Как се търгуват карти за тикети в MTGO?

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Как се търгуват карти за тикети в MTGO?

Мнениеот Dydra на Нед Ное 11, 2012 7:25 am

Значи преди няколко дена разбрах, че можело да трейдваш карти за евент тикети ( с които от своя страна можеш да влизаш в някакви други евенти и пак да отваряш буустъри).

До колкото прочетох, цялата работа става през някакви ботове с които си чатиш, но ако можете да ми разясните няколко неща, ще съм много благодарен.

1) Къде могат да се проверяват актуални ( реални/ fair) цени на картите? Хубаво е да имам някаква идея, за колко нещо ще бъде продадено след като аз го продвам.
2) Как да разбера които ботове купуват и кои продават? Или всички ботове извършват и двете услуги?
3) Всякакви други важни забележки ще са ми от полза
Аватар
Dydra
Elite Vanguard

Re: Как се търгуват карти за тикети в MTGO?

Мнениеот SIMEONOV на Нед Ное 11, 2012 9:48 am

Dydra написа:.
1) Къде могат да се проверяват актуални ( реални/ fair) цени на картите? Хубаво е да имам някаква идея, за колко нещо ще бъде продадено след като аз го продвам.

http://www.cardhoarder.com
http://www.mtgotraders.com

Тия знам
......в следващия епизод на сириъз меджик фор уинърс
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
SIMEONOV
Трансферна цел №1

Мнениеот Gribo на Нед Ное 11, 2012 11:12 am

http://supernovabots.com/
Отделно в Classifields играчи пускат обяви купува/продава, там цените може да са по-добри от на ботовете - можеш да пуснеш някой сърч там.
Изображение
Аватар
Gribo
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Нед Ное 11, 2012 9:41 pm

Dydra написа:Значи преди няколко дена разбрах, че можело да трейдваш карти за евент тикети ( с които от своя страна можеш да влизаш в някакви други евенти и пак да отваряш буустъри).

До колкото прочетох, цялата работа става през някакви ботове с които си чатиш, но ако можете да ми разясните няколко неща, ще съм много благодарен.

2) Как да разбера които ботове купуват и кои продават? Или всички ботове извършват и двете услуги?
3) Всякакви други важни забележки ще са ми от полза

Може и да намериш някой от ботовете : Cardbuyingbot , Cardbuyingbot2 , ххх3, ххх4 и т.н.
Той ще си вземе каквото му трябва и ще ти напише цените за всяко, общо взето цените му винаги са ОК, възможно е да се намери и една идея по-добра цена, но по неговите можеш лесно да се ориентираш, колко струва нещото.

А кои ботове купуват и кои продават - ами в classfields ако погледнеш, то си пише всеки бот какво прави. Но много внимавай с цените на които продаваш, реално, ако не ти се занимава да се ровиш особено много - просто продавай всичко на тея ботове дет ти писах по-горе (те са вързани в мрежа всичките, та ако ти остане Storecredit си се трупа независимо с кой от всичките си трейдвал преди).

Същото важи и за бустерите, намери си ботове които имат най-приятелска цена и си купувай бустери предимно от тях, за да може да си ползваш кредита. Рядко цените са кръгли, а в дългосрочен план, има значение дали плащаш по 3.4 или 3.5 тикета за бустер :)
Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Мнениеот Dydra на Вто Ное 13, 2012 12:43 pm

Значи, аз до като чаках да видя какво ще напишите, взех че ги поразучих нещата.

CardhoarderBuyBot е сигурно най-добрия бот в мрежата. Проверих бая ботове и той определено имаше най-добрите цени измежду всички. След него бих препоръчал AcademyBuyBot :!:
Цените, които например Cardbuyingbot хвърва за Detention sphere са 1.00 , при Cardhoarder е 1.4 ... къде къде по-добра оферта!

Обаче тук трябва да се взима и впредвид, че различните ботове търсят различни карти. Например имах един армада уърм обаче колкото и пъти да таргувах с Cardhoarder не го листваше, пробвах го с академията и бам 3.6 тикета. Или с други думи, трябва да се въртят ботовете ... което отнема време ...

Което ме довежда до следващия ми въпрос - има ли бот който купува ВСИЧКИ карти? Т.е. да не ти търси библиотеката за карта Х, ами направо да взима всичко?
Гледам по туича един дето драфти MTGO и той по едно време разправяше че продавал на такива ботове, които купували всички карти, вместо да си играе да търси за всяка карта кой бот ще му даде най-високата цена. Има доста резон в това където го казва, защото общо взето се изравняват нещата ... Някой знае ли такъв бот?

В момента загубих последния си сийлд дек ( обикновено взимам 2-ро място) и имам 0 буустъри и 0 тикета ... а не искам да мятам гюбре от картата си след като направо "строших количката" преди 2-3 седмици. Обмислям да продам "цялата си колекция" за да събера или за 1 драфт или за 1 сийлд :(
Аватар
Dydra
Elite Vanguard

Мнениеот magiclunatic на Вто Ное 13, 2012 12:57 pm

Значи - cardhoarderbuybot i cardbuyingbot имат един и същи engine (и респективно собственик), та не знам как точно се е получила тая разлика в цената.
Ботове които купуват всички карти няма, има ботове които купуват Х карти за Y тикета, ама и те пробират и в 99% от случаите, гледат да те прецакат с цените, така че не си губи времето. Тея ботове за които говорим, така и така купуват почти всичко. Комъните рядко някой ги взима, ама те така и така не струват кой знае какво.

А иначе е съвсем нормално да си на минус от цялата работа, от RTR лимитед и аз съм стотина тикса назад :)
Аватар
magiclunatic

Мнениеот alvian на Вто Ное 13, 2012 1:05 pm

Абе с риск да ме нахлеби някой елитист ... Препоръчвам игра на daily sealed events и на 4.3.2.2 драфтове (според това какво повече ви се цъка в момента) - няма как да излезнеш назад особено в дългосрочен план стига да си просто малко над average играч.

Иначе, Dydra, относно това да си продадеш колекцията ... well има ботове които дават like 0.01 tickets за всеки crap common, ако си играл на толкова много events, колкото си представям сигурно имаш поне няколко 7-8 стотин ако не хиляди. След като нямаш планове да играеш standard не виждам нищо лошо в това да ги шитнеш на някой бот и да продължиш да тренираш limited с каквото имаш като тикети.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dydra на Вто Ное 13, 2012 1:08 pm

magiclunatic написа:Значи - cardhoarderbuybot i cardbuyingbot имат един и същи engine (и респективно собственик), та не знам как точно се е получила тая разлика в цената.
Ботове които купуват всички карти няма, има ботове които купуват Х карти за Y тикета, ама и те пробират и в 99% от случаите, гледат да те прецакат с цените, така че не си губи времето. Тея ботове за които говорим, така и така купуват почти всичко. Комъните рядко някой ги взима, ама те така и така не струват кой знае какво.

А иначе е съвсем нормално да си на минус от цялата работа, от RTR лимитед и аз съм стотина тикса назад :)

Направо не ми се говори :(

Иначе открих че или съм много по-силен в Sealed RTRx4 или че има много повече нубове там :C
Не мога да го обесня ... на мене ли ми падат бомби или де да знам ...

В драфтовете обикновено взимам 1 рунд, рядко 2 ... до сега не съм печелил - тоест 2 буустара МАХ за награда
В сийлд влизам и от 4 турнира, 3 втори места ... за 2-ро място 3 буустъра, входната такса е 4 ... т.е. си с 1 буустър назаде, но 100% ще имаш някакви карти за продат из дека, така че пак лесно можеш да дръпнеш 4 тикета, от там още един буустър и айде пак на турнира ...

За 1-во място се взимат 9 буустъра, което е повече от добра награда ...

За съжеление, само последния сийлд дето направих 4/6 игри бях толкова мана преебан че направо последната игра общо взето удрях F6 без да гледам мн мн ...
Аватар
Dydra
Elite Vanguard

Мнениеот magiclunatic на Вто Ное 13, 2012 1:12 pm

alvian написа:Абе с риск да ме нахлеби някой елитист ... Препоръчвам игра на daily sealed events и на 4.3.2.2 драфтове (според това какво повече ви се цъка в момента) - няма как да излезнеш назад особено в дългосрочен план стига да си просто малко над average играч.

Иначе, Dydra, относно това да си продадеш колекцията ... well има ботове които дават like 0.01 tickets за всеки crap common, ако си играл на толкова много events, колкото си представям сигурно имаш поне няколко 7-8 стотин ако не хиляди. След като нямаш планове да играеш standard не виждам нищо лошо в това да ги шитнеш на някой бот и да продължиш да тренираш limited с каквото имаш като тикети.

Е що да те хлеби :) Аз за начинаещи играчи препоръчвам даже да играят swiss драфтове, просто щото се играе 3 кръга, а в началото най-важното нещо е да играе, за да поосъзнаеш какво се случва.
Ама кои са тея ботове които дават 0.01 за всеки комън? Щото аз не съм виждал :)
Аватар
magiclunatic

Мнениеот alvian на Вто Ное 13, 2012 1:23 pm

Е изхвърлих се малко със всеки, но съм чувал, че на MTGO traders ботовете събират комъни и ънкомъни от колекцията без много да се церемонят. За съжаление нямам информация от първа ръка никога не съм пробвал.

Едит: според сайта им това са техните ботове: mtgotradersbot, mtgotradersbot2,mtgotradersbot3, mtgotradersbot4, mtgotradersbot5, CardCaddy and CardWareHouse
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Вто Ное 13, 2012 1:27 pm

А иначе по темата - swiss не бих препоръчал никому освен ако просто не си отегчен, но ти се играе меджик (или нещо подобно на меджик) и се чудиш как да изгубиш някакво време. Просто имайки превдид играчите там - добиваш грешна представа как да играеш. Ако ще сглобяваш milldeckaсъсстенитенасветльо™ окей - забавлявай се на sealed. Но иначе само си правиш кофти услуга.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dydra на Вто Ное 13, 2012 1:40 pm

alvian написа:А иначе по темата - swiss не бих препоръчал никому освен ако просто не си отегчен, но ти се играе меджик (или нещо подобно на меджик) и се чудиш как да изгубиш някакво време. Просто имайки превдид играчите там - добиваш грешна представа как да играеш. Ако ще сглобяваш milldeckaсъсстенитенасветльо™ окей - забавлявай се на sealed. Но иначе само си правиш кофти услуга.

Някак си въобще не съм съгласен с теб. Swiss-a не ти ли дава най-много за парите които даваш?
А Sealed може да правиш некви декове с по 4 цвята ( селсня с ракдос със син сплаш да речем), но това въобще не е никак лесно. Както обясних по-нагоре, изисква се много скил, да направиш нещо което да работи с точно дадени материали. А и наградите определено са добри! Единственото нещо което не ми харесва, е "бомба шанса", в който играч X отваря Angel of Serenity, до като другите се мъчат да сплашнат 4 цвята.

И определено подпомага мислене за дек билд при "paper" magic, no?
Аватар
Dydra
Elite Vanguard

Мнениеот magiclunatic на Вто Ное 13, 2012 1:48 pm

Абе те комъни и други ботове купуват, ама трябва да ги уцелиш в момента в който който правят ресток, което общо взето се случва по веднъж дневно.
А за суис драфтовете не си съвсем прав - нивото там си е баш като на ФНМ драфт. За начинаещ играч е по-добре да играе по три кръга, за да може да играе повече и да осъзнае, защо някои карти са по-добри от други. Като играеш 4-3-2-2 и си взимаш редовно в първи кръг, нито повече бустери ще вземеш, нито ще свикнеш с играта. Не говоря за някакъв дълъг период от време, обаче преди да почнеш да правиш редовно 2-1 и 3-0 на суис драфтове, не мисля че е по-добре да играеш 4-3-2-2.

Dydra - най-много за парите които даваш ти дава 8-4 всъщност ;)
Аватар
magiclunatic

Мнениеот alvian на Вто Ное 13, 2012 2:02 pm

Dydra написа:Някак си въобще не съм съгласен с теб.

Все ми е едно :)
magiclunatic написа:А за суис драфтовете не си съвсем прав - нивото там си е баш като на ФНМ драфт. За начинаещ играч е по-добре да играе по три кръга, за да може да играе повече и да осъзнае, защо някои карти са по-добри от други. Като играеш 4-3-2-2 и си взимаш редовно в първи кръг, нито повече бустери ще вземеш, нито ще свикнеш с играта. Не говоря за някакъв дълъг период от време, обаче преди да почнеш да правиш редовно 2-1 и 3-0 на суис драфтове, не мисля че е по-добре да играеш 4-3-2-2.

Още в ми първия пост по темата написах:
alvian написа:стига да си просто малко над average играч

На 4-3-2-2 ако излизаш в дългосрочен план със среден резултат 2-1 това означава, че си избиваш бустърите с които влизаш отваряйки потенциално Money rares или поне толкова колкото да си покриеш 2-та тикса вход за всеки драфт.
Сметката не е проста per se има много luck involved и т.н., но помисли така:
3-0 ти дава 4 бустъра
2-1 ти дава 3
1-1 ти дава 2
ако си вземеш първи кръг - oh well случва се.

Ако си играч над средно ниво не изглежда никак трудно да държиш record от около 2-1. А дори да не си кой знае какъв майстор победа в първи рунд обикновено не е нещо кой знае какво, а тук ти дава 2 бустъра.

И не на последно място - в 8-4 трябва да си оптимизараш абсолютно всеки пик или просто дори да ти върже от време на време ще си взимаш консистентно и ще си много назад.

В 4-3-2-2 можеш да си позволиш да пуснеш някой изтърван комън в полза на rare, който е тъп за драфт но иначе струва 1-2-3 тикса. Пак имаш шансове дори дека да не е 3-0 материал, а след победа в първи кръг вероятно си си избил драфта.

В крайна сметка не говоря за потенциално най-доброто EV, а за going infinite тъй като притеснението на Dydra в крайна сметка беше, че е налял много пари а сега си няма нищо.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот BonuX на Вто Ное 13, 2012 2:09 pm

1. Най-добрият бот е Aboshanbot(1,2 и 3), но кУпува много малко карти.
2. Swiss драфтовете имат най-добър ретърн за парите, освен ако нямаш около 70% win rate , тогава играй 8-4.
3. Ако искаш да спреш да набиваш пари в МТГО, спри какъвто и да е лимитед.Направи си блок или стандарД дек и играй на дейлитата.
4. Не се надявай да си продадеш комъните/ънкомъните, загуба на време е.
5. 8 man sealed-a е много luck based, защото дековете са само 30 карти и ако имаш рандъм бомба шансът ти да я изтеглиш е по голям.В случая това е добре за теб защото си нов играч, но след време най-вероятно ще почне да ти писва.
6. За търговия с бустери препоръчвам .7BP и .Coruscant .От една верига са и шерват кредит.
7. Имай в предвид, че някой ботове са там само за да ти вземат парите.Гледай какви карти са аднали в клиента, не само в чата.Много от малките ботове не пазят кредит.
Аватар
BonuX
Archon of Justice

Мнениеот magiclunatic на Вто Ное 13, 2012 2:23 pm

Абе аз това много го разбирам, ама Dydra (без да се обижда), ич не ми изглежда като above average играч, a като съвсем начинаещ ;)
A going infinite с 4-3-2-2 дори математически няма как да стане без да биеш на всеки драфт, тъй като ако не отвориш някакви реъри като сметнеш 2та тикса, дори при победа си само 1.5 тикса напред, докато ако играеш финал си назад ...

Единственото място където може да правиш Infinite loop е 8-4 и за целта хем трябва да си добър, хем да ти връзва и в играта и в отварянето на картите. Изобщо, след Алара блока, лимитед форматите са толкова рандъм, че хич и не си го мисля, че мога да съм на нула от драфтене, камо ли напред :) Long term дори протата са назад ...
Аватар
magiclunatic

Мнениеот alvian на Вто Ное 13, 2012 2:43 pm

Ама много обичаш избирателно да пропускаш някакви неща дето се пишат :)

В 4-3-2-2 можеш да си позволиш да пуснеш някой изтърван комън в полза на rare, който е тъп за драфт но иначе струва 1-2-3 тикса. Пак имаш шансове дори дека да не е 3-0 материал, а след победа в първи кръг вероятно си си избил драфта.

Ако отвориш foil ... де да знам ... world spine wurm примерно. Ще го вземеш ли на 8-4? Аз не бих го взел. На 4-3-2-2 го бодвам със страшна сила и знам че спечеля ли една игра вече съм напред. И не става дума само за този крак митик. Има десетки rares във формата, които струват (долари) и които човек може и да вземе ако са му в цветовете - иначе се едно. Notable examples: Ash Zealot, Abrupt Decay, Dreadbore, Detention Sphere, Дуалките, Loxodon Smiter - тея не са достатъчно счупени за да ги хейтпикваш рано ако не са ти в цветовете.

Edit: A да. Протата играят 8-4. И не rare draft-ват в обищия случай - те картите си ги имат сетове във всеки акаунт и ги боли фара. В случая не говорим за прота :)
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Вто Ное 13, 2012 3:12 pm

Не ги пропускам, просто картите не се отварят толкова често. Аз имам железни правила в тва отношение - карти струващи повече от цената на бустера не пускам, просто е -EV, особено когато в бустера няма нищо кой знае колко вълнуващо за дека :) А за протата не знам, ама ЛСВ работи по същата схема съм забелязал.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот johnny_combo_player на Вто Ное 13, 2012 3:19 pm

magiclunatic написа:Не ги пропускам, просто картите не се отварят толкова често. Аз имам железни правила в тва отношение - карти струващи повече от цената на бустера не пускам, просто е -EV, особено когато в бустера няма нищо кой знае колко вълнуващо за дека :) А за протата не знам, ама ЛСВ работи по същата схема съм забелязал.

Аз не знам как Ochoa не е фалирал MTGO accounta си след като не може да мине препятствието 1 кръг :mrgreen: Иначе и аз тфа забелязах за LSV
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Вто Ное 13, 2012 3:27 pm

И пак - по-рано говорех за rare-та, които струват 1-2-3 тикса и което ти позволява да break-неш even. Kарти струващи повече от цената на бустера няма логика да пускаш така или иначе :) Дори в 8-4.

Но да не се отплесваме чак толкова от темата де. Dydra, аз лично се надявам дискусията да ти е била полезна и да осмислиш за себе си как да си организираш игрите за в бъдеще.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Следваща

Назад към MTGO