Standart deck

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Re: Standart deck

Мнениеот Dreamfall на Сря Юни 20, 2012 3:01 pm

лсв имаше мечове и хирота за като се нафлуди и сто процента си е флипвал делвъра по-рядко. преди го играеха с по 21 земи и нямаше thought scour. ПРОБВАЙТЕ ПРЕДИ ДА ХРАНИТЕ!
One part unstoppable force, one part immovable object.
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Magic_glavishte написа:Дока ми се ще един ниско прелитащ Емракул да го настъпи
Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот FaceOfGod на Сря Юни 20, 2012 3:28 pm

Калояне, никой не храни, т'ва за което говорим се нарича здрав разум.
Единственото TO на България е в Скопие! А най-добрият клуб в България се премести в Бургас!
http://ophan.org/

Look, one thing is like that you need to understand about ... not just warcraft 3 or rts but sports or competition or any discipline in general ... is that you first must have the desire to achieve a goal and then you do everything that you can to achieve the goal!
G.
Аватар
FaceOfGod
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Сря Юни 20, 2012 3:29 pm

колко пък да е здрав тоя разум...
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Ste на Сря Юни 20, 2012 3:38 pm

Според мен с 24 спела за 0 и 1 мана (и 8 за повече от 2 мана) спокойно може да си играе 19 земи човека ...
Ste
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Сря Юни 20, 2012 3:42 pm

То никой не казва че не може, само дет здравия разум казва, че на трети ход трябва да сложим третата земя (дори и в тоя дек), а това с 19 земи няма да става много често май.
Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Мнениеот johnny_combo_player на Сря Юни 20, 2012 3:45 pm

magiclunatic написа:То никой не казва че не може, само дет здравия разум казва, че на трети ход трябва да сложим третата земя (дори и в тоя дек), а това с 19 земи няма да става много често май.

Или па недай се боже да имаме на 4 ход мана опън за снапкастър мана лек или ресторейшън ангела.
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Сря Юни 20, 2012 3:50 pm

Според мен пък си вадите прекалено генерални изводи. Този играе:

4 Gitaxian Probe
4 Ponder
4 Thought Scour

12 спела дето циклирам за 1 (или за 0 четири от тях) мана. 2 вида от тях работят и един с друг да милнеш каквото не ти трябва ако се наложи ... аре да не е толкова сложно да си хитва land drop-овете поне до 3-ти ход.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот johnny_combo_player на Сря Юни 20, 2012 3:54 pm

И като си Thought Scour-неш недай се боже земя и тръгваш към кофите. А да си ползваш кантрипите до 4 ход само и само да не пропускаш ленд дроп не ми се струва адски вълнуващо. :roll:
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот mnk на Сря Юни 20, 2012 3:55 pm

идеята е, че искаш на първи ход да сложиш делвър и земя, на втори втора земя и да пазиш за мана лек, на трети земя и гайст...да не говорим, че с thought scour-a, ако се случи в началото да си милнеш 2 земи си 80% в кофите, ако не се флъднеш с пондъри :lol:

ясно ми е, че декът е адски luck based, ама тва с 19 земи и restoration angel и geist ми се струва прекалено нелогично
Респект за замесените и за замезилите
Аватар
mnk
vladko87

Мнениеот Dreamfall на Сря Юни 20, 2012 3:56 pm

scoreboard or gtfo :D

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Сря Юни 20, 2012 3:57 pm

johnny_combo_player написа:И като си Thought Scour-неш недай се боже земя и тръгваш към кофите. А да си ползваш кантрипите до 4 ход само и само да не пропускаш ленд дроп не ми се струва адски вълнуващо. :roll:

Доста е вълнуващо като те полази делвъра с пиката за 10 на 4-ти ход. Толкова започваш да се вълнуваш, че да храниш лошия "колко е добър на меджик".
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот thegodfather на Сря Юни 20, 2012 3:58 pm

Само ми е любопитно колко от хората, които хранят билда на Уатанабе имат над 15 игри с делвър :D
... без да си мърдам и пръста ги късам,
на който си може му връзва, деца ...
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Сря Юни 20, 2012 4:00 pm

Я полази, я не полази. Нали се сещаш, за вълнуващите ръце на тоя дек с една земя, делвър, пондър и асортед други кантрипи, които се кийпват смело, после флипваме делвъра, играем пондъра, не виждаме земи и като ни го убият на следващия ход спокойно можем да си съберем картите :)
Аватар
magiclunatic

Мнениеот mnk на Сря Юни 20, 2012 4:01 pm

thegodfather написа:Само ми е любопитно колко от хората, които хранят билда на Уатанабе имат над 15 игри с делвър :D

няколко пъти по 15 и именно те са причината да не искам да помирисвам делвър :mrgreen:
Респект за замесените и за замезилите
Аватар
mnk
vladko87

Мнениеот johnny_combo_player на Сря Юни 20, 2012 4:02 pm

magiclunatic написа:Я полази, я не полази. Нали се сещаш, за вълнуващите ръце на тоя дек с една земя, делвър, пондър и асортед други кантрипи, които се кийпват смело, после флипваме делвъра, играем пондъра, не виждаме земи и като ни го убият на следващия ход спокойно можем да си съберем картите :)

+1 ! Като полази делвъра с пиката сме тапаут щот немаме 3 или 4 земари и като ни дум блейднат си оставаме с кантрипите да ровим за да си играем спеловете. През това време ни убиват.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Сря Юни 20, 2012 4:02 pm

E, Миро играе някакъв делвър от време на време напоследък май - не съм сигурен така ми каза някой. Може да греша.
Иначе реално погледнато и аз бих го играл с 21 земи, ама аз и на пробите не съм фен ... се едно не е релевантно ... не е лош билда и е адски експлозивен. Трябва да ти повързва - но пък с делвър то си е нужно. А и с 23 спела флипваш като мъжете.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Сря Юни 20, 2012 4:06 pm

watanabe сигурно също е поиграл делвър малко...... не знам

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Сря Юни 20, 2012 4:08 pm

johnny_combo_player написа:
magiclunatic написа:Я полази, я не полази. Нали се сещаш, за вълнуващите ръце на тоя дек с една земя, делвър, пондър и асортед други кантрипи, които се кийпват смело, после флипваме делвъра, играем пондъра, не виждаме земи и като ни го убият на следващия ход спокойно можем да си съберем картите :)

+1 ! Като полази делвъра с пиката сме тапаут щот немаме 3 или 4 земари и като ни дум блейднат си оставаме с кантрипите да ровим за да си играем спеловете. През това време ни убиват.

1. Да бе да - точно така се получава всеки път. Имаме doom blade да отговорим на делвъра и всички играем еспер контрол. Само дето тоя дек (esper-a) не го виждаме по първите места на големи турнири.

2. Делвъра ти задава въпроси консистентно и отсреща се налага да се търсят отговори.

3. 100% Уатанабе е каствал пика + екипация и атака всеки път като отсреща му репрезентират мана за doom blade/go for the throat. Всеки път! Няма какво да се обърка™

Edit: Просто искам да кажа, че конкретния ви пример не е як. Ставаше въпрос за вълнуващи ръце и отигравания - има такива с делвъра. Не е казано че трябва всеки път така да биеш. От както има restoration angel-и дека е доста по силен май. Прави често removal spell-ове да са blank в ръката на опонента.

Пак казвам и мен не ме кефи безкрайно идеята за 19 земи, но не е изключено да работи - тоест очевидно е, че е проработило.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Сря Юни 20, 2012 4:27 pm

Aбе кой ти говори за еспъри и т.н. Това че за Уатанабе тоя билд работи, не значи че ще работи за мене, за тебе, за Калоян или за някой друг. Виж за Доди - сигурно би работил,ама тва е друга тема. Аз ти говоря, за това, че с 19 земи шанса да се скрюваш е огромен, и задължително трябва да ти връзва с тегленето на земите, защото изпуснатите ранни дропове с тоя дек почти няма как да ги наваксаш. А въпросния Ресторейшън - ми много е як, ама това дет бланква ремувала на опонента е така, само ако имаш 4 земарки да го кастнеш, а това е повече от 20% от земите в дека ти :)
Аватар
magiclunatic

Мнениеот alvian на Сря Юни 20, 2012 4:34 pm

magiclunatic написа:Aбе кой ти говори за еспъри и т.н. Това че за Уатанабе тоя билд работи, не значи че ще работи за мене, за тебе, за Калоян или за някой друг. Виж за Доди - сигурно би работил,ама тва е друга тема. Аз ти говоря, за това, че с 19 земи шанса да се скрюваш е огромен, и задължително трябва да ти връзва с тегленето на земите, защото изпуснатите ранни дропове с тоя дек почти няма как да ги наваксаш. А въпросния Ресторейшън - ми много е як, ама това дет бланква ремувала на опонента е така, само ако имаш 4 земарки да го кастнеш, а това е повече от 20% от земите в дека ти :)

С това съм напълно съгласен.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

ПредишнаСледваща

Назад към MTGO