Как се търгуват карти за тикети в MTGO?

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Re: Как се търгуват карти за тикети в MTGO?

Мнениеот magiclunatic на Вто Ное 13, 2012 3:40 pm

Да - общо взето приготви се да падаш и да си плащаш за това докато не задобрееш :) Просто хранителната верига работи така ...
Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Мнениеот Dydra на Вто Ное 13, 2012 10:06 pm

alvian написа:
Dydra написа:Някак си въобще не съм съгласен с теб.

Все ми е едно :)

Не знам защо реши, че съм го казал с идеята, че очаквам да ти пука или нещо .. :\

magiclunatic написа:Абе аз това много го разбирам, ама Dydra (без да се обижда), ич не ми изглежда като above average играч, a като съвсем начинаещ ;)

Ми не, не се обиждам когато си е така :)

BonuX написа:1. Най-добрият бот е Aboshanbot(1,2 и 3), но кУпува много малко карти.
2. Swiss драфтовете имат най-добър ретърн за парите, освен ако нямаш около 70% win rate , тогава играй 8-4.
3. Ако искаш да спреш да набиваш пари в МТГО, спри какъвто и да е лимитед.Направи си блок или стандарД дек и играй на дейлитата.
4. Не се надявай да си продадеш комъните/ънкомъните, загуба на време е.
5. 8 man sealed-a е много luck based, защото дековете са само 30 карти и ако имаш рандъм бомба шансът ти да я изтеглиш е по голям.В случая това е добре за теб защото си нов играч, но след време най-вероятно ще почне да ти писва.
6. За търговия с бустери препоръчвам .7BP и .Coruscant .От една верига са и шерват кредит.
7. Имай в предвид, че някой ботове са там само за да ти вземат парите.Гледай какви карти са аднали в клиента, не само в чата.Много от малките ботове не пазят кредит.

^ Най-полезния пост в темата, Благодаря!
Аватар
Dydra
Elite Vanguard

Мнениеот X_FACTOR на Сря Ное 14, 2012 8:10 am

Dydra написа:^ Най-полезния пост в темата, Благодаря!

Това всъщност е човека притежаващ MTGO :)
Няма какво да се обърка!™

!!!РУК
Аватар
X_FACTOR
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот JohnyWalker на Сря Ное 14, 2012 3:37 pm

Ех накарахте ме да си взема MTGO.

Трябва ли ми PayPal или мога да си купувам тикети с обикновенна дебитна карта Visa?
JohnyWalker
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот magiclunatic на Сря Ное 14, 2012 3:42 pm

JohnyWalker написа:Ех накарахте ме да си взема MTGO.

Трябва ли ми PayPal или мога да си купувам тикети с обикновенна дебитна карта Visa?

Mисля че мжое и с двете , ама недей си купува тикети или каквото и да е от магазина, защото всичко е с 20% по-скъпо, а бустерите освен всичко друго са и по номинал 4$, докато на вторичния пазар са по-евтини. Виж Бонов дали има тиксове за продаване.

//mod. edit: Винаги съм си мечтал да измодерирам Драко и хоп - удобен случай! :mrgreen: И друг път не пиши разни ключови думи, че Дянков дебне!
Аватар
magiclunatic

Мнениеот JohnyWalker на Сря Ное 14, 2012 5:00 pm

Мерси:)
JohnyWalker
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот Dydra на Чет Ное 15, 2012 1:56 pm

Изображение

... Sealed RTR x4 FTW БЕ !!!

Това абсолютно си изби цената, без да играя каквото и да е ...

Беше много интересно ... като играя Sealed винаги започвам да разглеждам от мултицветните карти ... и почвам аз да гледам яките ракдос и калгари имби , минавам през червенето - мизиум и 2х електрикари ... минавам през черното стаб уунд ... и вече дека ми почти готов в главата ... и поглеждам от ляво у белото ... и БУУУУУУУУУУУУУУУУУМ :D
Аватар
Dydra
Elite Vanguard

Мнениеот BonuX на Чет Ное 15, 2012 2:43 pm

Имаш 2х Skymarc Roc , Azorius Charm , Archon , 2x Tower Drake ... дори да нямаше ангел пак бих играл Азориус със сплаш на зелено за guildmage,healer, и още 2-3 зелени карти.
Аватар
BonuX
Archon of Justice

Мнениеот Dydra на Чет Ное 15, 2012 2:57 pm

BonuX написа:Имаш 2х Skymarc Roc , Azorius Charm , Archon , 2x Tower Drake ... дори да нямаше ангел пак бих играл Азориус със сплаш на зелено за guildmage,healer, и още 2-3 зелени карти.

Абе каквото и да имаш, когато късмета ти е на лайно ...

Първия рунд смазвам 2-0, всички други в турнира са 2-1 ( или съответно 1-2).
Втория рунд - няма мана първата игра, втората игра няма крийчъри....

1-1

3-ия рунд , го размазвах пумяра, обаче имаше - оная червена карта дето ти дърпа крийчъра и му дава +демидж и хейст - и ми взе 2 игри под ред с глупавата карта ... даже във втората изиграх ангел, бях го смял преди това и го дръпна, аз тъкмо бях атакувал с тауър дрейка преди това и нищо да го блокира по въздух ....
Аватар
Dydra
Elite Vanguard

Мнениеот alvian на Чет Ное 15, 2012 3:08 pm

BonuX написа:Имаш 2х Skymarc Roc , Azorius Charm , Archon , 2x Tower Drake ... дори да нямаше ангел пак бих играл Азориус със сплаш на зелено за guildmage,healer, и още 2-3 зелени карти.

Dydra, мислех да ти обърна внимание на същото, защото от поста ти не разбрах дали искаш да играеш бяло, синьо + зелен сплаш или си се надъхал за другите цветове. Както и да е - това е proper комбинацията.
Dydra написа:

Всъщност е част от играта :) Недей да се дразниш на лошия късмет - старай се да играеш оптимално с каквото дойде.

Dydra написа:Първия рунд смазвам 2-0, всички други в турнира са 2-1 ( или съответно 1-2).

Което може да е индикация, че имат съвсем не лоши декове за разлика от първия ти опонент.
Dydra написа:Втория рунд - няма мана първата игра, втората игра няма крийчъри....

1-1

Part of the game ... yeah kinda gets old :)

Dydra написа:3-ия рунд , го размазвах пумяра, обаче имаше - оная червена карта дето ти дърпа крийчъра и му дава +демидж и хейст - и ми взе 2 игри под ред с глупавата карта ... даже във втората изиграх ангел, бях го смял преди това и го дръпна, аз тъкмо бях атакувал с тауър дрейка преди това и нищо да го блокира по въздух ....

Всъщност картата е изключително релевантна и не е лошо винаги да я имаш предвид като играеш срещу червен дек (особено на sealed). Мисля че си получил добра демонстрация как картата може да печели игри.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот johnny_combo_player на Чет Ное 15, 2012 3:09 pm

пумяра

That's the spirit...

По същество - Бонов е доста прав, че дека ти е нарисуван бант(UWg). Това че не си имал късмет в игрите, не оправдава потенциалните грешки при декбилдинга.
Следващият път повече късмет и така.
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dydra на Чет Ное 15, 2012 3:31 pm

johnny_combo_player написа:
пумяра

That's the spirit...

По същество - Бонов е доста прав, че дека ти е нарисуван бант(UWg). Това че не си имал късмет в игрите, не оправдава потенциалните грешки при декбилдинга.
Следващият път повече късмет и така.

Мен дека накрая си ми беше перфе ... никви проблеми нямах с дек билдинга ... мана кърв и всичко останало беше много добро пипнато ... имах бая 2-ки и 3-ки, попюлейти и накрая 2 най'с валър и ангела за да доизбомбя каквото е остнаало .... сериозно по-добър дек на дали съм правил , сигурно мога да ви го метна ( даже го сейвнах)

Обаче къесмета явно и той е част от играта ... и за съжеление, последната играх вече толкова се бях издразнил, че шматках ф6 без да гледам и даже пропуснах да сложа земя на 2-рия ход от "помпане" ... :roll:
Аватар
Dydra
Elite Vanguard

Мнениеот GB на Чет Ное 15, 2012 3:38 pm

Dydra написа:Обаче къесмета явно и той е част от играта ... и за съжеление, последната играх вече толкова се бях издразнил, че шматках ф6 без да гледам и даже пропуснах да сложа земя на 2-рия ход от "помпане" ... :roll:

нервите само пречат - ако ще се нервираш на лошия си късмет, той никога няма да заработи в твоя полза. всеки "късметлия" работи дълго и усърдно, за да може да му проработи късмета точно когато трябва... и всъщност половината победа ти е в главата, затова и по големите турнири доста често все едни и същи имена изплуват нагоре, не е защото всеки път отварят омгвтф картите :)

edit: също, това е много вярно - ще ти се наложи или да си смениш настройката, или хобито ;)
magiclunatic написа:С такова отношение, предричам, че след месец-два ще заключиш, че играта е тъпа и няма да играеш повече.
Последна промяна GB на Чет Ное 15, 2012 4:09 pm, променена общо 1 път
съдията, съдията...
Аватар
GB
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот magiclunatic на Чет Ное 15, 2012 3:40 pm

Dydra написа:[
Обаче къесмета явно и той е част от играта ... и за съжеление, последната играх вече толкова се бях издразнил, че шматках ф6 без да гледам и даже пропуснах да сложа земя на 2-рия ход от "помпане" ... :roll:

С такова отношение, предричам, че след месец-два ще заключиш, че играта е тъпа и няма да играеш повече.
Говорят ти хората тука някакви работи за твое добро, ама ти ако искаш слушай.
Че има късмет в играта - има, само че не е чак толкова много колкото го описваш.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Dydra на Пет Ное 16, 2012 11:06 am

magiclunatic написа:
Dydra написа:[

С такова отношение, предричам, че след месец-два ще заключиш, че играта е тъпа и няма да играеш повече.
Говорят ти хората тука някакви работи за твое добро, ама ти ако искаш слушай.
Че има късмет в играта - има, само че не е чак толкова много колкото го описваш.

Хахахаха и идея си нямам как заключи, че разбираш ли толкова съм ядосан, че едва ли не пяна ми капе от устата :D Възможно е според мен, малко да съм се подразнил за 1 ден/ няколко часа, но пък чак да казвам че играта била тъпа и да я спирам ... определено не ;)

баси от 2 седмици съм си поръчал Booster BOX-a за Gatecrash :P
Аватар
Dydra
Elite Vanguard

Мнениеот magiclunatic на Пет Ное 16, 2012 11:55 am

Ами по приказките ти. Естествено напълно е възможно да говориш и глупости, щото не ми е много ясно как точно се натиска F6 без много много да се гледа.
Учи се да играеш и недей си храни опонентите по тоя начин, напълно нормално е първата година предимно да те бият наляво надясно, та няма за какво да се дразниш.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот JohnyWalker на Съб Ное 17, 2012 11:01 pm

Между другото защо не сложите тази тема като Таг-ната? Би била полезна на доста нови играчи в MTGO.
JohnyWalker
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот magiclunatic на Нед Ное 18, 2012 12:07 am

То тука почти не се пише така и така, та си седи високо ;)
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Dydra на Нед Ное 18, 2012 5:38 am

От къде точно купувате Boosters за 3.5 tix-a? Аз съм намирал по 3.88 най-евтино? :\

Днес мисля да разцъкам един драфт и имам 22 tix-a след като продадох Ангела и още няколко карти ... та ако намеря буустъри за 3.5 ще мина по-евтино от колкото да влизам с 12 тикета
Аватар
Dydra
Elite Vanguard

Мнениеот magiclunatic на Нед Ное 18, 2012 7:05 pm

Dydra написа:От къде точно купувате Boosters за 3.5 tix-a? Аз съм намирал по 3.88 най-евтино? :\

Днес мисля да разцъкам един драфт и имам 22 tix-a след като продадох Ангела и още няколко карти ... та ако намеря буустъри за 3.5 ще мина по-евтино от колкото да влизам с 12 тикета

E вече няма :)
Аватар
magiclunatic

Предишна

Назад към MTGO