Информация за 6 кръг

Всичко за най-важния лимитед турнир в България

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall, GB

Re: Информация за 6 кръг

Мнениеот DeminNas на Вто Фев 13, 2018 7:19 pm

За 25-съм ОК
"They misunderestimated me."

"ЯмболскияТ Брус Уейн"

Some People`s idea of free speech is that they are free to say what they like, but if anyone says anything back... it`s outrageous!!!

"Истинските прота имат късмет ;) Скила е за слабите!" - Антон Николов
Аватар
DeminNas
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Kamahl на Вто Фев 13, 2018 9:06 pm

Предвид, че датата за Лигата беше обявена доста отдавна, преди да се появят други събития съшия уикенд, решихме, че не е коректно пак да местим дати. Идеята е, че като имаме обявена дата от време и изкочи някое по-ново събитие, не може всеки път да се разместват нещата. Нашето предложение е, Лигата да се случи в събота. Тази събота.
Ако има нужда ще се квалифицираме в петък, ако има желаещи, но подозирам че ще има места за желаещите.
Знам, че има и друг турнир, но явно няма как да има всеобща радост.
Аватар
Kamahl
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот bloucester на Вто Фев 13, 2018 9:17 pm

Съгласен съм за събота.
Аватар
bloucester
Benalish Veteran

Мнениеот Gorchiza на Вто Фев 13, 2018 9:19 pm

Kamahl написа:Предвид, че датата за Лигата беше обявена доста отдавна, преди да се появят други събития съшия уикенд, решихме, че не е коректно пак да местим дати. Идеята е, че като имаме обявена дата от време и изкочи някое по-ново събитие, не може всеки път да се разместват нещата. Нашето предложение е, Лигата да се случи в събота. Тази събота.
Ако има нужда ще се квалифицираме в петък, ако има желаещи, но подозирам че ще има места за желаещите.

Това решение много ми харесва! Палец
That riff makes me headbang so hard I worry about falling into interdimensional time travel.

The only people who play modern are the people who go home at night, play Tetris and eat floppy tacos
Аватар
Gorchiza
Benalish Veteran

Мнениеот thegodfather на Вто Фев 13, 2018 9:20 pm

Kamahl написа:Предвид, че датата за Лигата беше обявена доста отдавна, преди да се появят други събития съшия уикенд, решихме, че не е коректно пак да местим дати. Идеята е, че като имаме обявена дата от време и изкочи някое по-ново събитие, не може всеки път да се разместват нещата. Нашето предложение е, Лигата да се случи в събота. Тази събота.

Не е коректно да местим лигата другата седмица, а е коректно да я преместим в събота? Не разбирам :roll:
... без да си мърдам и пръста ги късам,
на който си може му връзва, деца ...
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот vans на Вто Фев 13, 2018 9:25 pm

За събота съм окей! И аз дигам палец!
vans
Griffin Sentinel

Мнениеот Kamahl на Вто Фев 13, 2018 9:31 pm

Поне е същата седмица, с Лефтера решихме, че е компромис, които можем да направим.
Аватар
Kamahl
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот thegodfather на Вто Фев 13, 2018 10:10 pm

Не знам как е добър компромис да не се провеждат квалификации по правилата, ама все пак отговорността е ваша :roll: Ще играя в събота, щом се налага.
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Ste на Вто Фев 13, 2018 10:11 pm

https://strawpoll.com/2p8w3cef

Spoiler:
Резултатите са за мое лично ползване и не обвързват организаторите по никакъв начин
Ste
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Вто Фев 13, 2018 10:29 pm

От колко часът?
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Sliver на Вто Фев 13, 2018 11:08 pm

Здравейте,
Искам да се извиня за факта, че отдавна не съм се появявал из този форум с оглед известни служебни ангажименти. Предполагам, че на никого не съм липсвал, но като съ-организатор на това събитие се очаква да чета от време на време и затова се извинявам.

Доколкото разбрах случката е следната: Един от многобройните други организатори на събития в България е решил в последния момент да премести датата на организираното от него събитие върху обявената предварително дата на лигата (нещо, което според правилата на Wizards не би трябвало да е възможно). Възможностите са следните:
А) Организатора е решил да разнообрази опциите пред огромната аудитория от Меджик играчи, за които не достигат места на организираните събития
Б) Организатора не е знаел за съществуването на лигата
В) Организатора е знаел за лигата, но това ни най-малко не го интересува.

Без да бъда предубеден, изчетох всичките пропуснати от мен коментари тук за последния един месец. Те, както и описаните възможности по-горе, недвусмислено водят до извода, че от възобновяването си досега Лимитед Лигата е достигнала завидния статус на треторазрядно състезание за запълване на свободни уикенди. Единственото, което не видях като аргумент за промяна на регламент или дата е фамилна надпревара по „Не се сърди Човече”. С оглед факта, че това е единственото събитие, в което организатора действително дава вместо да получава финансови средства, то подобен извод е доста разочароващ.

Това са разсъждения, които трябва да бъдат сериозно взети под внимание след няколко месеца, когато трябва да се дискутира наличието на следващ сезон. Засега обаче трябва да се вземат някакви мерки този сезон да завърши преди 2019 година без да се накърняват интересите на няколкото участници и на останалите организатори. С оглед това беше взето решение лигата да се премести за събота, надявайки се PPTQ няма да се върне в събота поради някакви причини. Това разбира се означава, че квалификацията трябва да се проведе в петък вечерта (да кажем в 18:30) и ще бъде във формат на стандартен драфт (3 кръга) противно на обявените правила. Това решение има горчив вкус в моята уста и много негативи. Един от тях е, че ако случайно някой е възнамерявал да играе квалификации в събота, то той ще бъде неприятно изненадан. С оглед това като скромно извинение искам да обявя, че квалификационния драфт ще бъде безплатен както за участниците, които се явят, така и за евентуалните хора, които ще запълнят местата в драфта, за да може той да се проведе.

Също така искам да кажа, че следващата лига ще се проведе на обявените дати (17-18 март) освен ако не се случи някое наистина забележително събитие, което да попречи на това.

И понеже драфта в петък ще е безплатен, ще взема да дойда и аз, така че ако някой му е домъчняло за мен, иска да играе безплатен драфт, в който има една гарантирана победа, или просто иска да го почерпя една бира – да заповяда.
Аватар
Sliver
Griffin Sentinel

Мнениеот thegodfather на Сря Фев 14, 2018 12:20 am

Като изключим напълно неуместния сарказъм, ще кажа само, че не само наградите определят тежестта на един турнир.

Иначе - надявам се да те видим и в събота, не само в петък ;)
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Сря Фев 14, 2018 2:57 am

Не мисля, че има случка против правилата на wizards.

Лошото е, че лигата наистина се отложи и премести прекалено много пъти. С оглед на това аз адмирирам факта, че не се променя weekend-a. Всъщност щях да съм най-щастлив да се проведе на 18-ти както беше обявена.

Наградите и входа на мен лично са ми крайно безинтересни, но идеята за турнира е хубава. Основни проблеми според мен са изключителното непостоянство в провеждането и факта, че май не се прави почти нищо за популяризирането на турнира от самите играчи.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Сря Фев 14, 2018 3:01 am

By the way, Бончо е извън София или нещо такова този weekend.

Аз все още чакам да разбера от колко часът в събота е преместена.

И това го казвам с надеждата да се появят повечко квалификанти и да се цъка.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Kamahl на Сря Фев 14, 2018 10:54 am

Събота 11.30 начален час на Лигата.
Квалификации петък 18.30 часа
Аватар
Kamahl
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот venski на Сря Фев 14, 2018 11:38 am

До колкото разбрах като тази квалификация няма да бъде 7 кръга, а само 3. Та се чудя има ли ясна причина началото й да бъде в 18:30 вместо в 19:00 както е обичайно за петъчните драфтове?
Damage doesn't kill creatures! State-based actions kill creatures!
Goshe написа:Goblins are red, Merfolk are blue. Couldn't care less, Tendrils for 22? #mtglove
#mtgjudge написа:(2/10/2015 7:19:07 PM) Anonycat: suggest that they run a $10,000 buy in no-limit Texas Hold'em event, and do so at Gunfight REL
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот Ste на Сря Фев 14, 2018 1:26 pm

Внезапно отпадам. Тъга.
Ste
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот JohnyWalker на Сря Фев 14, 2018 1:49 pm

Аз съм на линия за събота.
JohnyWalker
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот thegodfather на Сря Фев 14, 2018 1:50 pm

За момента - ако приемем, че всички, които не са потвърдили участие за събота ще участват - квалификацията е за 5 места.
Предполагам, че квалификацията за лигата е отделна от ФНМ драфта?
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот ViperX на Сря Фев 14, 2018 1:59 pm

Аз ще разбера дали мога да играя в Събота утре. За момента съм под въпрос. Ще пиша веднага, щом разбера.
ViperX
Griffin Sentinel

ПредишнаСледваща

Назад към Лимитед Лига