЙЙЙЙЙЙ
Изображение
Аватар
SIMEONOV
Трансферна цел №1

Мнениеот Нурмсалу на Сря Фев 11, 2015 6:19 pm

Това по-добре ли е?

4x Scute Mob
3x Broodhatch Nantuko
2x Hornet Nest
3x Deadbridge Goliath
1x Giant Adephage
2x Hornet Queen

4x Primal Bellow
3x Explore
4x Nature's Lore
2x Primal Rage
3x Harmonize
3x Kodama's Reach
2x Beacon Of Creation/ 2x Green Sun's Zenith
1x Ascetism

20x Forest
3x Oran-Rief, The Vastwood
Нурмсалу
Elite Vanguard

Мнениеот SIMEONOV на Сря Фев 11, 2015 6:31 pm

Без Kodama's Reach и Zenith. Вместо Ascetism най-добре Coat of Arms

Ако ще слагаме Broodhatch Nantuko и Hornet Nest да туриме некоя бройка Vanguard's Shield или Echo Circlet?

Също бих предпочел Кралицата мравка вместо мултиплициращата се стоножка, ама ако държиш на нея ок :mrgreen:

ВЪЙЙЙЙЙЙЙЙ
Изображение
Аватар
SIMEONOV
Трансферна цел №1

Мнениеот Нурмсалу на Сря Фев 11, 2015 7:06 pm

Vanguard's Shield ще види игра много късно. Echo Circlet е по-добре май. А може ли само да питам защо всеки мисли, че Giant Adephage е много тъпа карта? Та ако опонента я остави за два хода, това си става кристално-чист winning condition!
Иначе дали е възможно да намеря тези карти в България или трябва да се купуват от интернет?
Нурмсалу
Elite Vanguard

Мнениеот saros на Сря Фев 11, 2015 7:23 pm

Нурмсалу написа:Vanguard's Shield ще види игра много късно. Echo Circlet е по-добре май. А може ли само да питам защо всеки мисли, че Giant Adephage е много тъпа карта? Та ако опонента я остави за два хода, това си става кристално-чист winning condition!
Иначе дали е възможно да намеря тези карти в България или трябва да се купуват от интернет?

Ant Queen е по-добра от Giant Adephage по много причини, не на последно място факта, че е за доста по-малко мана. Втората карта е по-скъпа като мана кост, не може да бъде опазена, ако лошия тръгне да ни я убива/краде (Ant Queen също, но 1/1 инсектите произведени от нея си остават твои), а и ако си стигнал до 7-ми ход, искаш нещо доста повече от това картата да е win-condition ако видите ли опонента я остави на полето 2 хода. Ако я остави 2 хода, значи печелиш и без нея. Ако не я остави (никой не ги оставя такива карти) значи картата е слаба, защото за много мана не ти дава нищо.

Повечето от картите за монозеленото трябва да се намерят. Ще ти е трудно да намериш тези:

Explore - който има 4 си ги стиска
Hornet Queen - играема карта в доста стандартни декове в момента, имат я хората но трудно я дават
Harmonize - всеки има по 1 бройка и не я трейдва, за EDH
Kodama's Reach - малко са я събирали навремето. Замени я с Cultivate - еквивалентен ефект, но много по-лесна за намиране карта.
Beacon of Creation - тук-таме някой има по 1 бройка и не я трейдва
Green Sun's Zenith - почти никой не трейдва такива

От моночерния вариант трудничко се намират само Cabal Coffers и Endless Cockroaches

Groundswell и Mutagenic Growth са твърде скъпи (за commons) карти, не ти ги препоръчвам, още повече че вършат малко работа в избрания от теб дек. Ако се насочиш към Insect-infect тема, тогава са много важни.

Другите карти би трябвало да ги намериш, Asceticism поскъпна, та може да си помислиш за Steely Resolve като вариант. И двете карти са безсмислени срещу инсекти, тъй като ще ти ги убиват с mass-removal от рода на Wrath of God или Mutilate.
Do not react to force in kind. Turn it aside. Direct it to where it can do no harm.
saros
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот Нурмсалу на Сря Фев 11, 2015 7:39 pm

Ще остана на зеления вариант. А парите не са ми проблем, въпроса е, че нямам кредитна карта, иначе бих ги взел от нета. Познавам само един човек с такава, но той не прави чужди покупки с нея.
Нурмсалу
Elite Vanguard

Назад към Кухненската маса