Ask the judge

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall, GB, ivkost

Re: Ask the judge

Мнениеот whiteaurasop на Чет Мар 30, 2017 11:19 am

Мерси за разяснението
whiteaurasop
Elite Vanguard

Мнениеот johnny_combo_player на Нед Апр 09, 2017 1:45 pm

Сега с новите правила за сплит картите (не) мога ли да Bust през Yahenni's Expertise ?
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот venski на Нед Апр 09, 2017 9:39 pm

Не можеш. И да Boom-неш не можеш
Damage doesn't kill creatures! State-based actions kill creatures!
Goshe написа:Goblins are red, Merfolk are blue. Couldn't care less, Tendrils for 22? #mtglove
#mtgjudge написа:(2/10/2015 7:19:07 PM) Anonycat: suggest that they run a $10,000 buy in no-limit Texas Hold'em event, and do so at Gunfight REL
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот johnny_combo_player на Пон Апр 10, 2017 6:30 am

venski написа:Не можеш. И да Boom-неш не можеш

Мерси Венски. И аз си мислех че експертизите са умрели като скиптъра вече ама да чекна по-добре.
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот mozz на Пон Апр 10, 2017 8:35 am

А промяна в правилата някога подлежала ли е на revert? Защото специално тази ми се струва много тъжна...
Ясно, че би имало неясноти за нови играчи с Expertise + Aftermath, но дали има шанс като излезнат от Standard да върнат старите правила?
mozz
Benalish Veteran

Мнениеот alvian на Пон Апр 10, 2017 8:38 am

mozz написа:А промяна в правилата някога подлежала ли е на revert? Защото специално тази ми се струва много тъжна...
Ясно, че би имало неясноти за нови играчи с Expertise + Aftermath, но дали има шанс като излезнат от Standard да върнат старите правила?

Искаме си fire/ice на скиптъра? :)
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот mozz на Пон Апр 10, 2017 9:04 am

Защо не? :) Иначе за мен лично Brain in a Jar и Master of Predicaments + Fuse.
Веднъж разбрани правилата, тези интеракции са забавни и допринасят за дълбочината на играта. Също тъй като не са чак толкова силни до момента, правят иначе bulk карти играеми
mozz
Benalish Veteran

Мнениеот venski на Пон Апр 10, 2017 10:34 am

mozz написа:А промяна в правилата някога подлежала ли е на revert? Защото специално тази ми се струва много тъжна...

Преди 2 години обявиха ротация на 6 месеца. След това премислиха и върнаха на година. Ш'видим...

От там нататък дискусията за bulk карти и яки интеракции не е за тоя thread...
Goshe написа:Goblins are red, Merfolk are blue. Couldn't care less, Tendrils for 22? #mtglove
#mtgjudge написа:(2/10/2015 7:19:07 PM) Anonycat: suggest that they run a $10,000 buy in no-limit Texas Hold'em event, and do so at Gunfight REL
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот johnny_combo_player на Съб Сеп 23, 2017 8:41 pm

Как точно стои въпросът с Goblin Bushwhacker / Reckless Bushwhacker + vengevine. Ако са вторите кричъри, които съм изиграл Vengevine ще е 5/3 ?

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Нед Сеп 24, 2017 12:01 am

johnny_combo_player написа:Как точно стои въпросът с Goblin Bushwhacker / Reckless Bushwhacker + vengevine. Ако са вторите кричъри, които съм изиграл Vengevine ще е 5/3 ?

Да, ама то си го пише и на самите карти и не съм сигурен какво те притеснява в интеракция а точно :)
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот johnny_combo_player на Нед Сеп 24, 2017 9:46 am

alvian написа:
johnny_combo_player написа:Как точно стои въпросът с Goblin Bushwhacker / Reckless Bushwhacker + vengevine. Ако са вторите кричъри, които съм изиграл Vengevine ще е 5/3 ?

Да, ама то си го пише и на самите карти и не съм сигурен какво те притеснява в интеракция а точно :)

Making sure, и аз така предполагах.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот mozz на Пон Окт 09, 2017 6:07 am

Кои сетове ще отпаднат за следващия Nats?
mozz
Benalish Veteran

Мнениеот alvian на Пон Окт 09, 2017 7:27 am

mozz написа:Кои сетове ще отпаднат за следващия Nats?

Не мисля, че има обявени дати за натс, както и формат. Ако е като тази година и в зависимост от датата на която ще играем, или нищо няма да отпадне или Kaladesh, Aether Revolt, Amonkhet и Hour of Devastation.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот GB на Пон Окт 09, 2017 12:57 pm

mozz написа:Кои сетове ще отпаднат за следващия Nats?

ти знаеш ли кога ще бъде следващия Натс?
най-общо казано, каквото Марто каза по-горе (+ малко други карти без значение.)
за бърза проверка: http://whatsinstandard.com/ :)
съдията, съдията...
Аватар
GB
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот Ste на Сря Окт 11, 2017 2:15 pm

http://www.starcitygames.com/article/35978_Why-Is-All-The-Rum-Gone.html написа:Did you know that at Competitive REL, The Scarab God's death trigger is basically impossible to miss? Or, more accurately, it's a zone change similar to Obzedat, Ghost Council where if you realize later you missed it the trigger just goes on the stack the next end step?

Някой може ли да обясни с малко повече думи за какво става дума?
Ste
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот venski на Сря Окт 11, 2017 3:08 pm

Delayed triggered ability
MtG Comprehensive Rules написа:603.7 An effect may create a delayed triggered ability that can do something at a later time. A delayed triggered ability will contain "when," "whenever," or "at," although that word won’t usually begin the ability.
MtG Comprehensive Rules написа:603.7b A delayed triggered ability will trigger only once—the next time its trigger event occurs—unless it has a stated duration, such as "this turn."

Второто умение на Scarab God-а създава delayed triggered ability, което гласи "At the beginning of your end step return this card to its owner's hand." Това си е обичайно triggered ability, което има визуално изражение върху board state-а, така че спокойно можеш да го пропуснеш и да оставиш лошия да untap-не. На Competitive REL fix-а за подобна грешка (в случай че бъде хваната навреме) е да се даде възможност на опонента да избере дали да сложи trigger-а на stack-а в текущия момент или да не го прави.

От такава гледна точка мисля че единственият начин да не можеш да пропуснеш да си върнеш бога в ръка е да играеш срещу най-благия играч на света, който винаги ти дава да си слагаш trigger-ите на stack-а.
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот Ste на Сря Окт 11, 2017 3:26 pm

Тоест цитата от статията не е верен?
Ste
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот venski на Сря Окт 11, 2017 3:31 pm

Тоест така ми се струва. Може някой Lvl2 да сподели виждане по темата.
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот Magic_glavishte на Сря Окт 11, 2017 3:45 pm

Елевирай въпроса!
See, here's the thing about Magic : super easy, not hard...mulligan to five...you are all disappointed...I'm gonna lose...there's like nothing I can do...five minutes later you've just killed your opponent with an infinite combo. Easy stuff!

Патрик е като Емил Костадинов , отбелязва гол в последната минута и на никой не му се верва. Господ е гоблин гайд
Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот venski на Сря Окт 11, 2017 3:52 pm

Апелирай!
Аватар
venski
Border Patrol

ПредишнаСледваща

Назад към Правилата на играта