Modern Festival

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Modern Festival

Мнениеот thegodfather на Пон Юли 06, 2015 12:50 pm

Вчера имаше Modern Festival - най-големият турнир от доста време в MTGO - 502 души. Турнирът беше invitational, което значи, че за десетте дни квалификации доста солидна бройка уникални участници са успяли да се промушат.
Турнирът перфектно си отговаряше на името - силно competitive, 10 кръга и истински награди за такъв турнир - първо място печели по 1 сет от всички легални в модърн издания, в топ 8 се раздават сетове modern masters 1 и 2, и някакво количество mm2015 бустъри извън топ 8 до 64 място.
Избрах да играя любимия си ТармоТуин - след година и половина опит познавам дека, считам, че е доста добре позициониран, и по принцип обичам да играя декове с които да надиграя опонента си, а не просто да го победя (знам, знам - последната година в стандарт не си личи много :roll: :lol: ).
Подробен рипорт не бих написал - турнирът започна вечерта и свърши (за мен) в 5:10 сутринта, та спомените ми малко се преплитат. В крайна сметка, направих резултат 8-2, който беше достатъчен за класирането ми в топ 8. Играх срещу:

Round 1: Jund - 2:0
Round 2: Wb Martyr - 2:1 - "момчета, третата игра убих 2 Serra Ascendant с Izzet Staticaster" ... "копеле, тъкмо обяснявам как тия трудно се ловят с болт ..."
Round 3: Jund - 2:1 - потопдекирах макло аз
Round 4: UWr - 2:0
Round 5: Melira Company - 2:1
Round 6: Grixis Control - 2:0
Round 7: Gr Tron - 1:2 - на пръв поглед най-лесния мач от всички ... като загубиш зара, и в игрите, в които си втори, мълиганнеш по веднъж, а той и двата пъти има трон на трети ход - не става :)
Round 8: TitanBloom - 2:1
Round 9: Living End - 2:1
Round 10: Boggles - 1:2 - подобно на трона - загубих зара, той 2 игри имаше богълс на първи ход, умбра + ранкор на втори, coronet на трети (като едната имаше и ethereal armor към коронета) - логична загуба.

Така в крайна сметка останах 8ми по tiebreakers (все пак опонентите ми от последните 2 кръга също бяха в топ 8) и към 5 часа седнах да играя на 1/4 финал срещу единственият 10:0 в турнира.

1/4 финал - UR Twin.
Благодарение на хубавите стари правила, въпреки че бях осми, шампионски спечелих зара и започнах с вижънс в гойф. Видях, че няма римувъл, нито counterspell, но имаше екзарх + туин, затова на трети ход си изиграх пестермита, чакайки четвърта земя за да го убия. Първо, че вместо нея изтеглих третия си туин. След това, в следващи ход прозорец опонентът ми топдекна и lightning болт, след което ме и уби.
Втората игра реших да играя консервативно - покрай луна. В крайна сметка заради това нямах четворна синя или двойна зелена от 5 земи, заради което не можах нито да си кастна труна, нито да имам диспел + команда. Миснах 3-4 ленд дропа, докато опонента ми събра ключовите 8 земи и единствената карта, която не знаех от ръката му, разбира се, беше splinter twin. Последва twin+snare+snapcaster+snare за моя реманд+диспел, и ме уби.

Бързо и безславно продължи престоят ми в top 8 на най-големия турнир, който някога съм top8-вал. Боцнах барем 1x modern masters 2015, или около 200 тикса към момента.

Накратко - играйте модърн. След толкова много игра, вчера отново открих нови и преоткрих някои забравени интеракции. Форматът е доста необятен, с близо 10 highly competitive архетипа в момента, така че всеки може да си намери дек, който да му хареса :)
... без да си мърдам и пръста ги късам,
на който си може му връзва, деца ...
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Re: Modern Festival

Мнениеот FaceOfGod на Пон Юли 06, 2015 2:16 pm

Екстра, не че не ти го казах вече, ама честито още веднъж!
Представянето е доста впечатляващо, предвид че човек в даден момент започва да заспива и да не знае какво върши (справка: "Ице, тука играем форса или умираме", "Ок" --> F2 ... n/c).
И дека както винаги се представя стабилно, а за дълги турнири личния комфорт е от изключително значение (бих казал че е наравно с избора на правилен дек/билд).
Последна промяна FaceOfGod на Пон Юли 06, 2015 2:27 pm, променена общо 1 път
Най-доброто TO на България е в Скопие!; Най-хубавият клуб на България е ... във Варна!
http://ophan.org/

Look, one thing is like that you need to understand about ... not just warcraft 3 or rts but sports or competition or any discipline in general ... is that you first must have the desire to achieve a goal and then you do everything that you can to achieve the goal!
G.
Аватар
FaceOfGod
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот venski на Пон Юли 06, 2015 2:19 pm

Поздравления за представянето!
Damage doesn't kill creatures! State-based actions kill creatures!
Goshe написа:Goblins are red, Merfolk are blue. Couldn't care less, Tendrils for 22? #mtglove
#mtgjudge написа:(2/10/2015 7:19:07 PM) Anonycat: suggest that they run a $10,000 buy in no-limit Texas Hold'em event, and do so at Gunfight REL
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот Raid на Пон Юли 06, 2015 5:32 pm

Трябваше да стриймваш с някакво забавяне баси, че на мънкането на G3rryt заспах още в 6-ти кръг...
НО - ЙЕЙ, ГРАТЗ!!!
What is the main difference between Manchester United and Liverpool?
We make history, they live in it.
Аватар
Raid
Master of Puppets

Мнениеот johnny_combo_player на Пон Юли 06, 2015 10:22 pm

GG WP
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Peri на Вто Юли 07, 2015 8:08 am

Raid написа:Трябваше да стриймваш с някакво забавяне баси, че на мънкането на G3rryt заспах още в 6-ти кръг...
НО - ЙЕЙ, ГРАТЗ!!!

Аз по едно време го засякох този в туич и като му видях тъжната мрънкаща физиономия като го размазаха търн2 през 2 амулета с 2 прайм тайма, реших, че няма защо да му правя повече пари през стрийма :roll: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

ON topic:
Браво, евалата за успеха.
Аватар
Peri
Arbalest Elite

Мнениеот thegodfather на Вто Юли 07, 2015 2:50 pm

http://magic.wizards.com/en/articles/ar ... 2015-07-06

Малко доказателство за разнообразната мета и формат като цяло - dredge is on the top!
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот venski на Вто Юли 07, 2015 3:39 pm

бил си даже 5ти, а не 8ми :)
Edit: ааааа. т'ва е че си 5ти финално май?
Damage doesn't kill creatures! State-based actions kill creatures!
Goshe написа:Goblins are red, Merfolk are blue. Couldn't care less, Tendrils for 22? #mtglove
#mtgjudge написа:(2/10/2015 7:19:07 PM) Anonycat: suggest that they run a $10,000 buy in no-limit Texas Hold'em event, and do so at Gunfight REL
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот thegodfather на Вто Юли 07, 2015 4:08 pm

venski написа:бил си даже 5ти, а не 8ми :)
Edit: ааааа. т'ва е че си 5ти финално май?

Това нямам идея защо е така :) 8ми съм в суиса, съответно и след това. Опонента, с когото играх, беше първи в swissa и съответно е останал трети, след като е паднал на полуфинала. Това какво им пише по схемите не го разбирам :)
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот SIMEONOV на Вто Юли 07, 2015 11:16 pm

Браво, супер :)
Gribo написа: Не бях тъжен, безмълвен бях- смайлито беше :| , което е различно от :( (някой ден подобен анализ ще бъде цитиран в литературната критика за шести клас).

venski написа:Тригърите тригърват, когато има причина да тригърнат.
ВЪЙЙЙЙЙЙЙЙ
Изображение
Аватар
SIMEONOV
Трансферна цел №1

Мнениеот JohnyWalker на Пет Юли 10, 2015 12:07 pm

Поздравления
JohnyWalker
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот Sasheto на Вто Авг 11, 2015 2:51 pm

Браво, Ице!
On the John Lennon statue at Liverpool airport a motto is carved saying "Above us only sky" a note has been added, saying "Below us only West Ham"
Аватар
Sasheto
Archon of Justice

Назад към MTGO