Моно Блу !

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Моно Блу !

Мнениеот Mr.Jew на Чет Яну 28, 2010 12:53 am

Добре, знам че сега гелдате темата и се чудите, що за идиот ще говори за това умряло синьо, кви гъби е ял. Просто гледах последната дискусия за Уейк и се учудих как има толкова негативизъм обносно синьото. Лично аз играя от миналата година това време и не съм играел по времето когато синьото е имало коунтерспелл, синк, лийк т.н. Доста от вас сигурно са свикнали този цвят да маже, да си има буталния дроу, да коунтерва каквото не му харесва, но според мен хич не е толкова умряло. На последното ФНМ за ебавка отидох със моно син контрол по долу ще покажа дек листа. Въпреки моите очаквания се справи добре. Играх срещу G/B/W контрол на Сте и се справих доста добре, последната паднах заради глупава моя грешка, според мене. Играх срещу 2 Джунда и причината поради, която паднах според мене беше липсата ми Есенс Скатър ( играех само 2 ) . Синьото разполага със доста силни карти ако питате мене - Ponder (мисля че тази карта е без коментар като сила, даже доста добре се получава срещу гоблин гайдове), Jace (три мана, много добър дроу енджин), Sphinx of Jwar Isle (може много да ме псувате за този мой коментар, но според мене е по-добър от Ангела, спот римъвал не го лови, да не говориме, че другото му умение е доста силно), Negate (един доста приятен коунтер, който може да се играе със сплайс), Essence Scatter (същата идея), Clone (ти даваш 5 мана за ангел аз давам 4 мана за такъв, ти даваш 6 маан за дракон, аз давам 4, аз имам сфинкс, а не имам 2), Mind Control (Нещо като римувал, ама малко по добро, факт че е на сорсери спийд и е 5 мана, срещу контроли е добро, срещу мъници, не), Into the roil/Whiplash Trap/Unsumon (достатъчно печелят време) . Ето го и дек листа

25x Island

3xNegate
3xSpell Pierce
2xEssence Scatter
2xCancel
4x Sphinx Jwar Isle
2x Ginie Of Wishes
4x Clone
1x Sphinx of Lost Truth
3x Ponder
1x Mindspring
2x Jace
3x Into the roil
2x Whiplash Trap
2x Mind Control
1x Telemin Performance

Знам че дека е малко рандъм, но това е поради липса на карти. Факт е че в последно време синьото не е най-силния цвят, но никога неможе да има пълен баланс между цветовете, случвало се е но рядко, един от 4те обикновено е по назад спрямо другите, сега е време на синьото.
The fatal flaw in every plan is the asumption that you know more than your enemy.
Аватар
Mr.Jew
Benalish Veteran

Re: Моно Блу !

Мнениеот md/face на Чет Яну 28, 2010 1:04 am

темата е за друг раздел
Изображение
Аватар
md/face
Archon of Justice

Мнениеот Mr.Jew на Чет Яну 28, 2010 1:06 am

Темата не е коментар на дека ми, тоест не е за кухненска маса, а за цвета и неговото качество, просто съм дал пример. А ако съм сгрешил извинявам се, но не съм сиг тогава къде точно трябва да е . ^^
The fatal flaw in every plan is the asumption that you know more than your enemy.
Аватар
Mr.Jew
Benalish Veteran

Мнениеот md/face на Чет Яну 28, 2010 1:10 am

Стандарт (Т2) и Block Constructed - декове и анализи
Изображение
Аватар
md/face
Archon of Justice

Мнениеот Ste на Чет Яну 28, 2010 1:33 am

Темата е за синьото в последно време, а не за конкретен дек, така че тук си е добре според мен.
Ste
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот johnny_combo_player на Чет Яну 28, 2010 1:48 am

Малко размисли и страсти:
Преди имаше къде къде по-качествен контрол меджик. Сега като стискаш нигейт и ти играйт елф ти се иска да имаш есънс скатър и обратното. Дефакто ти имаш само начини да бавиш играта до 5-6 ход когато почнеш да вкарваш съществата си. Ако ги играеш тогава се тапаутваш, което за твоя дек е кажи речи гг. Ако чакаш до 8-9 ход, когато ще имаш и мана опън за някакъв трик - баунс/каунтърспел ще е прекалено късно. Бороса има кил на 4 ход не знам как имаш шанс срещу такъв дек. Иначе да - в стандарт имаше за последен път такъв опит и беше пикълс, който беше ок, но това е както казва нашият любим модериращ драко - джоук.
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Mr.Jew на Чет Яну 28, 2010 1:58 am

Прав си за креатурите, играта ми почва от 4ти ход с 1вия ми клоун примерно, не е нужно винаги да си с ънтап. Примерно в играта срещу Сте загубих защото на 6ти ход се излакомих и си изиграх сфинкса вместо да изчакам следващия и да имам Спел Пиърс, той в неговия ход сложи обелиск оф алара и до там беше. Бушвакерите и моно реда са най-големия проблем на подобни декове, но при сайдборд има карти като траповете, които може да ги спрат, но е факт, ако вместо всичките тези боунсове и ала борд контрол вкарам 1 червено ще е доста по добре. Но пак, не е чак толкова умрял моно синия, според мене е по силен от моно зеления, но това са си мои преценки.
Аватар
Mr.Jew
Benalish Veteran

Мнениеот Ste на Чет Яну 28, 2010 2:09 am

Само искам да вметна, че нямах никакво намерение да изигравам обелиска ако не се беше тапаутнал ;)
Ste
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот md/face на Чет Яну 28, 2010 2:38 am

моно зеления само с ривър бои ще оумне моно синия на сегашната мета ... Синия ми е любимия цвят, но просто сега не му е времето
Изображение
Аватар
md/face
Archon of Justice

Мнениеот magiclunatic на Чет Яну 28, 2010 4:38 am

Tемата си е баш за кухненския форум.
Искаш ли да хванем примерно един бас:

Аз ще играя борос (дек с който съм играл има няма 10 игри), ти ще играеш тва и ще си първи. И ти гарантирам, че няма да спечелиш повече от 5 от 50 игри.
Мераклия ли си да вържем по 200 лв примерно?
Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Мнениеот Dreamfall на Чет Яну 28, 2010 6:55 am

5 от 50 ще изгубиш само от сцрев :P
One part unstoppable force, one part immovable object.
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Magic_glavishte написа:Дока ми се ще един ниско прелитащ Емракул да го настъпи
Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Raid на Чет Яну 28, 2010 8:06 am

Dreamfall написа:5 от 50 ще изгубиш само от сцрев :P

То иначе няма начин, като гледам моносиньото...

А по темата, защо трябва да е моносиньо? Няма ли да е по-добре да играеш втори цвят - червено (бърн за ранна игра и алтернативен килл, Double Negative, Swerve) или зелено (акселерация, помпалки и бочове)? Все пак имаш някакъв фикс и за двата цвята...

Ама както искаш, щом те кефи моносиньо, цъкай си го така. За пет FNM-та ще биеш два сцревнати Джунд и един флууднат Борос и ще си доволен. Еле пък като претрепеш някой роуг...
What is the main difference between Manchester United and Liverpool?
We make history, they live in it.
Аватар
Raid
Master of Puppets

Мнениеот Mr.Jew на Чет Яну 28, 2010 10:33 am

Аз си го казах, 1 червено ще дойде перфектно на дека, но идеята ми е, че моно синьото не е толкова слабо както всеки го представя. Дадхо просто пример с рандъм ФНМ деклист.

Аз си казах, бушвакерите и всичките спам декчета, защото просто неможе да се смогне със боунс. Има др 4 цвята моно декове, защо да няма и синьо. Примерно карти като кракенчето U 0/4, са доста добри срещу моно ред-а и бушовете според мене и има начин да се вмъкне.

Въпросат е принципен, че синьото ще бъде пъти по силно със сплайс това е ясно на всеки, и може би от тука идва хранилката за цвета. Факта че всеки 1 от др цветове, може да има свестен държащ се дек е причината, според мен трябва да издадат масов нон-блу боунс за 5 мана, за да има идея или сега да се ползва слиип, който може да печели много време.
Аватар
Mr.Jew
Benalish Veteran

Мнениеот Dreamfall на Чет Яну 28, 2010 11:01 am

лека корекция: splash (добавяне на допълнителен цвят, често само за няколко карти) е терминът, който търсиш, а не splice (механика от kamigawa block)

да играеш 0/4 за 1 мана срещу конкретни мачове е ефективно само когато декът ти е толкова силен срещу ВСИЧКО ОСТАНАЛО, че си струва да отделиш няколко карти, за да оправиш един иначе лош мач. в твоят случай това 0/4 - първо не спира нито steppe lynx, нито plated geopede, нито ball lightning, нито точката от elemental appeal; второ - само по себе си няма нито да ти спечели играта, нито да ти спечели достатъчно време, та да може другите ти по-силни карти да спечелят играта.

интересно и хубаво е, че се опитваш да измислиш нов дек (при това с някаква конкретна идея), но вместо да теоретизираш - поиграй малко повече с картите, които сам предлагаш (както и можеш да експериментираш с някои нови). опитай се малко по-честно да прецениш резултатите и постиженията на дека - казваш, че си паднал от jund само защото не си имал повече essence scatter-и, но дали всъщност причината да падаш от jund не е, че просто те постоянно са напред откъм количество карти, независимо, че се очаква ти да си този, който има card advantage? Ако всяка една твоя карта се справя с 1 тяхна, то механиката cascade не пречи ли много повече стратегически на дек като твоя, който се опитва да играе 1-за-1? И ако отговорът е "да" - то как би могъл да се справиш с това в моносиньо тесте?

Обобщено - съветът ми е да мислиш И ДА играеш едновременно, като си напълно откровен със себе си относно резултатите, които постигаш (т.е. не "паднах защото не ми провървя", а "паднах, защото нямам какво да направя когато опонента ми изиграе 3 блайтнинга - как бих могъл да променя нещата така, че да имам шансове дори и тогава").
One part unstoppable force, one part immovable object.
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Magic_glavishte написа:Дока ми се ще един ниско прелитащ Емракул да го настъпи
Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Drive On на Вто Мар 23, 2010 8:40 pm

Като за начало вмъкни някой Халимар Дептс ...(джъст сеинг)
Кофражисти за закрила на Маната и опазване интеГритета й!
Аватар
Drive On
Archon of Justice

Мнениеот SIMEONOV на Вто Мар 23, 2010 8:46 pm

Тая тема е преди да излезе WWK ;)
Gribo написа: Не бях тъжен, безмълвен бях- смайлито беше :| , което е различно от :( (някой ден подобен анализ ще бъде цитиран в литературната критика за шести клас).

venski написа:Тригърите тригърват, когато има причина да тригърнат.
ВЪЙЙЙЙЙЙЙЙ
Изображение
Аватар
SIMEONOV
Трансферна цел №1

Назад към Кухненската маса