KMG - Gatecrash #1

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall, Raid

Re: KMG - Gatecrash #1

Мнениеот Raid на Вто Мар 12, 2013 6:37 pm

Декът ви ме кефи, аз лично не бих играл синьо, ама пък тоя 4/4 ви взе една игра, така че очевидно вие сте прави :) Наливката си отнесе точно колкото трябваше храна - малко и ей така, пътем, тъй че всичко си беше точно. Keep the good work.
What is the main difference between Manchester United and Liverpool?
We make history, they live in it.
Аватар
Raid
Master of Puppets

Мнениеот FaceOfGod на Вто Мар 12, 2013 7:31 pm

Аз не съм го гледал(но ще...), ама истината е че каквото и да правите и каквото и да прави опонента ви нужда от храна няма.
Единственото TO на България е в Скопие! А най-добрият клуб в България се премести в Бургас!
http://ophan.org/

Look, one thing is like that you need to understand about ... not just warcraft 3 or rts but sports or competition or any discipline in general ... is that you first must have the desire to achieve a goal and then you do everything that you can to achieve the goal!
G.
Аватар
FaceOfGod
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Вто Мар 12, 2013 7:54 pm

Хах, добре. Искам некой път да те слоуролне некой, да видя дали няма да го нахраниш. Или пък на празен борд и ти без карти в ръката, когато си на едно, да си активира кийруната за да те атакува не с двата кричъра дет има, ами с три.
Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Мнениеот Dreamfall на Вто Мар 12, 2013 7:59 pm

Не сме го хранили особено много, всъщност - Иван каза "не бъдете този човек" или нещо такова - и толкова.

Освен това очевидно на мен не ми е позволено да зная как работи Magic, понеже не ме бива особено на тази игра и затова когато кажа, че две карти имат комбо една с друга, това непременно означава, че то трябва да е безкрайно unbreakable комбо без участието на други карти със split second, shroud и трябва да създава Чък Норис token. Ако случайно се окаже, че не създава Чък Норис token - значи аз съм тъп и съм си мислел, че създава Чък Норис token и се оправдавам.

Spoiler:
Или това, или просто хората трябва да си гледат малко повече в собствената паничка и да мислят преди да говорят.
One part unstoppable force, one part immovable object.
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Magic_glavishte написа:Дока ми се ще един ниско прелитащ Емракул да го настъпи
Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот FaceOfGod на Вто Мар 12, 2013 8:21 pm

Иване, очудвам се точно ти да казваш как аз бих реагирал при дадена ситуация... щото съм преживявал всякакви абсурди(никои от тях не ми е бил особено приятен), но не съм хранил опонента си. Това че си загубил по нелеп начин, или от опонент който не знае къде се намира, или от такъв който се гаври с теб, по никакъв начин не ти дава право да го храниш, поне ако претендираш че имаш достойнство и ако искаш хората да те уважават.
Но нека не повтаряме едно и също нещо 200 пъти. Каквото било, било! Иначе ще гледам още тая вечер да ви изгледам игрите(драфта го минах).
Единственото TO на България е в Скопие! А най-добрият клуб в България се премести в Бургас!
http://ophan.org/

Look, one thing is like that you need to understand about ... not just warcraft 3 or rts but sports or competition or any discipline in general ... is that you first must have the desire to achieve a goal and then you do everything that you can to achieve the goal!
G.
Аватар
FaceOfGod
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Вто Мар 12, 2013 9:33 pm

Аз пък не мога да разбера, как тука се извъдиха хиляда коментара за това как съм нахранил опонента, без такова нещо да се е случило. Не съм го нарекъл с нито едно обидно прилагателно нито съм пожелал нещо на майка му, нито каквото и да е друго. Изкоментирах селянията му и то в няколко пъти по-мек вариант отколкото пиша този пост. Да, такива неща не са ми приятни. На който му харесва или не му пука, това си е негово право. Но айде само не очаквайте от мен, да ми е приятно, докато някой недорасляк ми се прави на много интересен. И е хубаво, вместо да ми правите тука за нищо да обърнете внимание на това какво точно прави онзи. Единствения ми коментар по темата беше, че такива неща не трябва да се правят!!!
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Raid на Сря Мар 13, 2013 8:53 am

Значи, Миро, пишеш верни неща по принцип, ама не съм много сигурен, че са релевантни в конкретния случай. Гледай видеото и после коментирай, а? Нито е имало тонове помия, нито нещо нецензурно - просто една реплика, за това, как подобно поведение е дразнещо и да не правим така в подобни ситуации. Да, прав си, това, че някой се държи като идиот, не означава, че трябва да слезеш на нивото му. Ама Magic се играе от живи хора, не от роботи (като изключим Марто де :P ) и не виждам нищо осъдително в това, да изразиш фрустрацията си в съвсем леко вметнат коментар.

И по-добре да коментираме пиковете в първи и особено в началото на втори бустер, когато имаше добър шанс да се влезе в Simic. Че през двата красиса, кроканурите и другите дебели зелени бочоля, тоя от втори кръг едва ли щеше да мине. Изгледах драфта пак и по мои сметки дори при текущите ви пикове, в бустерите имаше достатъчно играеми карти за Simic, а ако на втори бустер бяхте отрязали цветовата комбинация, то вероятно щеше да е още по-добре.
What is the main difference between Manchester United and Liverpool?
We make history, they live in it.
Аватар
Raid
Master of Puppets

Мнениеот Dreamfall на Сря Мар 13, 2013 9:11 am

Алелуя. Конструктивен коментар! Ние сме сравнително неопитни в този драфт формат, така че малко или много се бъркаме. Вероятно сме объркали драфта, а дори не съм сигурен къде. Може би именно в това, че не сме били simic. Декът ни не беше прекалено лош, аз май даже казах някъде, че си е 2-1 дек. Но може би Simic щеше да е по-добре.
One part unstoppable force, one part immovable object.
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Magic_glavishte написа:Дока ми се ще един ниско прелитащ Емракул да го настъпи
Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот thegodfather на Сря Мар 13, 2013 9:48 am

Не може би, а със сигурност. Всички добро оржов идваха по няколко - ситуация позната като "всички бягаме от тук - ти ли си късметлията" ... е при наличието на толкова отворен симик на първи бустър, можеше да уредите "късметлията" да е/са някой от/и двамата до вас. А Симик, както обикновено, си течеше в едно море от качество ...
... без да си мърдам и пръста ги късам,
на който си може му връзва, деца ...
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Сря Мар 13, 2013 11:39 am

Kъде го видехте тоя отворен Симик на първи бустер само не разбрах, след като след летящия красис повече симик нямаше ...
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Magic_glavishte на Сря Мар 13, 2013 12:59 pm

(facepalm) отивам да гледам ГГП, поне ще ми стане по-добре. Алтернативно, ако още не ми е добре, отивам да пиша репорт...
See, here's the thing about Magic : super easy, not hard...mulligan to five...you are all disappointed...I'm gonna lose...there's like nothing I can do...five minutes later you've just killed your opponent with an infinite combo. Easy stuff!

Патрик е като Емил Костадинов , отбелязва гол в последната минута и на никой не му се верва. Господ е гоблин гайд
Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот thegodfather на Сря Мар 13, 2013 1:01 pm

С оглед на p1p3 можеше да засилите оржова, и да вземете Ceratok. От там взимате красис, фея/файърбол дюд (в симик се сплашва доста лесно), spell rupture (който в симик не е никак лош), дрейк (който е Симик картата след красиса), призма (с която да си сплашнете файърбола или каквото ви душа иска) и ви wheel-ва кийруна. По този начин тоталното сте отрязали Симик, който очевидно е отворен (дрейкът ftw), а сте шипнали добри оржов карти, предимно по 2 в бустър, към хората след вас. След първи бустър имате 8-9 плейъбала, сред които два от много марковите ънкомъни в гилдията (Ceratok и Drake), добър флайър, фикс да сплашвате и няколко прилични комъна. Взимайки оржов не мисля, че сте получили нещо по-добро, а само риск на втори бустър да ви отрежат главата.
... без да си мърдам и пръста ги късам,
на който си може му връзва, деца ...
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Сря Мар 13, 2013 1:02 pm

@Камен:
Със сигурност ще пишеш репорт :)
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Сря Мар 13, 2013 1:49 pm

thegodfather написа:С оглед на p1p3 можеше да засилите оржова, и да вземете Ceratok. От там взимате красис, фея/файърбол дюд (в симик се сплашва доста лесно), spell rupture (който в симик не е никак лош), дрейк (който е Симик картата след красиса), призма (с която да си сплашнете файърбола или каквото ви душа иска) и ви wheel-ва кийруна. По този начин тоталното сте отрязали Симик, който очевидно е отворен (дрейкът ftw), а сте шипнали добри оржов карти, предимно по 2 в бустър, към хората след вас. След първи бустър имате 8-9 плейъбала, сред които два от много марковите ънкомъни в гилдията (Ceratok и Drake), добър флайър, фикс да сплашвате и няколко прилични комъна. Взимайки оржов не мисля, че сте получили нещо по-добро, а само риск на втори бустър да ви отрежат главата.

Ице, това всичкото което ми обясняваш, се базира на 2 красиса за които не знаеш, че ще получиш на втори бустър. Orzhov на първи бустер е отворен, а Симик след първите няколко пика очевидно няма. Това че ще имаш няколко повече плейабъла ми е пределно ясно, но на трети бустер можеш да очакваш едно голямо нищо (същото което си получил и на първи като Симик). Наистина симик е отрязан на първи, само че не от нас, а от тоя дето ни подава.
Я си представи сега варианта, в който красисите ги няма и трябва да си напълниш дека с глупости, само и само за да събереш 23 карти?

Дори и да вкараш човек след теб в Оржов, самата гилдия е доста по-дълбока и дори и от остатъците след първите няколко пика на втори бустер можеш да вземеш достатъчно добри карти, за да имаш приличен дек накрая, след като очакваш да се нахраниш на трети. Нещо което далеч не е задължително да се случи, ако форсваш симик - тогава знаеш, че на трети бустер за теб ще има само остатъци, но далеч не може да си убеден, че някой хитрец през 1-2 места от теб няма да те отреже и в обратната посока на втори.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Kiril на Съб Мар 16, 2013 5:30 pm

Събудихте ми любопитството с тези драма-коментари.
Kiril
Elite Vanguard

Мнениеот Magic_glavishte на Съб Мар 16, 2013 9:09 pm

Аууууу, потребителят Кирил а.к.а. Errant Ephimeron :-)
See, here's the thing about Magic : super easy, not hard...mulligan to five...you are all disappointed...I'm gonna lose...there's like nothing I can do...five minutes later you've just killed your opponent with an infinite combo. Easy stuff!

Патрик е като Емил Костадинов , отбелязва гол в последната минута и на никой не му се верва. Господ е гоблин гайд
Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот MetalVampire на Пон Мар 18, 2013 4:10 pm

ака Киро-Митика
НЯКОИ НЕЩА НЕ СЕ ПРОМЕНЯТ
Аватар
MetalVampire
True Master

Предишна

Назад към Статии и Видео