Информация за сезон 2 + анкета

Всичко за най-важния лимитед турнир в България

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall, GB

Кога да приключи втори сезон?

В началото на юли
6
20%
През септември
7
23%
Ще играя при всяко положение
7
23%
Няма да играя така или иначе
8
27%
Друго - моля, коментирайте.
2
7%

Общо гласове : 30

Информация за сезон 2 + анкета

Мнениеот GB на Чет Май 16, 2013 1:10 pm

Здравейте,

Първият сезон на лигата приключи, според нас доста успешно. Разбира се, имаше и неща, които смятаме, че можеше да са по-добри. Затова и сега искаме да обявим малко промени и да проведем малко "проучване на общественото мнение" за втория сезон.

Първо, поради сравнително ниския интерес към лигата, турнирите от втория сезон ще се провеждат само на едно място. За всеки би трябвало да е по-забавно да участва в по-голям турнир с примерно 20 участника, отколкото в такива с по 8-12. В допълнение, при по-големите турнири влиянието на случайните бай-резултати не изкривява толкова много крайното класиране. По тази причина, предварителното записване ще стане още по-важно.

Второ, за да има опцията все пак да се пропусне някой турнир, ще обявим 4 или 5 възможни дати, след което всеки ще има възможност да играе до 6 турнира на избрани от него дати. Това е малка промяна в сравнение с първия сезон, но според нас много съществена за увеличение на гъвкавостта, която предлагаме.

И тук се срещаме и с основния проблем за втори сезон: кога да проведем турнирите. Според нас, далеч по-правилно е да не опитваме да организираме събития през повечето юли и август, затова основните варианти са 2: или да наредим турнири агресивно през юни (примерно последователни уикенди или и съботата, и неделята от даден уикенд), така че финала да е около 6-7.07, или да обявим 1-2-3 дати през юни и още 1-2 през септември. Недостатък на първия вариант е, че не всеки ще може да отдели толкова време в един месец, а на втория - че картите от комплекта няма да се раздадат на играчите чак до есента. Затова моля, гласувайте с предпочитания от вас вариант.
съдията, съдията...
Аватар
GB
Emrakul, the Aeons Thorn

Re: Информация за сезон 2 + анкета

Мнениеот magiclunatic на Чет Май 16, 2013 1:21 pm

Агресивно през юни е по-добре. То не знам защо трябва да е само юни, можеше да се планира и некой кръг май месец.

Колкото до мястото на провеждане - ако е едно - кое ще е то всъщност?
Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Мнениеот X_FACTOR на Чет Май 16, 2013 1:27 pm

magiclunatic написа:Агресивно през юни е по-добре. То не знам защо трябва да е само юни, можеше да се планира и некой кръг май месец.

Колкото до мястото на провеждане - ако е едно - кое ще е то всъщност?

Мен не ми е :) Мисля, че е ясно къде ще ми е най-яко ма там май няма място за ако сме над 20тина души
Няма какво да се обърка!™

!!!РУК
Аватар
X_FACTOR
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот venski на Чет Май 16, 2013 1:28 pm

magiclunatic написа:Колкото до мястото на провеждане - ако е едно - кое ще е то всъщност?

Всеки турнир на различно място, за да се стимулира по-внимателно четене на форума!

Иначе на мен идеята с "множество турнири за малко време" никак не ми харесва. Като цяло живота ми не е само меджик и бих желал да имам възможност да върша и други неща в рамките на юни.

П.п. Да, Камба, имам жалко подобие на живот!
Damage doesn't kill creatures! State-based actions kill creatures!
Goshe написа:Goblins are red, Merfolk are blue. Couldn't care less, Tendrils for 22? #mtglove
#mtgjudge написа:(2/10/2015 7:19:07 PM) Anonycat: suggest that they run a $10,000 buy in no-limit Texas Hold'em event, and do so at Gunfight REL
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот Magic_glavishte на Чет Май 16, 2013 1:29 pm

Едва ли ще е много удобно да се организират кръгове през целия юни.... от друга страна до септември формата ще се е сменил веднъж и половина. Може би някакво разделение на юнски/септемврийски турнири ще е най-удобно. Както и бих препоръчал да са два формата за юни и септември.

П.С. : ЖИВОТ?!?!? ВЕНСКИ?!?!? МАДНЕС....
See, here's the thing about Magic : super easy, not hard...mulligan to five...you are all disappointed...I'm gonna lose...there's like nothing I can do...five minutes later you've just killed your opponent with an infinite combo. Easy stuff!

Патрик е като Емил Костадинов , отбелязва гол в последната минута и на никой не му се верва. Господ е гоблин гайд
Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Ste на Чет Май 16, 2013 1:37 pm

Каквото Камен е написал.
Ste
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Чет Май 16, 2013 1:59 pm

Аз не разбрах проблема с турнирите през Юли и Август при положение, че така или иначе ще има 4-5 дати, на които да си избираш да ходиш.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Чет Май 16, 2013 2:24 pm

alvian написа:Аз не разбрах проблема с турнирите през Юли и Август при положение, че така или иначе ще има 4-5 дати, на които да си избираш да ходиш.

И това е верно. Не познавам много хора, дет имат по 2 месеца отпуска :)
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Magic_glavishte на Чет Май 16, 2013 2:42 pm

Аз обаче познавам ДОСТА "хора", дето имат несъгласувани с турнири отпуски...... Едва ли нещо може да се обърка :roll:
See, here's the thing about Magic : super easy, not hard...mulligan to five...you are all disappointed...I'm gonna lose...there's like nothing I can do...five minutes later you've just killed your opponent with an infinite combo. Easy stuff!

Патрик е като Емил Костадинов , отбелязва гол в последната минута и на никой не му се верва. Господ е гоблин гайд
Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот GB на Чет Май 16, 2013 2:53 pm

Magic_glavishte написа:Както и бих препоръчал да са два формата за юни и септември.

кор сет турнири/сезон няма да правим, това беше обявено от самото начало.

2 различни формата значи какво, да удвоим таксите сигурно? ;) или различни формати със същите бустери някак ще измислим?
съдията, съдията...
Аватар
GB
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот Magic_glavishte на Чет Май 16, 2013 2:56 pm

Обвеасли визирах ДМЗ-ГК-РТР през юни и М14 през септември, ама вие си знаете... :roll:

Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот GB на Чет Май 16, 2013 3:10 pm

именно де, ама все пак ще ми обясниш ли дали според теб повишена цена на турнирите е добре, за да има мегдан да отворим двойно количество бустери? :)
съдията, съдията...
Аватар
GB
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот Magic_glavishte на Чет Май 16, 2013 3:16 pm

Ахааааа, то вярно, че няма да се получи както си го мисля аз. Бустърите май ще са дефицит :mrgreen:

Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Чет Май 16, 2013 3:41 pm

Magic_glavishte написа:Аз обаче познавам ДОСТА "хора", дето имат несъгласувани с турнири отпуски...... Едва ли нещо може да се обърка :roll:

Нещо не разбирам какво искаш да кажеш честно казано.
Освен ако не си два месеца извън София, не виждам какво значение има, че е юли и август. Едно време за лимитед лигата имаше значение, защото датите бяха фиксирани. Но след като тука не е нужно да се играе на всичките турнири, не виждам за какво трябва да се чака септември, когато формата вече е реално умрял за да се доиграе лигата.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Magic_glavishte на Чет Май 16, 2013 3:45 pm

...куитвам живота...

Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Seth на Чет Май 16, 2013 3:58 pm

Аз съм за да се събере лигата през юни, за да не се размива сезона.
Seth
Griffin Sentinel

Мнениеот JohnyWalker на Чет Май 16, 2013 4:12 pm

Аз също смятам, че колкото по-скоро минем кръговете на Лигата толкова по-добре. Септември да играем стар формат (след кор сета и Модерн Мастерс) няма да е най-вдъхновяващо за повече посещаемост. Посещаемостта е най-важна - колкото повече хора играят толкова по-интересно е и още повече хора ще проимат желание (си мисля аз). Ясно, че така или иначе някои кръгове ще съвпаднат с отпуската на някой, но както Иван каза аз не познавам някой дето може да си позволи 2 месеца отпуска....или по-точно тези дето могат да си го позволят могат и да си направят плановете да дойдат на някоя от датите ако са обявени от достатъчно рано.
И в интерес на истината не знам защо трябва да има само един кръг на месец. Дайте да направим 2 кръга юни и един (юли-септември) и ще е супер.
Между другото си мисля, че и handycap точките от първия сезон е хубаво да се намалят за повече посещаемост....
JohnyWalker
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот DeminNas на Чет Май 16, 2013 6:06 pm

ЗАщо няма кръг месец май?
"They misunderestimated me."

"ЯмболскияТ Брус Уейн"

Some People`s idea of free speech is that they are free to say what they like, but if anyone says anything back... it`s outrageous!!!

"Истинските прота имат късмет ;) Скила е за слабите!" - Антон Николов
Аватар
DeminNas
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот GB на Пет Май 17, 2013 3:01 pm

DeminNas написа:ЗАщо няма кръг месец май?

излишно сложно ни е да се организира. за този уикенд (освен дето има работен ден) просто няма да сме готови, а следващия е дълъг и искаме да дадем възможност на хората да пътуват. :roll: и те свършиха майските уикенди...
съдията, съдията...
Аватар
GB
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот DeminNas на Пет Май 17, 2013 3:10 pm

Т.е. Вие така сте решили.
Еми добре - тогава съм за юни, по-начесто.
"They misunderestimated me."

"ЯмболскияТ Брус Уейн"

Some People`s idea of free speech is that they are free to say what they like, but if anyone says anything back... it`s outrageous!!!

"Истинските прота имат късмет ;) Скила е за слабите!" - Антон Николов
Аватар
DeminNas
Infernal Spawn of Evil

Следваща

Назад към Лимитед Лига