KMG feat. The Godfather: AVR DRAFT 2

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall, Raid

KMG feat. The Godfather: AVR DRAFT 2

Мнениеот magiclunatic на Вто Юни 26, 2012 1:28 am

Втора част на фейл драфт сесията тук: http://bgmagic.net/video/item/46-avr_2.html
Enjoy! (до колкото е възможно :) )
Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Re: KMG feat. The Godfather: AVR DRAFT 2

Мнениеот alvian на Вто Юни 26, 2012 12:28 pm

Не знам как са ви се развили игрите ама това, че пуснахте 2 поредни триумфа не го разбирам :)
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Вто Юни 26, 2012 12:30 pm

щото сме нубараци :)
One part unstoppable force, one part immovable object.
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Magic_glavishte написа:Дока ми се ще един ниско прелитащ Емракул да го настъпи
Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Вто Юни 26, 2012 12:34 pm

Да бе да ;)
Всъщност съм любопитен да видя дали joint assault/vanishment са ви свършили по-добра работа ама мнооооого дълбоко се съмнявам.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Вто Юни 26, 2012 12:40 pm

бе специално joint assault върши доста добра работа, тая карта е доста омг

а тва за нубараците - в този формат определено сме нубараци :)
One part unstoppable force, one part immovable object.
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Magic_glavishte написа:Дока ми се ще един ниско прелитащ Емракул да го настъпи
Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот johnny_combo_player на Вто Юни 26, 2012 1:11 pm

Според мен трябваше да амаснете с 1 от 2та кричъра. Имахте солиден борд презънс така и така 3 карти отгоре ми се струваха по-добрата опция. Иначе триумфа е наистина як в дека със соулбонд бочовете с форсмейджове, тимбърленд гайдове и друидс фамилиари. Джойнт джойнт асалта има навика да wheel-ва също така :roll:
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Вто Юни 26, 2012 1:21 pm

Spoiler:
Overextend-ваме се повечко и те така :> Реално погледнато r1g1 я взимахте без проблеми иначе.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот thegodfather на Вто Юни 26, 2012 1:23 pm

Май пойнт екзактли :P Чак без проблеми едва ли, но нямаше да загубим толкова бързо :)
... без да си мърдам и пръста ги късам,
на който си може му връзва, деца ...
thegodfather
Jace, the Mind Sculptor

Мнениеот magiclunatic на Вто Юни 26, 2012 1:24 pm

johnny_combo_player написа:Според мен трябваше да амаснете с 1 от 2та кричъра. Имахте солиден борд презънс така и така 3 карти отгоре ми се струваха по-добрата опция. Иначе триумфа е наистина як в дека със соулбонд бочовете с форсмейджове, тимбърленд гайдове и друидс фамилиари. Джойнт джойнт асалта има навика да wheel-ва също така :roll:

Абе ако знаехме че има Bonefire в дека, да играем покрай него е ясно че трябва, ама в случая ... Хем да го има, хем да е отгоре на дека - по тоя начин звезди се нареждат много рядко.
А не знам в кой филм Joint Assault-a wheel-ва. Аз имам наблюдения че зеленото е overdrafted (и то с право), и предвид нормалното разпределение на бустерите (с 2-3 хубави, 3-4 ОК и поне 7-8 неиграеми карти) подобни неща не Wheel-ват.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот johnny_combo_player на Вто Юни 26, 2012 1:37 pm

magiclunatic написа:
johnny_combo_player написа:Според мен трябваше да амаснете с 1 от 2та кричъра. Имахте солиден борд презънс така и така 3 карти отгоре ми се струваха по-добрата опция. Иначе триумфа е наистина як в дека със соулбонд бочовете с форсмейджове, тимбърленд гайдове и друидс фамилиари. Джойнт джойнт асалта има навика да wheel-ва също така :roll:

Абе ако знаехме че има Bonefire в дека, да играем покрай него е ясно че трябва, ама в случая ... Хем да го има, хем да е отгоре на дека - по тоя начин звезди се нареждат много рядко.
А не знам в кой филм Joint Assault-a wheel-ва. Аз имам наблюдения че зеленото е overdrafted (и то с право), и предвид нормалното разпределение на бустерите (с 2-3 хубави, 3-4 ОК и поне 7-8 неиграеми карти) подобни неща не Wheel-ват.

Съгласен съм че е овърдрафтед ма с оглед на това какви зелени подаръци ви правеха се си мисля че имаше по-голям шанс да wheel-не от триумфа. Иначе нямаше как да играете покрай бонфайър, просто казах че не беше нужно да си изиграте ВСИЧКИ кричъри, защото бяхте толкова напред.
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот saros на Вто Юни 26, 2012 1:45 pm

magiclunatic написа:Абе ако знаехме че има Bonefire в дека, да играем покрай него е ясно че трябва, ама в случая ... Хем да го има, хем да е отгоре на дека - по тоя начин звезди се нареждат много рядко.

Едно научих от AVR-драфтовете - ако аз имам як миракъл, или ми е в първа ръка, или в горните 2 карти (разбирай Entreat the Angels, Bonfire of the Damned). Ако лошият има подобен, си го тегли в правилния момент. Така че ако знаете за такива бомби в дека на опонента, най-добре винаги си направете стратегията с идеята, че на лошия ще му се паднат точно в правилния момент.

Joint Assault действително wheel-ва доста често. Има доста повече играеми карти преди да вземете точно тази. Картата е добра, просто не е високо пиквана, и според моя опит на тези драфтове - с право. Хубаво е да имаш 1 бройка, може би 2, но 2 вече е за случаите, когато си бясно агро с мнооого soulbond. Доста други зелени карти биват пиквани пред Joint Assault - дори неща като Geist Trappers, който се оказа много як в кажи-речи всеки дек, който може да си позволи да го сложи - даже по 2 бройки мейн.

Edit: В случая с Bonfire - заради тази карта (идеята, че някой може да я има и да ми я играе) е идейно да се пикне на късен пик един Outwit, и да го играете (респективно сплашнете, ако сте зелено).
Do not react to force in kind. Turn it aside. Direct it to where it can do no harm.
saros
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот thegodfather на Вто Юни 26, 2012 1:52 pm

Докторе, обикновенно НИКОГА не реагирам така, но не мога да разбера защо изобщо коментираш със заучени работи без да си изгледал видеото изобщо ...
thegodfather
Jace, the Mind Sculptor

Мнениеот DeminNas на Вто Юни 26, 2012 2:01 pm

Доктора има право да комнтира всичко... то си влиза в качествената характеристика!!!
"They misunderestimated me."

"ЯмболскияТ Брус Уейн"

Some People`s idea of free speech is that they are free to say what they like, but if anyone says anything back... it`s outrageous!!!

"Истинските прота имат късмет ;) Скила е за слабите!" - Антон Николов
Аватар
DeminNas
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Вто Юни 26, 2012 2:06 pm

thegodfather написа:Докторе, обикновенно НИКОГА не реагирам така, но не мога да разбера защо изобщо коментираш със заучени работи без да си изгледал видеото изобщо ...

E тва е дока, не си ли му свикнал :) Нали знаеш каква е разликата между светулчо и дока? Единия говори конкретни глупости, а другия просто глупости :D
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Seth на Вто Юни 26, 2012 2:06 pm

Интересен драфт ви се получи и беше забавно да се гледа. Да играете покрай бонфайр първия път е несериозно да се каже, че би било правилен ход, имайки предвид, че нямате идея дали го има.

Това, че триумф-а не е особено впечатляващ съм го изпитвал лично и определено Joint Assault мисля, че беше по-сигурния избор. Тук идва и един въпрос за комбинацията от триумф и бонфайр, но той е за друга тема :).

П.П. Като критика, мисля, че от чисто ентертейнмънт (мале какви сложни думи знам) страна, твърде очевидното нехаресване към формата прави драфтовете ви малко по-малко интересни за гледане.
Seth
Griffin Sentinel

Мнениеот alvian на Вто Юни 26, 2012 2:13 pm

Spoiler:
И на края ако бяхте върнали вампира отгоре на library-то + joint assault ... което беше правилното според мене - забърсвате му 2 креатурки, слагате му нещо по-скъпо отгоре, не може да кастне и двете, още 4 по него и следващия ход умира от блесинг.

А иначе драфта ми хареса, защото се получиха интересни игри.
Факт е иначе, че само се оплаквате, което занижава entertainment value-то :)
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот thegodfather на Вто Юни 26, 2012 2:17 pm

alvian написа:
Spoiler:
И на края ако бяхте върнали вампира отгоре на library-то + joint assault ... което беше правилното според мене - забърсвате му 2 креатурки, слагате му нещо по-скъпо отгоре, не може да кастне и двете, още 4 по него и следващия ход умира от блесинг.

Абе то това е правилния плей само като знаеш, че имаш блесинг отгоре :)
thegodfather
Jace, the Mind Sculptor

Мнениеот alvian на Вто Юни 26, 2012 2:27 pm

thegodfather написа:
alvian написа:
Spoiler:

Абе то това е правилния плей само като знаеш, че имаш блесинг отгоре :)

Spoiler:
Не си прав. Оставате с 9 trample на масата, което го задължава да държи доста креатурки като блокъри. Ако метне войса и вампира в атака - умира на ответната атака 100%! Така че трябваше да го помислите по-добре. Той вероятно щеше да атакува само с вампира, което ви дава 1 ход ... след това се ънтапва redeemer-a. На вас ви остава летяш блокър в ръка - атаката ви забърсва неговия борд - трябва да подложи войса и втория вампир, който каства отново и токена пред вашите трампльори и прасе ...
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот thegodfather на Вто Юни 26, 2012 2:33 pm

Така де - той атакува с вампира, оставаме на 3/4 (то няма значение особено) и ние ако нямаме блесинг отгоре на дека ... не печелим.
thegodfather
Jace, the Mind Sculptor

Мнениеот alvian на Вто Юни 26, 2012 2:38 pm

thegodfather написа:Така де - той атакува с вампира, оставаме на 3/4 (то няма значение особено) и ние ако нямаме блесинг отгоре на дека ... не печелим.

Оставате на 4. И не губите ... тоя вампир ви убива чак на третата си атака. А другия вампир ще бъде м'ртъв :) Redeemer-a ке биде блокиран -> имате време да реагирате и ваш'те бочковци още са на линия. А така както направихте имахте време да умрете. С баунсването на тоя 2/1 помръшляк постигнахте нищо - от вампира с каунтър трябваше да се отървете.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Следваща

Назад към Статии и Видео