Квалификация - Втори кръг

Всичко за най-важния лимитед турнир в България

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall, GB

Re: Квалификация - Втори кръг

Мнениеот thegodfather на Чет Юни 22, 2017 2:48 pm

DeminNas написа:Значи, явно е невъзможно човек да иска просто да драфти...

Човекът иска да драфти, ако е седми или осми. А не да отиде, да се окаже пети, да драфтят евентуално 6 човека с Васил, който да дропне по средата и т.н.
... без да си мърдам и пръста ги късам,
на който си може му връзва, деца ...
thegodfather
Jace, the Mind Sculptor

Мнениеот venski на Чет Юни 22, 2017 2:48 pm

alvian написа:По принцип не си прав, защото класирането за награда(щото има една смислена в турнира) е на база последните 10 кръга винаги.

В ъпдейтнатите правила постнати от Васил след 1ви кръг пише:
Първата награда за голямата ранглиста се променя на 300 евро предназначени за шампиона( да си помогне с разходите по престоя на Гран При)
Както и първата такава награда ще се връчва след първите 10 турнира, след това на всеки следващи 5.(като се гледа ранглистата от предишните 10) . Това се променя с оглед да имаме пълна ранглиста от 10 турнира, преди голямата награда.

Което като се вземе предвид че след 2ри кръг аз ще имам 10 точки, значи че за да имам някакъв шанс за награда на 10ти кръг, то трябва да бъда в топ3 на всички останали. Та по този повод мисля да започна да играя в 6ти кръг и да се боря за нещо на 15ти.
Damage doesn't kill creatures! State-based actions kill creatures!
Goshe написа:Goblins are red, Merfolk are blue. Couldn't care less, Tendrils for 22? #mtglove
#mtgjudge написа:(2/10/2015 7:19:07 PM) Anonycat: suggest that they run a $10,000 buy in no-limit Texas Hold'em event, and do so at Gunfight REL
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот Ste на Чет Юни 22, 2017 3:03 pm

Ако целта ти е да изкараш някой лев, има къде-къде по-смислени начини.
Ste
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот DeminNas на Чет Юни 22, 2017 3:14 pm

И по-възможни
"They misunderestimated me."

"ЯмболскияТ Брус Уейн"

Some People`s idea of free speech is that they are free to say what they like, but if anyone says anything back... it`s outrageous!!!

"Истинските прота имат късмет ;) Скила е за слабите!" - Антон Николов
Аватар
DeminNas
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот mnk на Чет Юни 22, 2017 3:42 pm

Аз бих си пратил прокси, което да се класира за Б група и после да направим припознаването с тире :mrgreen:
Респект за замесените и за замезилите
Аватар
mnk
vladko87

Мнениеот magiclunatic на Чет Юни 22, 2017 5:44 pm

alvian написа:
venski написа:
thegodfather написа:Е за каквода ходи ? Да си губи времето да драфтят 5-6 човека, след като няма да участва на самата лига? Никакъв смисъл ...

+1

Аз лично мисля да започна да чета темите за лигата отново когато стане време за квалификация за 6ти кръг. Преди това не виждам никакъв смисъл предвид че изпускам 1ви и 2ри.

По принцип не си прав, защото класирането за награда(щото има една смислена в турнира) е на база последните 10 кръга винаги.

От друга страна ако не могат да се съберат хора за втори кръг още ... нещо не е маркетиран правилно този турнир.

То ако не се съберат хора за втори кръг шести може и да няма.
Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Мнениеот Sliver на Пет Юни 23, 2017 11:32 pm

Отдавна не съм чел наоколо, но след като прегледах мненията по-горе се оформят две възможности. Или аз не разбирам мотивацията която движи някои хора да играят или те не разбират правилата и идеята на лигата (или и двете са верни).
Първо квалификацията е най-обикновен драфт макар и малко по-дълъг. По-дълъг е за да може човек освен да поиграе малко повече, и да разбере какво е издрафтил и къде може да се подобри. С оглед на това "викнете ме ако ви трябва някой за бройка, ама аз няма да играя на лигата" не го разбирам. Насила никой няма да бъде каран да играе в самата лига, макар че ми е чудно защо някой би пропуснал безплатен или евтин драфт ако може да си позволи времето. А пък ако човек изиграе няколко квалификации, ще получи и безплатна такава, което си е един безплатен драфт. Иначе казано няма почти никакъв негатив човек да играе на квалификация вместо кой да е друг драфт.

Гледната точка, че понеже е пропуснал един или повече кръгове, то няма смисъл да се играе преди следващия сезон не е вярна. Първо, няма нищо лошо човек да пропусне два кръга, да се класира на трети кръг в Б група и на четвърти кръг в А група и да играе драфтове без пари, дори да не може да спечели сезона. Второ ранглистата е направена циклична, така че винаги да е по-добре да си по-напред в нея отколкото да те няма (сортирания и прочие). С други думи когато някой се включи в 6 кръг той е ще е в по-кофти положение отколкото тези които са играли вече. Да не говорим че ако се почне в 6 кръг от квалификация, шансовете да се спечели сезона не са много големи. Далеч по-добре е ако човек се класира в А група преди сезона и го започне направо там за да се бори за разни награди.

Всичко това, разбира се, не важи, за всеки който възприема това като "губене на време". Там аргументи "против" няма.

Няма възможност лигата да бъде прекъсната преди 10 кръг стига да се събират пълни А и Б групи и Васил да не се откаже от организирането й.

От името на организаторите приемам всякакви рационални мнения за "смислени" награди (щото тези явно са безсмислени).

На всички, които смятат, че драфт, който не е от 8 човека не е драфт, ще кажа, че единствената причина драфтовете да са от 8 човека, е че може да се играе сингъл елиминация или 3 кръга Swiss без някой да почива. От математическа гледна точка игра с пет цвята мана разделени на 8 човека не е балансирана. Така, че ако случайно в драфт от !=8 човека си направите крапав дек, проблема не е в броя хора.

Между другото, аз ще играя утре, в случай че това ще промени нагласата на някой колебаещ се.
Sliver
Griffin Sentinel

Предишна

Назад към Лимитед Лига