Highlander

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Highlander

Мнениеот Gribo на Вто Сеп 22, 2009 10:55 pm

Абе що си нямаме тема, бая хора го цъкаме това все пак. Аз лично напоследък играя само хайлендър, освен в случаите веднъж на 2 месеца, в които се събираме да цъкаме легаси. Та напоследък си мисля за два дека, които сигурно ще си събера на хартия след нова година, тъй като сега трябва да си купим 20 феча - Ная точки и Ная зуу, като ще постна първия за дискусия и предложения (Илко, знам, че ще ти хареса като идея :)). Прекалено много неща могат да се сложат, но е доста трудно да се махат карти от дека.

// Lands
1 [BD] Mountain
1 [RAV] Vitu-Ghazi, the City-Tree
1 [LRW] Windbrisk Heights
1 [ON] Windswept Heath
1 [SHM] Wooded Bastion
1 [ON] Wooded Foothills
1 [9E] Battlefield Forge
1 [RAV] Temple Garden
4 [ARE] Forest
1 [ZEN] Scalding Tarn
1 [ZEN] Oran-Rief, the Vastwood
1 [ZEN] Misty Rainforest
1 [ZEN] Marsh Flats
2 [U] Plains
1 [ZEN] Verdant Catacombs
1 [ZEN] Arid Mesa
1 [A] Taiga
1 [10E] Brushland
1 [SHM] Fire-Lit Thicket
1 [TSP] Flagstones of Trokair
1 [ON] Flooded Strand
1 [US] Gaea's Cradle
1 [LG] Karakas
1 [7E] Karplusan Forest
1 [ON] Bloodstained Mire
1 [RAV] Sacred Foundry
1 [TSB] Pendelhaven
1 [TSP] Kher Keep
1 [R] Plateau
1 [R] Savannah
1 [GP] Stomping Ground

Коментари по земите: 9 феча, не е голяма философия тук, тъй като от една страна всеки феч дава достъп и до 3те цвята, пък и може с тях да се играе около блъд муун. Тоукън продюсъри - Kher Keep, Vitu-Ghazi, the City-Tree - обмислях дали да сложа Kjeldoran outpost, само че жертването на плейнс ми се струва доста тегаво в дек с 35 земи. Тоукън абюзъри - кредъл, Oran-Rief (не е тествана, но най-вероятно ще е доста блажна), Pendelhaven - тук няма много кво да се коментира + 1 ютилити - Каракас, просто е прекалено яка, за да не я цъкам. След като добавих още 5 феча намалих малко бейзик земите, но мисля, че няма да се самозатапвам с луните.

// Creatures
1 [SHM] Rhys the Redeemed - много бавен, досега само веднъж съм му активирал второто умения и беше доста яко. Не съм го кътнал само защото лошите по някаква причина се шокират от него и го тепат на място.
1 [B] Llanowar Elves
1 [DM] Fyndhorn Elves
1 [CFX] Noble Hierarch
1 [4E] Birds of Paradise - манодави на кило, акселерация + експлоатиране на факта, че са гадинки и съответно леко намалена бройка земи (даже може и да са много, но пък в мвс се сцреввам чат-пат, тъй че не смея да ги намалям още)
1 [RAV] Selesnya Guildmage
1 [LE] Tribal Forcemage
1 [TSB] Wall of Roots
1 [CHK] Sakura-Tribe Elder
1 [TSP] Mogg War Marshal
1 [FD] Eternal Witness
1 [TSP] Harmonic Sliver
1 [LRW] Imperious Perfect
1 [MM] Squee, Goblin Nabob - survival advantage + че доста често си го играя и така.
1 [FUT] Magus of the Moon - магуса и луната са за срещу някакви 16 цветни мидрейндж рокове, които ти въртят експлозиви през руинс или янкакви подобни помии.
1 [LRW] Mirror Entity
1 [EVE] Creakwood Liege
1 [ARB] Bloodbraid Elf
1 [ZEN] Emeria Angel - изглежда ми яка, особено с 9 феча в дека, не съм я тествал още обаче.
1 [TSP] Thelonite Hermit
1 [UL] Deranged Hermit
1 [M10] Ant Queen
1 [M10] Siege-Gang Commander
1 [SHM] Furystoke Giant
1 [LRW] Cloudgoat Ranger

// Spells
1 [OD] Chatter of the Squirrel - туй нещо, барабар с драгън фодъра и raise the alarm се оказаха много по-яки отколкото си мислех.
1 [CFX] Path to Exile
1 [U] Swords to Plowshares
1 [EX] Survival of the Fittest - навсякъде го играя тва чудо, просто е прекалено яко, даже дека да не е билднат около него.
1 [FUT] Sprout Swarm - слаба работа, може да бъде кътнато за сметка на нещо по-ефективно.
1 [TE] Earthcraft - комбо със гнездото от катеричоци и страшна акселерация
1 [FNM] Goblin Bombardment - с тва колко народ съм избил в мвс, като си сглобя дека, ще почна да отбелязвам фрагове на картата :)
1 [ALA] Dragon Fodder
1 [IN] Shivan Harvest - всяка точка за 2 мана чупи земя на по-бавния дек отсреща - теч
1 [MR] Raise the Alarm
1 [IN] Sterling Grove - търси сървайвъл и муун основно, макар че има бая сосни таргети (липсващия елемент на еърткрафт, нест комбото, некой и друг антем, ала-бала)
1 [IN] Aura Mutation - и това и долното са доволно блажни
1 [IN] Artifact Mutation
1 [OD] Squirrel Nest
1 [PLC] Gaea's Anthem
1 [IN] Fires of Yavimaya - олдскуул комбо със сапролинг бърста който и без файърс е достатъчно имбав.
1 [8E] Fecundity - еми те мойте така и така си мрат като мухи, барем попритегля малко, особено гнусно е с бомбардмънт в игра.
1 [LRW] Gilt-Leaf Ambush
1 [ALA] Goblin Assault
1 [9E] Blood Moon
1 [SOK] Promise of Bunrei
1 [ALA] Oblivion Ring
1 [FD] Blasting Station - по тъпия бомбардмънт и пак е як.
1 [PS] Rith's Charm - процесията ряпа да яде, в тази връзка не цъкам процесия, струва ми се че за тази манабаза WWW на трети ход е туу мъч, а за 4 мана не ми се струва яко.
1 [M10] Garruk Wildspeaker - обичам да цъкам плейнсуокъри в хайлендър, пък и всички, които съм набутал, с изключение на червеното аджани имат бая синергия с малките гадинки
1 [RAV] Glare of Subdual - не ме впечатлява засега, може и да го махна.
1 [ALA] Sarkhan Vol - най-накрая дек в който този да е много як.
1 [ALA] Ajani Vengeant
1 [M10] Ajani Goldmane
1 [ALA] Elspeth, Knight-Errant
1 [TO] Acorn Harvest - тва е ок, макар и да не е върхът на сладоледа
1 [MOR] Hunting Triad
1 [FUT] Muraganda Petroglyphs - винаги съм искал да го играя някъде това :)
1 [5E] Armageddon - имба, май трябва да набутам и уинтър орб в дека.
1 [TE] Overrun - никога досега не съм го изиграл, ама сигурно е некво яко :lol:
1 [RAV] Scatter the Seeds - доста блажно се конвоуква
1 [JU] Mirari's Wake
1 [RAV] Doubling Season - 5 мана ама пък кърти и струва 17$ мама им мръсна на тия от кингдъм
1 [NE] Saproling Burst
1 [7E] Coat of Arms - много болка.

В крайна сметка кривата ми става все по-ниска, играех и разни по-скъпи спелове от рода на камал, вог с конвоук за всички не-точки, и т.н. и в крайна сметка никога не съм ги изигравал и ги кътнах. Мислил съм и за черно в дека, но качествените черни неща са доста по малко отколкото си мислех след обстойна проверка (блосъм, флитър, тринакс, 3 хъска и още 1-2 дето не ги помня). Надявам се да има някакъв интерес към подобни дискусии и ако предлагате неща, които е хубаво да се сложат, най-добре се обосновавайте и предлагайте и какво да се извади.
Тия дни може да постна и зуу-то за дискусии, като засега ще споделя, че съм шокиран колко агресивен дек се е получило. Днес при известна наливка от моя страна, он дъ плей една игра протече по следния начин (копи/пейст от скайп):
1vi hod black vise - loshiq on the draw - 17 life
2ri hod isamaru i skyshroud elite - loshiq 14 life, untapnat shockland, demonic tutor 12 life
3ti hod missvam land drop s ram gang v ryka, loshiq pada do 8, i posle do 5 ot vise, kato mejduvremenno sym izigral elite vanguard, loshiq svalq harmonic sliver i chupi vise
4ti hod teglq zemq ataka za 9
После блек вайза било ок да го ънбаннат :lol:
Изображение
Аватар
Gribo
Infernal Spawn of Evil

Re: Highlander

Мнениеот Raid на Вто Сеп 22, 2009 11:20 pm

Аз в тоя дек играех Fleetfoot Panther, Horned Kavu и Stonecloaker. Некво яко е със Siege-Gang Commander, Furystoke Giant, Cloudgoat Ranger, Deranged Hermit, Thelonite Hermit и Harmonic Sliver. Освен това Astral Slide не е ли оферта?
Последна промяна Raid на Вто Сеп 22, 2009 11:30 pm, променена общо 2 пъти
What is the main difference between Manchester United and Liverpool?
We make history, they live in it.
Аватар
Raid
Master of Puppets

Мнениеот Gribo на Вто Сеп 22, 2009 11:25 pm

Пантерата и клоукъра може би бих ги тествал (флаш рокс), изглеждат идейно. Астрал слайд иска прекалено много карти в дека (и най-вече да се съсипе манабазата), само и само за да работи... няма как да стане тук.
Изображение
Аватар
Gribo
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Raid на Вто Сеп 22, 2009 11:32 pm

А това за Doubling Season е направо потресаващо... Добре, че си имам, даже май и за продан :)
Аватар
Raid
Master of Puppets

Мнениеот Gribo на Вто Сеп 22, 2009 11:32 pm

Колко му искаш :D
Изображение
Аватар
Gribo
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот SIMEONOV на Вто Сеп 22, 2009 11:35 pm

Чие'че аз имам фоил...струва 40 голд..
Gribo написа: Не бях тъжен, безмълвен бях- смайлито беше :| , което е различно от :( (някой ден подобен анализ ще бъде цитиран в литературната критика за шести клас).

venski написа:Тригърите тригърват, когато има причина да тригърнат.
ВЪЙЙЙЙЙЙЙЙ
Изображение
Аватар
SIMEONOV
Трансферна цел №1

Мнениеот Raid на Вто Сеп 22, 2009 11:38 pm

Я, оказа се че имам 3. Ще спазарим някакви карти там :)
Аватар
Raid
Master of Puppets

Назад към Кухненската маса