MTGO PTQ Paris - SoM Sealed (7.12)

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

MTGO PTQ Paris - SoM Sealed (7.12)

Мнениеот Dreamfall на Вто Дек 07, 2010 5:22 pm

Decklist:

9 x mountain
8 x island
1 x flight spellbomb
1 x panic spellbomb
2 x galvanic blast
2 x copper myr
1 x perilous myr
1 x silver myr
1 x arc trail
2 x palladium myr
1 x sylvok replica
1 x heavy arbalest
1 x sword of body and mind
1 x oxidda scrapmelter
1 x lumengrid drake
1 x cerebral eruption
2 x sky-eel school
1 x barrage ogre
1 x darksteel sentinel
1 x scrapdiver serpent
1 x chimeric mass

notable sb cards:
disperse
halt order
snapsail glider
saberclaw golem
myr reservoir
myr propagator
trigon of infestation

Стискайте палци.
One part unstoppable force, one part immovable object.
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Magic_glavishte написа:Дока ми се ще един ниско прелитащ Емракул да го настъпи
Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Re: MTGO PTQ Paris - SoM Sealed (7.12)

Мнениеот kotseto на Вто Дек 07, 2010 5:29 pm

17 mana 5 myrs?
2 spellbombs които се циклират също

вярно че имаш 2 school да дискардват допълнителните земи, пък и scrapdiver serpent и chimeric mass искат мана (арбалета също), ама все пак ми се вижда малко overkill.
myr reservoir вместо една земя ще е яко бтв.
kotseto
Sun Titan

Мнениеот Dreamfall на Вто Дек 07, 2010 5:59 pm

1 кръг - срещу RB-аз-имам-geth-и-hoardsmelter-dragon.dec

g1 - запазвам ръка с 4 mountain, бласт, sky-eel school и chimeric mass. тегля flight spellbomb и много mountains поред. опонента почва с darksteel axe, fume spitter, nim deathmantl (убивам му fume spitter-а с бласт преди да ънтапне с 4 мана), после слага darksteel myr и го накичва с всичко, след което и geth. аз изтеглям първо island с който циклирам спелбомбата, после oxidda scrapmelter с който му чупя nim deathmantle. имам sky-eel school и chimeric mass със 7 каунтъра. той има летящ geth с брадва и intimidate (т.е. sky eel school-а не може да го блокира) и ми циклира собствената спелбомба на 2 пъти ftl. за втората игра вадя рандъм бавна карта и слагам disperse (tempo + scrapmelter action + break the geth lock for a turn)
g2 - избирам да съм втори, почвам с 3 земи и 2 palladium myr, опонента има iron myr и myr galvanizer, после слага snapsail glider, атакува ме за 2 и ми убива palladium myr-а. аз естествено си пропускам 4тия land drop и слагам втория palladium myr. той ме атакува и съм на 11. untap - тегля земя - нищо не играя, той атакува и слагам sentinel и му убивам iron myr-а (на 7 съм). слага втори snapsail glider. аз опитвам cerebral eruption, за който съм възнаграден щедро с land. той атакува с двата глайдъра, аз баунсвам единия и блокирам другия със сентинела (вече не лети). той преиграва глайдъра и играе друг артефакт крийчър. аз отново играя eruption-а, за което съм възнаграден с втори land. изигравам perilous myr - така ако ми убие блокъра поне ще му убия и аз нещо. атакувам го пак със сентинела и той е на 14. в ръка стискам sky-eel school, sword of body and mind и т.н., но не мога да го играя и екипирам, защото умирам от galvanic blast + атака. той изиграва hoardsmelter dragon. ... за пореден път се налага да изиграя eruption-а и след като милостиво решава да ми пусне гювеч за 3 (darksteel myr, вместо да покаже geth off the top както му се полага) умирам след атака от hoardsmelter-а. nice deck.

коце - не е overkill. в този дек винаги искам да имам мана, при това много. имам какво да я правя, а и както ти каза - sky-eel school и т.н. втората игра умрях само защото стъкнах на мана първо на 4 ход (on the draw при това, почнах с 3 земи) и после на 6ти (още бях на 4). ако бях изтеглил земя на 4ти ход изобщо нямаше да се стигне до дракона...
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Вто Дек 07, 2010 6:09 pm

в sealed format с 360 човека е доста абсурдно да направиш топ 8 при положение че понякога е ебаси невървежа, а и опонентите се напреварват кой ще ти се налее повече. за пример - миналото PTQ бях 6-3, като в единият от мачовете ми играеха hoard-smelter dragon на 4 ход on the play и двете игри, а другата ми загуба на 3 ход oxidda scrapmelter, на 4 ход venser - пак двете игри. аз имам galvanic blast за да убия scrapmelter-а на стака, но имам въпрос - КАК ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ ОЧАКВА ДА ИМАМ МЕТАЛКРАФТ СЛЕД КАТО МИ ЧУПЯТ ПО 1 АРТЕФАКТ ВСЕКИ ХОД ОТ 3-ТИ ХОД НАТАТЪК?

wizards е време вече да поспрат гъбите и да не издават чак толкова абсурдни реъри и митици за лимитед, защото тва на нищо не прилича. аз съм играл вече на 4 PTQ-та и на едно GP day 1, което си е като PTQ. всичките пъти съм X-3, като обикновено загубите ми са от абсурдни декове, от ебаси невървежа и сцрев по 2 игри или и двете в съчетание. да, win percentage-а си е много добър (6-3 multiple times), но е много хубаво и плътно разпределен по всички турнири поравно, а с x-3 не се прави top 8...

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Ste на Вто Дек 07, 2010 6:13 pm

Dreamfall написа:wizards е време вече да поспрат гъбите и да не издават чак толкова абсурдни реъри и митици за лимитед, защото тва на нищо не прилича.

+1
Ste
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот johnny_combo_player на Вто Дек 07, 2010 6:13 pm

Ако ти беше човека с венсъра гета и хор смелдинг драконите на всеки ивент едва ли щеше да ти е зле. Не искам да се заяждам, не го приемай така. Просто винаги има човек с омг бомбите. Тук като видях как се отварят в 1 пул кот+венсър барабар с мастикора ми стана зле. Съдба Калояне кфо да се прави
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Вто Дек 07, 2010 6:18 pm

аз също имам и съм имал хубави митици и реъри в дековете, не е в това въпроса. въпросът е, че като ги изтегля, те създават прекалено много вакуум между себе си и common/uncommon картите. така игрите между двама играчи се превръщат в "кой ще си изтегли неговия mythic rare", а това е добре за малките деца, но не и за мен. не искам толкова много голям процент от мачовете ми да зависят от това дали ще изтегля навреме една карта от 40 и дали опонента ще си изтегли неговата една преди мен. леко затъпява gameplay-а, не мислиш ли?

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот kotseto на Вто Дек 07, 2010 6:25 pm

абе ти хубаво викаш, че имаш бласт, ама в дека ти де е? :)

май си поизпуснал нещо ;)
kotseto
Sun Titan

Мнениеот Ste на Вто Дек 07, 2010 7:00 pm

миналото PTQ
Ste
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Вто Дек 07, 2010 7:11 pm

0-2, 1-2

как:

g1 - опонента ми се сцревва на мана, аз му убивам едно мирче със scrapmelter и слагам darksteel sentinel и имам serpent в ръка. той стои на 2 мана, но има liquimetal coating. изиграва ми арест на сентинела, shatter на scrapmelter-а, revoke existence на змията, arc trail на copper&palladium myr-а, oxidda scrapmelter на огрето, след това spikeshot elder, опит да си блинкне скрапмелтъра с еленче и после true conviction. аз му ги убивам тези неща, като в процеса си изхабявам eruption-а и 2-та галваник бласта, като eruption-а 3 пъти първо показва земи (двойно лошо за мен и двойно хубаво за него, защото той се отсцревва и едновременно с това не му махам борда). накрая слага като самотен creature kuldotha forgemaster и аз преценявам, че със зелената реплика ще му счупя него (щото има liquimetal coating и ако му го оставя ще превърне рандъм мирче и земя в най-силния си артефакт с дека) - а с true conviction-а ще се оправям по някакъв начин (все пак имам и perilous myr). оставям го на 12 с един sky-eel school, след което той тегли шикари и му слага shield и strider harness и то вече е 3/7 vigilance double strike lifelink. известно време се гледаме така (той качва живот и живот и живот, като междувременно небрежно изиграва galvanic blast и още един shatter). умирам.

окей, време за сайдване. махам едно мана мирче, слагам halt order (card advantage, stops stupid spells) и онова дето се жертват крийчърите и се слагат каунтъри (още card advantage), слагам и myr reservoir (макар че срещу неговия дек все едно че съм сложил нещо, ама както и да е) и един хелион. махам рандъм дребни ирелевантни неща.

g2 - опонента ми се сцревва на мана, убивам му мирчето, но този път не му прощавам и го нагазвам жестоко. той има стена със strider harness за да си купи време, но успявам да промуша една атака със sky-eel school и меча за да сложа вълк преди да счупи меча с едно от многото неща, които има в ръка (в случая с най-доброто за него - oxidda scrapmelter) топдеква liquimetal coating и ми чупи змията с която го убивах с revoke, после shatter-ва още един крийчър и ми arc trail-ва двата мира. за мое огромно щастие той е на 4, а аз държа cerebral eruption. след 4 неуспешни опита!!!!!!!! успявам да му направя 2 и да го доубия с бласт. whew!

g3 слагам 18-та земя, защото знам че ще съм on the play, а мирчетата ми я оцелеят...

гледам началната ръка - 6 земи и огре. мълиган - 2 земи и 4 спела, обаче примерно 2 sky-eel school и sentinel и син спелбомб. окей, ще кийпна. тегля трета земя, тегля мирче. тегля паладиум мирче. тегля онова, дето жертвам креатури с него, за да може като ми ги убива да тегля карти. в момента в който слагам palladium myr-а, отсреща се показва бързия arc trail. после в 2 последователни хода огре, true conviction и liquimetal coating. аз още съм на 3 мана. тегля карта като жертвам артефактчето с каунтър - пак няма земи. на 8ми ход слагам 4-тата земя и умирам от активация на огрето.

аз нямам повече коментари по случая, някой умник ако иска може да се обади да каже нещо забавно.

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Вто Дек 07, 2010 7:14 pm

и за да не кажете че преувеличавам - игрите ги има на мтго, турнира е в premier events, влизате, гледате и се наслаждавате. пиша репорта по replay-а на играта, веднага след като е свършила.

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Вто Дек 07, 2010 7:30 pm

3 кръг имах bye... (т.е. disconnected opponent, който не се появи)

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Ste на Вто Дек 07, 2010 7:44 pm

С X-2 влизаш ли в топ 8?
Ste
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот kotseto на Вто Дек 07, 2010 7:52 pm

Ste написа:
миналото PTQ

g1 - запазвам ръка с 4 mountain, бласт, sky-eel school и chimeric mass

;)

Калояне - вземи си малко почивка, стига играл по 24/7, почини си малко (3-4 дни поне, седмица още по-добре), после пак. Трябва да е фън, а не като работа :)
kotseto
Sun Titan

Мнениеот Dreamfall на Вто Дек 07, 2010 8:02 pm

и миналото и това PTQ играх по 2 бласта в дека си, да

btw сега съм готов да заложа 1:2 odds че ще свърша 7-2 и ще съм нещо от типа на 19ти

(не играя 24/7, само 12/6 :)

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Вто Дек 07, 2010 8:19 pm

4 кръг първата ми ръка е 6 земи и lumengrid drake..

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Вто Дек 07, 2010 8:20 pm

втората ми ръка е 5 земи и copper myr

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Вто Дек 07, 2010 8:31 pm

третата ми ръка е mountain, copper myr, зелена реплика, eruption, arc trail

запазвам я. на 7 ход имам 2 земи, 3 мира в игра (1 от които тапнат) и умирам от прекурсор голем, който опонента ми сложи на 4ти. тая игра що ме мрази?

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Вто Дек 07, 2010 8:39 pm

2 x mountain, 1 island, sky-eel school, arc trail, oxidda scrapmelter, barrage ogre on the draw. не знам що, ама дори и с тази яка ръка си мисля, че ще се случи нещо ужасно :D примерно пак ще има 4 ход precursor golem, а когато накрая голема умре, ще си го върне с хипогриф, за да ме довърши съвсем

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Gribo на Вто Дек 07, 2010 8:48 pm

C-C-C-COMBO BREAKER
Изображение
Аватар
Gribo
Infernal Spawn of Evil

Следваща