LL3 - текуща информация за четвърти кръг

Всичко за най-важния лимитед турнир в България

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall, GB

Re: LL3 - текуща информация за четвърти кръг

Мнениеот JohnyWalker на Нед Ное 05, 2017 10:42 pm

Искам специално да благодаря на Емо и Ники Рашков, че ме пуснаха да играя първи с тях на края на турнира (който не знае за какво говоря е дълго за обясняване).
JohnyWalker
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот Gorchiza на Пон Ное 06, 2017 12:18 am

JohnyWalker написа:Искам специално да благодаря на Емо и Ники Рашков, че ме пуснаха да играя първи с тях на края на турнира (който не знае за какво говоря е дълго за обясняване).

Системата не е предвидена за такъв турнир и два кръга преди края трябваше 3ма човека да играем помежду си. Това нямаше как да се случи.
That riff makes me headbang so hard I worry about falling into interdimensional time travel.

The only people who play modern are the people who go home at night, play Tetris and eat floppy tacos
Аватар
Gorchiza
Benalish Veteran

Мнениеот JohnyWalker на Пон Ное 06, 2017 12:37 pm

Та кой как свърши вчера?
JohnyWalker
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот thegodfather на Пон Ное 06, 2017 12:40 pm

Листът остана при Васо да го рипортне, но по спомен класирането е.

1. Аз 6:1
2. Мони 4:3
3. Рашков 4:3
4. Стамболиев 3:4
5. Христо Симеонов 3:4
6. Емо 3:4
7. Mage 3:4
8. Каралеев 2:5
... без да си мърдам и пръста ги късам,
на който си може му връзва, деца ...
thegodfather
Jace, the Mind Sculptor

Мнениеот alvian на Пон Ное 06, 2017 12:55 pm

Емчи писа, че Мейджа в втори, ама не знам крайно класиране ли е и дали някой не се е объркал.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Пон Ное 06, 2017 1:01 pm

В Б група аз паднах само от Бончо и Камен, Камен падна само от Бончо, а Бончо не падна от никого.

В мача ми с Камен никой не блокира. После играхме още една игра, в нея имаше точно един блок. Форматът е много як, или по-точно казано ногу ягг.
One part unstoppable force, one part immovable object.
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Magic_glavishte написа:Дока ми се ще един ниско прелитащ Емракул да го настъпи
Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот thegodfather на Пон Ное 06, 2017 1:04 pm

alvian написа:Емчи писа, че Мейджа в втори, ама не знам крайно класиране ли е и дали някой не се е объркал.

Според мен сериозно се е объркал :) Мейджът е 3:4 и с най-нисък коефициент на победи-загуби, което би трябвало да го превръща в седми.

Може да се бъркам и Емчо да беше с по-лош, но си мисля, че това беше класирането.
... без да си мърдам и пръста ги късам,
на който си може му връзва, деца ...
thegodfather
Jace, the Mind Sculptor

Мнениеот alvian на Пон Ное 06, 2017 1:12 pm

Dreamfall написа:В Б група аз паднах само от Бончо и Камен, Камен падна само от Бончо, а Бончо не падна от никого.

В мача ми с Камен никой не блокира. После играхме още една игра, в нея имаше точно един блок. Форматът е много як, или по-точно казано ногу ягг.

:mrgreen:
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот JohnyWalker на Пон Ное 06, 2017 1:21 pm

Мейджа по мои впечатления определено нямаше ден и когато го гледах все падаше, така че силно ме съмнява да е завършил 2-ри.
JohnyWalker
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот alvian на Пон Ное 06, 2017 1:40 pm

Well, втория е с 4:3 record :) Не е безкрайно трудно, но да, може би е така. Само споделям какво ни писа Емо вчера.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот DeminNas на Пон Ное 06, 2017 1:52 pm

Специален поздрав за Мънки!!!
5 ход Голям лош Динозавър с хейст, Вилиджънс и Трампъл (и някви други умения) за 8 мана
Тая игра не я спечелих.
"They misunderestimated me."

"ЯмболскияТ Брус Уейн"

Some People`s idea of free speech is that they are free to say what they like, but if anyone says anything back... it`s outrageous!!!

"Истинските прота имат късмет ;) Скила е за слабите!" - Антон Николов
Аватар
DeminNas
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Magic_glavishte на Пон Ное 06, 2017 2:31 pm

На Калоян СК поста перфектно съмаризира вчерашната Б група

П.С. : MN QG REPORD
See, here's the thing about Magic : super easy, not hard...mulligan to five...you are all disappointed...I'm gonna lose...there's like nothing I can do...five minutes later you've just killed your opponent with an infinite combo. Easy stuff!

Патрик е като Емил Костадинов , отбелязва гол в последната минута и на никой не му се верва. Господ е гоблин гайд
Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Пон Ное 06, 2017 4:47 pm

Мейджа е 3-4, няма как да е втори. Сигурно е ставало въпрос, че е втори във временното общо класиране.

Б група

Аз бях GW динозаври/мерфолци хибрид. 17 земи, 6 неща с explore.

Драфтът започна с carnage tyrant в бустър с още поне 2 топ левъл зелени карти и един беден faith's fetters wannabe. Училището по Меджик на Павел Хаджиев учи, че 6/6 митик за 6 е силен, а този е 7/6 и има още някакви умения. Няма как да го пусна. После на 2 пик взех някаква яка синя карта за 2 мана мерфолк, която лети ако имаш други мерфолци от сравнително беден бустър с идеята, че ще драфтя зелено-червените мерфолци на Гошо Бенев. На 3, 4 и 5 пик ясно се видя, че синьото няма да се случи. Имаше "хубави" зелени карти и някакви приемливи бели. След като взех Tishana's Wayfinder и още някакъв 2-дроп explore (2 explore) в зелено и евтин бял динозавър бях сигурен, че съм в зелено и другият цвят ще е "whatever works". След като си бях заел динозавърския коридор имаше шанс да съм и RG, но в крайна сметка май цялата маса беше решила да е червено и аз си останах в бяло. Взех реър Martyr of Dinosaurs W за 1/1, за да си търся динозаврите и някакви curve fillers. Имах крива, имах някакви трикчета, за съжаление до мен не стигна нито един pounce, но имах savage stomp, който си теглех в ключови моменти. Имах flying и ключови сайдборд карти. Солиден дек, но се притеснявах, че няма да може да устои на наистина счупените декове. Така се и оказа.

2 x jungle delver of secrets (тези се редуваха между това да се трейдват за някой по-тъп 2 дроп и да са 11/11, според както дойде)
1 x Martyr of Dinosaurs (на 1 ход го теглех и показвах динозаври всякакви, гейнва по 12 живот, доста е читав)
2 x raptor companion (за netflix and chill)
1 x 2explore
1 x 2/2 мерфолк с бушидо 1
1 x 1/3 елементала дето само веднъж го тригърнах и само се чудех за какво ми е в дека
1 x tishana's wayfinder
1 x 2/1 explore с first strike
1 x мерфолк, който слага по 1 каунтър на 2 мерфолка
1 x giant spiderosaur (2GG - 3/4 reach)
2 x pterodon knight
1 x shining aerosaur
1 x carnage tyrant
1 x антем динозавър с enrage

1 x swords to plowshares (дава +2/+2 за W, ако е вампир става с first strike, знам че си има някакво истинско име, но за мен това е swords to plowshares в този формат - плащаш W и нещо на лошия умира, даже drawback няма)
1 x savage stomp (най-често 3/4-то настъпваше някакви крийчъри на 5 ход и беше доста окей тази карта, хич да не е)
1 x legion's judgment (и неговите братя onslaught's torment и scourge's odyssey)
1 x белия шок (за атакуващ или блокиращ крийчър, което в този формат е всеки крийчър всеки ход)
1 x комуникирам с динозаври

другите не ги помня, сигурно са били яки, декът ми беше як

1 кръг vs Илко и аз-от-малък-си-зная-да-си-драфтя-ная

Игра 1 той не игра много неща. Сложи някакъв 1/2 който обезценява динозаврите на 3 ход, на 4 ход сложи един 2/3 динозавър, който прави dmg на крийчъри които го блокират или които той блокира, аз междувременно се кървнах с flyer-и и той се предаде.

Игра 2 ми напомни защо все пак играя Magic понякога. Той почна много агресивно, аз нямах много добра крива, но имах на 1 ход мартир, мартира гейнна някакви 6 живот, аз свърших играта на 5 (spoiler alert). Първите ми блокъри паднаха в жертва на комбат трик и на 5/5 за 5, който прави по 1 на всички, но постепенно той спря с агресията когато сложих carnage tyrant и почнахме да се гледаме. Междувременно бях видял cobbled wings първата игра и предвид колко малко отговори на огромни летящи динозаври имам, бях сайднал онова нещо, което трепе flyer and/or enchantment. Един explore го показа и аз доста помислих докато реша отгоре ли да го оставя или да го загробя. Реших да го оставя, но и Илко вече знаеше за него. Погледахме се още известно време, докато един jungle delver от моята страна растеше до епични размери, а Илко теглеше земи от земите си. Почнах да го атакувам с shining aerosaur, но той го destroy-на и изтегли карта. После той изтегли още малко земи, а аз насложих борд и вече не се притеснявах от неговия борд. Така се погледахме още известно време и той изтегли goblin, който дискардва земи и тегли бизнеси, а аз изтеглих белия шок. Тъкмо се чудех как да му заформям някакви атаки, защото ако продължаваме ще си взема, когато той си намери cobbled wings. Почнахме да се дебнем, като той слагаше cobbled wings-а на някакви неапетитни крийчърчета, за да ме изкуши да ги убия с rending vines or whatever the name of the card is, а аз вместо това блокирах с мой flyer и играх swords to plowshares първо, а после белия шок по онова, дето е 2/2 и се помпи за 1R. Междувременно карнидж тиранта влезе два пъти за по 8 (имаше каунтър от savage stomp) и играта беше доста в центъра. Илко си сложи cobbled wings на 0/3 дето поевтинява динозаврите, но аз имах подъл план да го накарам да блокира с всичко и да си изгуби борда и всъщност бях доста доволен, че мога да убия именно него с vines-а. Атакирах по начин, който Виджи би одобрил и му съсипах борда, но и той посъбра моя. Остана само с 1/1 за R, което съсипва 2 човечета, аз имах 15/15 1-дроп и 2 крийчъра с 3 toughness. На другия ход той чъмпна мерфолка и ги съсипа и тях. После изтегли някаква боч, която се наложи да чъмпва, аз междувременно изтеглих още един крийчър и те така.

Кръг 2 - vs Камбата (Виджи би одобрил този кръг)

Първата той сложи мерфолци, аз сложих динозаври, ритахме се в бъбреците, той ми върна 2 пъти 3/4 reach динозавъра - единия път в ръката, единия път в библиотеката, а после изтегли един мерфолк, който тапва всичките ми крийчъри и ми върна всички карти в библиотеката, защото поостанах на 0.

Втората аз видях ръка, която щеше да го отнесе като куц птеродактил - домат, но ми трябваше forest. Неговият дек беше як, моят - не толкова, помислих малко и реших да живея или да умра на това дали имам forest в горните карти, вместо да се мъча с 1 карта по-малко. Форест нямаше този път, играх само един netflix and chill raptor до 5 ход и Камбата набързо се разправи с моя life total. Последва "бате, само тия двеста игри можеш да ми вземеш" и играхме трета, в която той отново ми демонстрира превъзходство и ме уби за норматив в късата, дългата и средната игра - водеше ме в damage race-а, изтегли повече карти от мен с coat of arms и ми направи бръз реалити чек относно качествата на дека ми.

Кръг 3 - не помня как ми се казва опонента, RW aggro

Играеше някакъв агресиращ RW дек, но аз съм поне толкова бърз, колкото него и имам повече flying, trample, haste, first strike и lifelink. Мартира ми спечели 12 живот едната игра, в която имаше рейс, другата той не игра много.

2-0 игри, 2-1 в мачове

Кръг 4 - Бончо Георгиев... Димитров с RB pirates+removal.dec

Първата игра той реши да вземе множество мълигани и да не играе, аз го подпуках рано и продължих да го пукам с динозаври, той се предаде. Втората игра сайднах още неща с hexproof, солидни блокъри и с тях си блокирах известно време, преди в крайна сметка да умра. Той ми поуби някакви (всички) неща и ми показа откъде идва агресията в този формат. Третата бях решил да счупя сервиса on the play, но не се кървнах брутално, а само добре, той пак ми поуби неща, почнахме да се гледаме, трейднахме ресурси и той за 1 черна мана си върна 2 крийчъра (не е яко). Аз все пак бях закрепил на около 7 живот, но той explore-на и видя, че му идва punishing unfriendly fire и ме атакува така, че да мога да си взема точно 3 каквото и да правя. Имах 1 аут в дека да не умра още на другия ход, не го изтеглих и си вземах.

Кръг 5 - Тайлър с UB vampires (?)

Декът му се кървваше и слагаше аури на летялки вампири и ги помпеше с вампири. Имаше и малко removal. Едната игра не игра много, а аз имах и мартир от 1 ход, другата на мен ми върза с ремувъла и му съсипах нещата с аурите, а после и него.

2-0 игри, 3-2 мачове

Кръг 6 - Мънки с многоцветен компас дек, но основно Ная

Декът на Мънки беше малко като Тайлър (Дърдън, не този от 5 кръг) - страдаше от дисоциативно разстройство. Едната половина беше евтини агресивни крийчъри, които не могат да блокират, другата половина беше скъпи крийчъри, които могат да блокират, но не искат. За всичките изиграни игри ръцете му често почваха агресивно и ме хвърляха на въжетата, а после се превръщаха в рампа и ми даваха време аз да го нагазя и убия.

2-0 игри, 4-2 мачове

В този момент ми беше ясно, че Камен и Бончо няма как да паднат и да ги настигна, затова се надявах поне да поиграя малко епичен magic и да си ходя.

Кръг 7 - Москов (не му помня първото име, съжалявам) с naya dinosaurs - това е саундтрака на дека му (https://www.youtube.com/watch?v=7art-HIXLm8)

В този дек всичко, което не беше динозавър, беше динозавър. Имаше пълна програма - реъри, ънкомъни, комъни. Гейнваха живот, имаха enrage triggers. Аз имах широк борд от много помръшляци и flyers. Двамата имахме антем динозавъра и си го тригърнахме по много пъти. Моите 2/1-та бяха 7/6, неговите динота бяха по 8/8, 11/11 и т.н. Той гейнна едно около 20 живот от различни динозаври, но накрая летялките го оставиха на малко точно преди да ги затрие всичките и успях да го довърша с чъмп атака за около 50 (!) срещу негов борд с около 40 (!!) power. Втората той реши да не играе (кийпна ръка с 2 земи и си остана на тях).

2-0 игри, 5-2 мачове

Трети съм в Б група, което означава, че Бончо се класира задължително, Камбата май също (?! правилата не са ми съвсем ясни), а аз оставам в Б група, освен ако (още) някой добър човек не е бил на пробитация или реши да не дойде или има трета световна война. Изкефих се на добре забравения формат на 7 кръга драфт, изкефих се да цъкам Magic, Камбата ме светна за лафчетата, които съм изпуснал и се надявам да мога да дойда на следващите издания и да се покласирам да играя и при големите момчета.
One part unstoppable force, one part immovable object.
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Magic_glavishte написа:Дока ми се ще един ниско прелитащ Емракул да го настъпи
Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Пон Ное 06, 2017 5:13 pm

Найс!
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Kamahl на Пон Ное 06, 2017 7:56 pm

Фикснах я програмата. Имам всички резултати. Годфадъра и Каралеев помогнаха много. Ще се постарая ако не в вторник, в сряда да ги имате.
Аватар
Kamahl
Sun Titan

Мнениеот GB на Пон Ное 06, 2017 10:26 pm

програма? този формат май няма смислен софтуер за меджик, който да го поддържа...
Spoiler:
преди го правехме по предварително ясна схема:
първи кръг: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
втори кръг: 1-7 8-6 2-5 3-4
трети кръг: 1-6 7-5 8-4 2-3
четвърти кръг: 1-5 6-4 7-3 8-2
пети кръг: 1-4 5-3 6-2 7-8
шести кръг: 1-3 4-2 5-8 6-7
седми кръг: 1-2 3-8 4-7 5-6
или нещо подобно :)
съдията, съдията...
Аватар
GB
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот DeminNas на Сря Ное 08, 2017 4:35 pm

Това е репорт. Принципно не ми се пишеше, но Венски ме нави.
Освен това е прав - такива неща трябва да се пишат.
Всички действащи лица са реални хора(в най-общия смисъл на думата)
Beware - wall of text:

Spoiler:
Кап...

Снощи докато си вечерях, Венски ме попита:
- Защо не вземеш да напишеш един реопорт?
- Ами защото не съм забавен....
- Е какво от това – все пак си 7-0. Опитай...
- Само Марто ще го прочете.
- Не е малко.
- И ти си прав.
Сега си седя и тънко осъзнавам, че в момента имам време да напиша нещо за Неделната Лига.

Кап...
Събота вечер. Гледам в монитора и си викам.. „Само аз не мога да вляза обратно в А група.. Хм, абе нямаше ли някой 8-ми в трети кръг и той да не може да участва в А група. Какво правим тогава. Както се оказа – не открих класиране по групи след 3-ти кръг и не можах да видя кой беше последен. Знам, че Аз бях май 7-ми... но кой беше 8-ми. Както го видях Аз – отпадналия на 8-мо място ми се струва, че отново игра в А група. Според мен – това не е твърде добре – но пък и липсата на класиране след 3-ти кръг за двете групи също не помогна. Няма да се заяждам – такива са правилата. Интерпретацията идва след това. Утре ще ида да си драфтя и каквото стане...“ После заспах с неясната мисъл, че отново Организатора нещо не си е свършил работата съвсем акуратно.

Кап...
Неделя сутрин. С Ками си пишем, аз съм забравил цялата тази среднощна мисъл, която ме гони. Договаряме се да се чуем с Древния. Опитвам се и... чеп, изключен телефон. Ками звъни и всичко е ток. Събираме се рано, рано – закуска, цигара и потегляме. Пристигаме – изненада – Калоян не е последен и Рашков не е последен. Б група се събира първа. Сядаме да драфтим. Аз съм между Илко и Ками... Доволен от живота.

Кап...
Отварям 2 митика – един за 7 мана „Любимата карта на Доктора“ – тегля 7 и за 5 мана „Най-добрия пират в изданието“ 5/5 трампъл, хейст. Имаше още за 5 мана 4/4 бял вампир и още един марков ънкомън, който не го помня. Пиквам пирата, защото съм чувал че е Яг.
Втория бустър ми предложи да навляза в дебрите на зеленото с марковия динзавърски ремувал за 3 мана... туиста е, че ако таргетна любимия си „пират“ и неговите побратими, спела струва 1....
На трети пък имах сериозна драма. Към мен не идваха качествени червени карти и след дълго чудене се спрях на „знака на вампира“ – доста любима моя карта от предишни издания.
На четвърти пик все още имах надежда за зеления цвят и пикнах малък сладък зелен рмувал за 2 мана.
На пети пик нещата вече запчнаха да губят смисъл. Червеното съвсем изчезна, но пък имаше чрен скаут за 2 мана с експлор – по известен като „Тоя защо не е Вампир или Пират!!!“. Викам, ще играем черно-зелени бочове с ремувал, защо не.
До края на бустъра пиквах някакви средни карти... 2/1 като умре се превръща в съкровище, ½ Обивам дебелаци и така...

На втори бустър отворих крачка и 5 мана, не съм точно Sun Titan(Bishop of Rebirth). Мога ли да вляза и в бяло... по-скоро не. Тук се въргаляше някакъв меч. Намерих го и си го събрах – беше единствения меч, който видях на масата...
Втори пик виждам „Неприятелски огин“ и си викам, сега ако го взема и върже с червеното от тази страна, ще мога да си играя митика, а не да го сплашвам само.
На трети пик Ками ми подава любимия ми Легендарен Пират на име Hallie Berry... Поемам дълбоко въздух и лекичко захлупвам картата в моята купчина.
На четвърти пик получавам 0/5 за три мана – за това нямам шега, защото на шега направи над 30 демидж за всичките кръгове.... Lightning-Rig Crew…
След това пироклазъм за пирати и против вампири и мерфолци...
След това пиканах любимото си трикче за една черна мана.... Тая карта колко е яка!!!
Докрая не помня, но нямаше нищо друго съществено. Само един Vanquish the weak ми се завъртя. Бях Доволен!!!
На трети бустър отворих фойл динзавър с дабъл страйк и син каунтърспел за 5 мана. Не ми харесаха. Пикнах нещо за дека.
От третия бустър само си спомням че получих 4/3 за 2 мана, 2/3 за 2 мана „Не атакувам без артефакти“. Ремувал за 5 мана и за 2 мана пиратите ми политат.... Артефакта!

Кап....
Дека имаше 14 креатура, което беше малко. Оказа се, че е имало 5 човека в червено, но само двама в черно. Аз бяха доволен, с Ками се бяхме разбрали, с Илко не чак толкова... Седнах да билдвам.
Дека ми е по спомени и написан по спомени, че няма как да видя всичкото имена докато съм на работа:

1cmc
2xSkittering Heartstopper
1xSkullduggery
1xMarch of the Damned

2cmc
1xDire Fleet Hoarder
1xDesperate Castways
1xCostly Plunder
1xCoblled Wings
1xWanted Scoundrels
1xSeekers` Squire

3cmc
1x Captain Lannery “Hally Berry”
1xFiery Cannonade
1xLightning-Rig Crew
1xHeadstrong Brute
1xVanquish the weak
1xSkymarch Bloodletter
1xМЕЧА

4cmc
1xThrash of Raptors
1xMark of the Vampire
1xDire Fleet Interlooper
1xFantom Fleet Cutthroat

5cmc
1xUnfrendly Fire
1xContract Killing
1x”Най-добрия червен Пират“

Редовен сайдборд:
Имах още един Mark of the Vampire и за 5 мана 3 дмж/гейнвам 3.
Общо взето, това сайдвах основно.
Ками до мен беше в зелено-сини мерфолци, а Илко в Бяло-червени диноботи.

Кап...

Първи Кръг:
Москов – Blue-NayaDino
Дека на Москов не се беше получил. По мои спомени първата ми изигра един спел, а втората 3-4, като креатура ги изгра, в хода, който умираше. Спечелих по-бързо от на Ками рибите....
(2:0)

Втори Кръг:
Тейлър – Bule-Black Flying Vampires….
Първата игра ми игра на трети ход пират/сирена и после на 4-ти два енчантмънта за летене. Много се двоумешеда не му направя 3 за 1. След играта му казах, че в черно-червено има 2-3 спела, които могат да го направят това. Не изтеглих Mark и след 3 хода мешахме.... Не добро начало.
Втората имах 5/5 lifelink/manace.... не ми беше трудно. В някакъв момент му направих 2/1 със скълдигарито и накрая просто трябваше да размени борда си за лайфлинкара. От там не беше трудно.
Третата се стъканхме на по 4 мана. Имаше няколко решения, които той трябваше да взема, но според мен не ги взе правилно. Имаше 2/2 вампир с летене и 2/3 сирена. Първо си самоуби креатур, който дава съкровище и драмата беше между 5 мана 3/3 вампир, който помпа вампири в началото на комбата или 5 мана 3/4 пират с две съкровища. Изигра пирата и аз реших, че не иска да се рейсваме. Моията каруца беше доволна да играя дефанзивно. След това, като се тапаутнах изигра +2/+2 и летене на 2/2 вампира. Убих го. Продължихме с равния рейс – той със сирена, аз с каруца и по земя. Той си изигра 3/3 вампира, ама аз вече нямаше летящ вампир и не ме притесняваше. Грешката за мен беше, че не изигра първо вампира и да почне да ме атакува за 6 (4 от вампира и 2 от сирената и след това да изиграе +2/+2 на сирената за да ме притисне могъщо). Чисто инкрементално вече съм бил по-напред от него и съм спечелил рейса. След игрите, като попитах защо така го е изиграл – той каза, че го е било страх от пироклазъма. Добрия стар страх от картите в дека на лошия.... Ами аз ако го имам, ти и без това си в кофите.
II(4:1)

Трети кръг:
Камен – UG Merfolk
Първата игра мълигънна. Запази земя. Оказа се, че е кийпнал на една земя и една отгоре. След нея изтегли и третата. Аз бях изиграл 1/2 за 1 мана. На трети ход изигра пират сирена. Аз му изиграх Холи Бери и предложих размяна. Той отказа. Ънтапна и ме атакува... The race is ON. Или просто е имал пират с raid – тегля карта. Ънтапвам аз и си мисля, че мога да играя спокойно или да засиля „Най-добрия пират“. Като чест преподавател в Аграрния Университет взех правилното решение – атака за 5. Камен ънтапна, атакува ме за 2 и изигра втори пират с raid – тегля карта. В този момент го питам – „Ти не играеше ли риби“.....
Атакувах го за 5 отново изиграх някакви неща. Той изтегли и се предаде.
Втората не я помня, но имаше малко игра и след това го победих.
III(6:1)

Четвърти Кръг:
Калоян – WG Рибозаври
Калоян ги е описал добре игрите няколко поста по-нагоре.
Определно му показах, що е то агро и има ли Скъдъгърито почва у нас...
В този мач Каруцата направи 12-14 демиж сама, като даже веднъж и атакува....
IV(8:2)

Пети Кръг:
Илко: WR Динозавърчета
Този мач не го помня добре. Помня само, че първата игра имаше един Mark на 3/3 Menace и 5 по теб, ще гейна 5 три пъти... Втората изобщо не я помня.
V(10:2)

Шести Кръг:
Емануил – WR agro
Изиграхме три много подобни игри. Дековете ни бяха доста добре балансирани – конкретно за този мач. Единствената разлика беше че аз имах 2 Mark-a и общо взето така спечелих. Не е имало някакъв конкретен суперплей. Аз имах трикове и той имаше трикове. Аз имах ремувал и той имаше ремувал. Разликата я направиха Марковете и Каруцата, която и този мач направи много демидж. Дори едната игра си атактрейднах пиратите за да мога да си ги върна от гробите и да нанеса още дамаж с Каруцата.
VI(12:3)

Седми Кръг:
Владимир – От малък зная да си драфтя Ная
Първата се кървнах и нямаше много игра.
Втората беше епичната игра на лигата, за пореден път с Мънки. Двамата мълигънваме. Той слага земя. И аз така. Той слага втора. И аз така – човече. Той слага трета земя – дриада дето ънтапва земи за тап. Аз слагам Каруца и атакирам... Той слага земя и слага Gift of Smth… слага каунтър на дриадата. Слагам земя, пингвам го изигравам ипрати, атакирам – абе пълна аграсия. Той култирно си поема – ънтапва и за 8 мана ми слага Gishath. Атакува, поглежда горните 7 – аз се надявам да няма много динозаври – показва ми два от ония 3/2 като им нанесеш демидж гейнвам 2 life. Аз се позамислих, ънтапнах, изтеглих и въпреки, че моя гуру на тази тематика(Сте) винаги ме съветва да не се предавам – си събрах картите...
Третата Мънки изтегли повечки земи без Аватара на Слънцето и моите малки пирати го налазиха.
VII(14-4)

Кап...
Та това e. 7-0 в Б група.
Беше много приятно.
Следващия път отново в А група.
Тъпия климатик продължава да капе до мен. Най-вероятно утре ще го ремонтират....
Кап...
"They misunderestimated me."

"ЯмболскияТ Брус Уейн"

Some People`s idea of free speech is that they are free to say what they like, but if anyone says anything back... it`s outrageous!!!

"Истинските прота имат късмет ;) Скила е за слабите!" - Антон Николов
Аватар
DeminNas
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Сря Ное 08, 2017 5:15 pm

Well ... Марто го прочете.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот venski на Сря Ное 08, 2017 5:32 pm

И Венски го прочете, въпреки че вече беше слушал историята. В оригинала нямаше климатик, който squirt-ва.
Damage doesn't kill creatures! State-based actions kill creatures!
Goshe написа:Goblins are red, Merfolk are blue. Couldn't care less, Tendrils for 22? #mtglove
#mtgjudge написа:(2/10/2015 7:19:07 PM) Anonycat: suggest that they run a $10,000 buy in no-limit Texas Hold'em event, and do so at Gunfight REL
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот Magic_glavishte на Сря Ное 08, 2017 5:51 pm

Габриел Хесус написа:...Камен ънтапна, атакува ме за 2 и изигра втори пират с raid – тегля карта...

Ц, пирата с трампъл и хейст беше на четвърти ход през трежър, следващия ти го захлупих като се надявах да нямаш земи....... еми имаше само земи.... :mrgreen:
See, here's the thing about Magic : super easy, not hard...mulligan to five...you are all disappointed...I'm gonna lose...there's like nothing I can do...five minutes later you've just killed your opponent with an infinite combo. Easy stuff!

Патрик е като Емил Костадинов , отбелязва гол в последната минута и на никой не му се верва. Господ е гоблин гайд
Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

ПредишнаСледваща

Назад към Лимитед Лига