G - RTR #2

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall, Raid

G - RTR #2

Мнениеот magiclunatic на Сря Дек 05, 2012 3:42 am

Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Re: G - RTR #2

Мнениеот johnny_combo_player на Сря Дек 05, 2012 4:15 am

С изключение на сухите бустъри и липсата на достатъчно фикс доста добре стана. Тфа дето се получи последнната игра - мерси МТГО......
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Сря Дек 05, 2012 9:50 am

Какво точно не му харесваш на Jarad's Orders? На трети пик като не те кефи keening apparition, що точно не пикна картата която ти намира "Архона, който съм виждал толкова пъти да печели игри"? Да не говорим, че wheel-на guild gate-a... На 5-тата минута от клипчето съм и вече disappointed :)
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Сря Дек 05, 2012 9:57 am

johnny_combo_player написа:С изключение на сухите бустъри и липсата на достатъчно фикс доста добре стана. Тфа дето се получи последнната игра - мерси МТГО......

Сухи бустъри? Имаме си бомба на първи пик и нещо като бомба на 2-ри пик е сухо? Сухо!
Липса на фикс?!?!?!?!
До 20-ти пик има сигурно 10 guild gate-a и keyrunes + dual-ка в цветовете.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Magic_glavishte на Сря Дек 05, 2012 10:37 am

Имаше липса на фикс, бе........в дека ;) ОК се получи драфта, макар че не съм фен на Азориус лично, и сухо за последната игра. ГДж!
See, here's the thing about Magic : super easy, not hard...mulligan to five...you are all disappointed...I'm gonna lose...there's like nothing I can do...five minutes later you've just killed your opponent with an infinite combo. Easy stuff!

Патрик е като Емил Костадинов , отбелязва гол в последната минута и на никой не му се верва. Господ е гоблин гайд
Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Сря Дек 05, 2012 10:59 am

alvian написа:Какво точно не му харесваш на Jarad's Orders? На трети пик като не те кефи keening apparition, що точно не пикна картата която ти намира "Архона, който съм виждал толкова пъти да печели игри"? Да не говорим, че wheel-на guild gate-a... На 5-тата минута от клипчето съм и вече disappointed :)

E как какво не му харесвам на Jarad's Orders? Цветовете му очевидно. :)
А колкото до фикса - аз проблеми с фикса в дека не виждам. Нямаше да е лошо да има някоя Selesnyа Guildgate, но такива имаше само с маркови неща.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот alvian на Сря Дек 05, 2012 11:08 am

Аз refer-вам към pack 1 pick 3 Jarad's Orders. Не на 11-ти пик в heavy бяло ;)
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот kotseto на Сря Дек 05, 2012 11:35 am

Добър драфт, кефи ме как ти се получават, чакаме скоро номер 3

Втори кръг първата игра обаче никога не бих я запазил тази ръка :) По-смело с мълиганите
kotseto
Sun Titan

Мнениеот magiclunatic на Сря Дек 05, 2012 12:09 pm

kotseto написа:Добър драфт, кефи ме как ти се получават, чакаме скоро номер 3

Втори кръг първата игра обаче никога не бих я запазил тази ръка :) По-смело с мълиганите

Не си слушал внимателно :) Аз се заплеснах и кликнах грешния бутон, докато обяснявах, как това не можем да го кийпнем.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот magiclunatic на Сря Дек 05, 2012 12:44 pm

alvian написа:Аз refer-вам към pack 1 pick 3 Jarad's Orders. Не на 11-ти пик в heavy бяло ;)

да де, ясно е за кога говориш.

Първо - След Vitu Ghazi и Ахрон най-правилното нещо е да се ориентираме към бяло за основен цвят и да видим кое от другите две ще сплашнем. Keening Apparition трети пик не е яко, но това е карта която със сигурност ще играем накрая, а и е бяла, а бялото е най-дълбокия цвят, така че това че го режем е допълнителен бонус. Трети пик Jarad's Orders изобщо не се връзва с предните два.
Второ - Jarad's Orders не е карта която се сплашва като четвърти цвят. ДОри да се окажем Селесния накрая, предпочитам да сплашна сини карти като Архон-а, Dramatic Rescue, Blustersquall.
Трето - Jarad's Orders освен че иска да имаме бомба в дека, иска да имаме и Scavenge. Архона не е лош, той може да печели игри, но е 7 мана и ако трябва да губим два хода за да го изиграем и после тепърва да атакуваме ... Ако имахме Angel of Serenity и играем селесния и имаме достатъчно фикс, без да си разваляме дека + някой и друг Stab Wound - тогава да, ама както беше ситуацията - не е правилно със сигурност.
Четвърто - Сплашването за тутор е стрянно като цяло, защото попринцип трябва да се сплашва за карти които имат незабавен импакт върху играта: бомби и ремувъл ( Ивко така ме е учил едно време, както и че кричъри не трябва да се сплашват почти никога :) Едно време бяха различни кричърите де.).

Пето - нямам нищо против някой след мен да го вземе и да си го играе или сплашва както му душа иска :) Това значи повече бели и сини, а защо не и зелени карти за нас (когато взима черните ремувъли).

Мога и още доста да напиша, защо не е правилно да се взима Jarad's Orders в тоя момент, ама мисля че тея доводи трябва да са достатъчни.
Аз картаа съм я играл и не беше лоша, ама имах в дека Angel of Serenity, яка Селесния, 2 Golgari Keyrune-a, 2 BG земи и 2 Stab Wound-a. И го взех на трети бустер, та беше малко като бонус. ОБщо взето, това е карта която може да е полезна, но в никакъв случай не е карта около която се прави дек. Просто има много специфични декове в който е добра, и няма смисъл да се мъчим да я правим да работи.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот DeminNas на Сря Дек 05, 2012 12:51 pm

Гледаме чисто реално между тези двете карти(без останалите в бустъра и без предишните пикове) - Иване, ти коя би взел?
"They misunderestimated me."

"ЯмболскияТ Брус Уейн"

Some People`s idea of free speech is that they are free to say what they like, but if anyone says anything back... it`s outrageous!!!

"Истинските прота имат късмет ;) Скила е за слабите!" - Антон Николов
Аватар
DeminNas
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Сря Дек 05, 2012 1:04 pm

Иване, няма логика всеки път да отказваш да приемеш мнение различно от твоето. Сериозно. Доводите ти са ясни. Не изразявам несъгласие с теб относно това. Просто ако беше взел orders-a и след това се беше съсредоточил въху селсниа щеше да имаш един много по-интересен за игра и гледане дек (с 2 спаш-а наистина, но и безумно много фикс там, играем си бомбите и имаме врътки и мушинги.дек). 2 хералда не взе със сигурност, както и един coursers accord ако става въпрос за правене на токени които да се популират. Естествено не е ясно какво точно щеше да се получи в крайна сметка, но аз мога да ти кажа със сигурност, че на маса народ им е писнало от UW skies + detain :) А дано съм бил доста по-ясен тоя път.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Сря Дек 05, 2012 1:17 pm

DeminNas написа:Гледаме чисто реално между тези двете карти(без останалите в бустъра и без предишните пикове) - Иване, ти коя би взел?

E то това не се прави. Драфтването е процес, в който всичко е свързано. Keening Apparition e 23та карта, която помага на кривата на дека, понякога има допълнително умение, но общо взето не е нищо особено. Но пък искам да имам такива във всеки бял дек.
Jarad's Orders - само в специфични декове.

Та общо взето, ако oтворим следния бустер:

Jarad's Orders
Aquus Steed
Heroes Reunion
Coddex Shredder
Axebane Stag
Bellows Lizzard
Catacomb SLug
Drainpipe Vermin
Horncaller's Chant
Skull Rend
Mizzium Skin
Sundering Growth
Trained Caracal
Survey the Wreckage
Keening Apparition
Plains

10 от 10 пъти взимам Keening Apparition, просто защото шансът накрая да ни влезе в дека е в пъти по-голям.

Марто - aз си имам стил на драфтене и той е доста далече от стила на Conley Woods :) Следващия драфт ще е шоу-драфт, обещавам. След неколко дена ще го кача :lol:
Аватар
magiclunatic

Мнениеот DeminNas на Сря Дек 05, 2012 1:19 pm

Добре
"They misunderestimated me."

"ЯмболскияТ Брус Уейн"

Some People`s idea of free speech is that they are free to say what they like, but if anyone says anything back... it`s outrageous!!!

"Истинските прота имат късмет ;) Скила е за слабите!" - Антон Николов
Аватар
DeminNas
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Сря Дек 05, 2012 1:35 pm

Aко отворя бустър с 16 карти, ставам и си тръгвам! :D
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Magic_glavishte на Сря Дек 05, 2012 1:39 pm

alvian написа:Aко отворя бустър с 16 карти, ставам и си тръгвам! :D

Ако са тия 16 направо не се връщай :mrgreen:
See, here's the thing about Magic : super easy, not hard...mulligan to five...you are all disappointed...I'm gonna lose...there's like nothing I can do...five minutes later you've just killed your opponent with an infinite combo. Easy stuff!

Патрик е като Емил Костадинов , отбелязва гол в последната минута и на никой не му се верва. Господ е гоблин гайд
Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Сря Дек 05, 2012 1:40 pm

Magic_glavishte написа:
alvian написа:Aко отворя бустър с 16 карти, ставам и си тръгвам! :D

Ако са тия 16 направо не се връщай :mrgreen:

E другите 2 бустъра си ги отнасям! Тоя могат да си го драфтят колкото си искат :)
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Сря Дек 05, 2012 2:27 pm

Aбе то шега майтап, ама аз подобен бустер съм отварял ... Paralyzing Grasp на първи пик добре ли е?
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Yavovian на Сря Дек 05, 2012 3:30 pm

magiclunatic написа:
DeminNas написа:Гледаме чисто реално между тези двете карти(без останалите в бустъра и без предишните пикове) - Иване, ти коя би взел?

E то това не се прави. Драфтването е процес, в който всичко е свързано. Keening Apparition e 23та карта, която помага на кривата на дека, понякога има допълнително умение, но общо взето не е нищо особено. Но пък искам да имам такива във всеки бял дек.
Jarad's Orders - само в специфични декове.

Та общо взето, ако oтворим следния бустер:

Jarad's Orders
Aquus Steed
Heroes Reunion
Coddex Shredder
Axebane Stag
Bellows Lizzard
Catacomb SLug
Drainpipe Vermin
Horncaller's Chant
Skull Rend
Mizzium Skin
Sundering Growth
Trained Caracal
Survey the Wreckage
Keening Apparition
Plains

10 от 10 пъти взимам Keening Apparition, просто защото шансът накрая да ни влезе в дека е в пъти по-голям.

Марто - aз си имам стил на драфтене и той е доста далече от стила на Conley Woods :) Следващия драфт ще е шоу-драфт, обещавам. След неколко дена ще го кача :lol:

Подценяваш Drainpipe Vermin-a. Комбото с евентуален Пак Рат е потрисащо ;)
Аватар
Yavovian
Arbalest Elite

Мнениеот magiclunatic на Сря Дек 05, 2012 3:36 pm

Страшен е просто - Antemn за пак ратове ... Maйтапа на страна, ама на един драфт Жиката ме би, защото с Roc-a не можех да баунсвам токен плъховете, само защото Vermin-a ги правеше 3/3 ...
Не че го прави по-играем, но това наистина има как да е релевантно.
Аватар
magiclunatic

Следваща

Назад към Статии и Видео