Yuuya Wata! na ebe!

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall, ivkost, GB

Yuuya Wata! na ebe!

Мнениеот Angry Goblin на Сря Май 08, 2019 9:33 am

Отварям тази тема по няколоко причини (имам лаг с времето):
1. Интересно ми е какво мисли нашто общество за прото и събитията около него.
2. Интересно ми е какво ще напишат judge-овете по темата (и те са хора, душа носят, нека да използвам момента да благодаря за тяхното присъствие и нуждата от тях по повод на събитията от този род)
3. Интересно ми е как е редно да се постъпва при съмнения за marked cards или ако СЛОЧАЕНО1 моите карти са огънати по време на турнир и го видя и пр. (логичния отговор е ясен, мисля, но нека да се обсъди и за повече хора). Тук искам да насоча и въпроса си и към хипотезата, че съм добросъвестен честен самарянин и от игра протекторите са променили форма , цвят и пр. - ако е очевидно, че това е за всички карти- ок, ако обаче не е как мога да се защитя?

моето мнение по събитията :
Spoiler:
Дълго уважаваното про от мен се проака... С голямо прискърбие считам (от това което прочетох, чух и видях) че си е шибан cheater.Понеже има некви теории, че съдиите едва ли не са го нагласили са от Flat earth society теориите. Има си хора за тях, и място за обсъждане, ама не на тая планета.
Чета тема: Некой си доказва невинността на прото! Отварям, гледам - спонсора му! :mrgreen:

Чудя се и се мая... На HF сега ли му е притрябвало да минава метър или цел живот си е правил туй онуй? Колко ли още HF са в тая категория?

Извод: Не банвайте Yuuya , баннете трон!
Аватар
Angry Goblin
Benalish Veteran

Re: Yuuya Wata! na ebe!

Мнениеот venski на Сря Май 08, 2019 10:49 am

Тъй като тази тема изглежда сякаш е основно за чесане на езици, не съм убеден че е за секцията "Правилата на играта". По-скоро ми прилича на нещо за "Обща дискусия".

1. Не съм стигнал до ситуацията с Уатанабе, щото още не съм догледал стрийма от про тура и не съм чел неща, които да ми го спойлнат. Оставям другите да си чешат езиците по темата.
  2. Каквото и да мислим ще е чесане на езиците. Не сме били там, така че не можем да кажем какво се е случило. Съдиите, които са били там, са преценили че има проблем и са предприели действия.
  3. (единствения въпрос свързан с правила) Ако ситуацията е че има маркирани карти, но играчът не го е направил умишлено и няма сериозен pattern, се прилага секция 3.8 Tournament Error - Marked Cards от IPG. За да не я цитирам ще оставя линк към нея.
    • Ако ти си добросъвестен самарянин и протекторите ти са се скапали от игра... ами купи си нови. Нали Васил и Владо също са добросъвестни и също трябва да живеят. Ако нямаш пари за протектори... защо въобще си се захванал с меджик, който изначално си е скъпо хоби?
    • Ако любимите ти бейсик земи, с които драфтиш от 10 години, са се поиздрали, играй с непрозрачни протектори. Нямаш такива? Купи си.
    • Ако любимите ти бейсик земи, с които драфтиш от 10 години, са се поизкривили, опитай да ги изправиш. Ако не стане играй със земи от land station-а като плебеите.
Като цяло всичко се свежда до "Never go full retard!"
Damage doesn't kill creatures! State-based actions kill creatures!
Goshe написа:Goblins are red, Merfolk are blue. Couldn't care less, Tendrils for 22? #mtglove
#mtgjudge написа:(2/10/2015 7:19:07 PM) Anonycat: suggest that they run a $10,000 buy in no-limit Texas Hold'em event, and do so at Gunfight REL
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот alvian на Сря Май 08, 2019 12:11 pm

1. Дори и съмненията, че някой лъже на меджик ме изпълват с отвращение :( Осъзнавам, че винаги ще се намерят играчи, които ще се опитат/успеят да вземат нечестно предимство чрез заобикаляне или нарушаване на правилата.

2. Te judge-овете, които се занимаваха с кейса на място, бяха доста ясни в решението си май. Моментална дисквалификация е доста тегаво.

3. За тази представена като хипотетична ситуация, мога да ти кажа как са реагирали за мен опонент на Grad Prix, съдия и главния съдия последствие.
- опонента изрази съмнение за маркирани протектори(бях играл с тях над месец, бяха зацапани наистина, бях се подготвил с нови в мен)
- аз лично викнах съдия, за да ги прегледа пред опонента ми
- съдята прегледа целия дек, викна head judge-a, консултираха се, обясниха, че няма никакъв pattern и ме посъветваха все пак да ги сменя с нови като не е нужно да го правя по време на мача, но по-добре преди следващия
In short: обясненото в статията, която Венски линкна.

Аз имах причина (макар и не на 100% основателна) да играя с тези протектори. Нови non-matte dragon shields са доста хлъзгави и не са много комфортни за игра/мешане първите десетки игри. Преди това ми се беше случвало опонент да ми разпилее половината дек, защото се хлъзгат картите.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот mozz на Пет Май 10, 2019 9:08 am

Ето го решението на Wizards: https://www.mtgesports.com/news/statement-regarding-yuuya-watanabe
mozz
Benalish Veteran

Мнениеот Raid на Пет Май 10, 2019 4:53 pm

Само продължавам да не разбирам защо изобщо има срок точно това (на точно този човек) наказание. За харасмънт на опонент имаше бан доживот, тоя харасва една камара народ (опоненти, организатори, издателя, бившите му фенове) и след две години и половина почва на нова сметка. Като си бил толкова високо, ще се треснеш в земята фатално и това е.
What is the main difference between Manchester United and Liverpool?
We make history, they live in it.
Аватар
Raid
Master of Puppets

Мнениеот FaceOfGod на Пет Май 10, 2019 5:35 pm

Илчак,

Не искам да ти обърквам поста, ама "тоя" бая са го засили в цимента (ако питаш мен с 200).
Единственото TO на България е в Скопие! А най-добрият клуб в България се премести в Бургас!
http://ophan.org/

Look, one thing is like that you need to understand about ... not just warcraft 3 or rts but sports or competition or any discipline in general ... is that you first must have the desire to achieve a goal and then you do everything that you can to achieve the goal!
G.
Аватар
FaceOfGod
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот thegodfather на Пон Май 13, 2019 2:15 pm

Първи признаци на прозрачност относно MPL ... Сега остава да обяснят какво се случи с Оуен и със Сато ...
... без да си мърдам и пръста ги късам,
на който си може му връзва, деца ...
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Пон Май 13, 2019 2:31 pm

Е за Sato имаше някакво официално обяснение:

https://magic.wizards.com/en/events/cov ... 2019-01-12
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот thegodfather на Пон Май 13, 2019 4:18 pm

alvian написа:Е за Sato имаше някакво официално обяснение:

https://magic.wizards.com/en/events/cov ... 2019-01-12

Е то това е ясно - има го винаги. Пропуснал позицията на MPL относно това, че техен играч, въпреки че признава cheating, не е наказан по никакъв начин, освен с дисквалификация от турнира.

Edit: Сега видях, че участието му на Arena Invitational-a е било блокирано.
... без да си мърдам и пръста ги късам,
на който си може му връзва, деца ...
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Назад към Правилата на играта