G - Theros #1

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall, Raid

G - Theros #1

Мнениеот magiclunatic на Сря Ное 06, 2013 2:32 am

Нещо ме хвана музата днес да записвам видео най-накрая. Ега ви хареса:

http://bgmagic.net/video/item/78-g-theros-1.html

Има малко драма със звука на моменти, ама разбрах в последствие откъде е драмата, та ще ме извинявате предварително.
Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Re: G - Theros #1

Мнениеот alvian на Сря Ное 06, 2013 2:34 am

Густо! Май ще те гледам утре обаче.
Spoiler:
Не е зелено-син дека! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот FaceOfGod на Сря Ное 06, 2013 2:38 am

Марто, в mtg има 4 цвята и Терос го доказва :mrgreen:
Единственото TO на България е в Скопие! А най-добрият клуб в България се премести в Бургас!
http://ophan.org/

Look, one thing is like that you need to understand about ... not just warcraft 3 or rts but sports or competition or any discipline in general ... is that you first must have the desire to achieve a goal and then you do everything that you can to achieve the goal!
G.
Аватар
FaceOfGod
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Сря Ное 06, 2013 2:42 am

alvian написа:Густо! Май ще те гледам утре обаче.
Spoiler:
Не е зелено-син дека! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:) Е това да не ти е Инистрад.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Mor_Galad на Сря Ное 06, 2013 1:44 pm

Много агресивен дек. Хареса ми.

Само искам да отбележа нещо наистина дребно - два пъти като си изигра вейпъркина при два айлънда и един плейнс във втората игра на последния мач, реши да оставиш ънтапнат айлънд. Не съм сигурен дали има нещо за едно синя на инстант спийд във формата, но определено си струва да оставиш опонента да поразсъждава над това дали имаш god's willing даже и това да не е релевантно в конкретната ситуация. Просто ми се струва по-правилно да ангажираш максимално количество от когнитивните му ресурси. Може пък и да обърка нещо, ако overthink-не.

Edit: Нищо не съм казал. Във формата има тритон тактикс.
I see the fear you have inside, you can run but never hide
I will hunt you down and tear you limb from limb.
Nothing shall remain, not your memory, your name,
It will be as though you never, ever lived!

http://www.twitch.tv/mor_galad
Аватар
Mor_Galad
Arbalest Elite

Мнениеот alvian на Сря Ное 06, 2013 1:49 pm

Annul и Triton Tactics.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Сря Ное 06, 2013 1:50 pm

btw мислех да обяснявам как тактиките не са много relevant само с vaporkin-ите ама да не навлизаме в подробности.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Gribo на Сря Ное 06, 2013 1:50 pm

Местя дискусията от другата тема:

magiclunatic написа:
Gribo написа:С 10+ филъра по-скоро е :) И моя имаше доволно много филъри (макар че май бяха по-малко от Иван, ама вече и не мога да проверя щото цъках на готината бета и не знам как да си видя дека), така че не е реалистично да му се дава оценка за повече. Всъщност това не е верно, щото и със смотан дек от тоя тип могат да се бият разни тромави зелени, сини и черни декове. Но като яки карти и двата дека бяха откровено смотани (и не е реалистично да се очаква, че имат голям шанс да стигнат финал, камо ли да спечелят) :)

Не знам що го коментирате точно в тая тема, а не там дет съм постнал драфта. Дидо - в дека ми има 1 филър, не 10+ и това е гиганта. Не знам как ги класифицираш картите, но филър е карта която не играеш в друга ситуация освен когато нямаш достатъчно играеми карти. 2/2 за две мана не е филър, нито 3/2 флайър за 5. Виж 3/5 гигантите и Spark Jolt определено са.

Едит: а това, че се налага и двамата да играем повече филъри отколкото е здравословно е защото бустерите бяха такива, че като сме тръгнали, сме набутали хората вляво в поне един от цветовете ни. Аз за себе си съм сигурен, защото пуснах Даксос, за да взема Фаланкс Лидер, след което останах с отрязано бяло. Червеното ми беше много хубаво, но нямах достатъчно от правилните бели човечета, Год'с уилинг и ейдолон. В резултат на което трябваше да играя карти като Дебютантите, за да имам бройка крийчъри. С Иван вчера му обсъждахме първите няколко пика и ми беше направило впчатление, че и той е пуснал силни сигнали, които са му изиграли лоша шега на втори бустер.

за мен филъри в такъв архетип са:
3Х2/2 мечка, ако нямаш пегас в дека, просто разликата е огромна;
2Х летящо пиле за много мана
1Х гигант
1Х Chosen
1Х Fate Foretold
1X 3/2 Кентавър
1Х Omenspeaker
1X Divine Verdict (никога не съм доволен, като трябва да го играя – винаги искаш баунс в тоя архетип пред туй нещо);
тоя дето тегли също е крайно невълнуващ.

Останалите карти в дека са хубави и винаги съм доволен, ако имам такива в хероик дека ми.

Спарк джолт играх за да си тригървам Лидера с бонус скрай :D

За жалост не мога да изредя какво не му беше наред на моя дек (определено имаше 4-5 карти, които не бих играл, ако не ме бяха отрязали на 2ри бустер) - имах още 1 WR дек тази вечер и ми се бърка в кой от двата какви карти имаше. За този съм сигурен че имах бял и червен емисари, 2 хубави бърна, 6-7 2 дропа, сред които атлет, ВР, Лидер и 2 пегаса (и още некви хюмнета), имах и готиния 1-дроп с хероик (бял). Като тъпи карти имах дебютантите, спарк джолт и оня за 6 мана, на който са забравили да напишат, че слага хюмани. Сигурно и още нещо глупаво е имало, ама не си спомням.

Склонен съм да се съглася, че твоят дек е по-консистентен, защото тъпите ти карти определено не са толкоз тъпи колкото дебютантите и спарк джолт. Аргумент в полза на такъв извод е и че си изтеглих по-тъпите карти и ме наши. Това не прави обаче двата дека по-вълнуващи :)
Изображение
Аватар
Gribo
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Сря Ное 06, 2013 1:54 pm

М, последната игра аз бялата я изтеглих късно и я ползвах винаги, освен в последния ход преди да изиграя третия вейпъркин, когато нямаше вече никакво значение, тъй като картите му бяха на масата.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Magic_glavishte на Сря Ное 06, 2013 1:56 pm

Съгласен съм с Дидо за филърите, освен че Вердикта е ок карта макар и не много впечатляваща.
See, here's the thing about Magic : super easy, not hard...mulligan to five...you are all disappointed...I'm gonna lose...there's like nothing I can do...five minutes later you've just killed your opponent with an infinite combo. Easy stuff!

Патрик е като Емил Костадинов , отбелязва гол в последната минута и на никой не му се верва. Господ е гоблин гайд
Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Сря Ное 06, 2013 2:09 pm

Magic_glavishte написа:Съгласен съм с Дидо за филърите, освен че Вердикта е ок карта макар и не много впечатляваща.

да, само дето е най-добрия ремувъл във формата. Пък нека не е впечатляваща.
2/2 мечките не ми трябва пегас за да играя, те са точно това което ми трябва - 2/2 за две мана, което атакува. В такива декове такива карти не са филър със сигурност.
Фейт Фортолд също не е филър, тва си е кард адвантидж, който тригърва хероик. Проблема е липсата на хероик в дека, а не фейт-а. Виж чозен-а е доста по-зле, но пак е кантрип който върши някаква работа.
Оменспийкър-а си е идеален също - намира ти какво ти трябва, филтрира земи и блокира добре.
3/2 летящите пилци са края на кривата и стават за доубиване.
3/2 за три мана не е нечувано да се играе ...

Начи - дека не е върха на декбилдинга, мен тва ми е пределно ясно. Той е съставен от 20 комъна и 3 ънкомъна. С такива карти това е максималното което може да се направи. Ако имаше по-маркови карти със сигурност щях да играя тях.
Но пък е доста добро доказателство, че не ти трябват задължително бомби и реъри, че да биеш. Понякога консистентен дек с достатъчно ивейжън е достатъчен.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Magic_glavishte на Сря Ное 06, 2013 2:13 pm

magiclunatic написа:
Magic_glavishte написа:Съгласен съм с Дидо за филърите, освен че Вердикта е ок карта макар и не много впечатляваща.

...

Един Лайтнинг Страйк иска да си поговори с теб.... :lol:
За останалото.... Can't argue with results ;) Иначе съм на мнението на Дидо.
See, here's the thing about Magic : super easy, not hard...mulligan to five...you are all disappointed...I'm gonna lose...there's like nothing I can do...five minutes later you've just killed your opponent with an infinite combo. Easy stuff!

Патрик е като Емил Костадинов , отбелязва гол в последната минута и на никой не му се верва. Господ е гоблин гайд
Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Сря Ное 06, 2013 2:16 pm

Magic_glavishte написа:
magiclunatic написа:

...

Един Лайтнинг Страйк иска да си поговори с теб.... :lol:
За останалото.... Can't argue with results ;) Иначе съм на мнението на Дидо.

Лайтнинг Страйк не убива нищо с повече от 3 тъфнес :) По-добрата карта - да, по-добър ремувъл - не ;)
Аватар
magiclunatic

Мнениеот alvian на Сря Ное 06, 2013 2:16 pm

Само не разбрах това Инистрад ли е или не е и в кой limited формат UW skies е тъпо :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Gribo на Сря Ное 06, 2013 2:20 pm

Иване, нямам предвид, че никога не бих си ги турил тия карти в дека - и аз съм го правил. Просто са много по-слаби на фона на останалите и винаги искаш да играеш нещо, което да има повече синергия с останалите (а не като fate foretold и chosen, които имат синергия с райдъра само) или което да не си го слагаш в дека с въздишка на съжаление - за мен това е филър и изброените горе карти отговарят на това описание. На вердикта не съм му фен, доста често даже не го играя - туй си е мое виждане за формата явно.
Изображение
Аватар
Gribo
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Сря Ное 06, 2013 2:27 pm

Gribo написа:Иване, нямам предвид, че никога не бих си ги турил тия карти в дека - и аз съм го правил. Просто са много по-слаби на фона на останалите и винаги искаш да играеш нещо, което да има повече синергия с останалите (а не като fate foretold и chosen, които имат синергия с райдъра само) или което да не си го слагаш в дека с въздишка на съжаление - за мен това е филър и изброените горе карти отговарят на това описание. На вердикта не съм му фен, доста често даже не го играя - туй си е мое виждане за формата явно.

Разглезил си се много бате, тва е проблема ;) И аз предпочитам вместо философите да имам хоплити и фаланкс, вместо 3/2-тата да имам найади и вместо кантрипите да имам 2 Валор-а. И вместо вердикта да имам баунс за 2 или за 6 мана.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Gribo на Сря Ное 06, 2013 2:32 pm

magiclunatic написа:Разглезил си се много бате, тва е проблема ;)

хахах може :)
Изображение
Аватар
Gribo
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот russev на Сря Ное 06, 2013 3:19 pm

Вярно съм играл в пъти по-малко от вас, но ще споделя моето впечатление от коментираните карти.
Verdict-а е един от най-добрите removal-и във формата, защото ограничението му почти никога не те ограничава, а се справя със всичко, за прилична цена. Лошото му е, че е лесно предвидим и често играят покрай него, но това по един или друг начин помага. Дали ще му убием боча или той ще си стой и нищо няма да прави ми е еднакво добре.
heroic човечетата и карти, които ги активират не може да се оценяват отделно. Или се пикват в умерени количества и двете и тогава работят и са с много висока оценка или имаш само едната част и тогава не струват нищо. Една карта може да е пълнеж в един дек и бомба в друг дек.
lightning strike-а е хубава карта, но в по-късната игра verdict-a я задминава по сила.
3/2 птичка за 5 мана е пълнеж, защото за тази мана има много по силни същества. дори 3/4 птичката със scry е по-добра, а я виждам много често да се завърта. А конкретно в този дек, който се опитва да бъде агресивен, аз лично не я намирам за заслужаваща дори един слот.
В заключение бустерите бяха много кухи и не може да се очаква силни декове от тях определено.
russev
Benalish Veteran

Мнениеот Magic_glavishte на Сря Ное 06, 2013 3:23 pm

Очевидно само аз видях кофите зелени карти.....
Лайтнинг страйка е добър във всеки момент. Лейт гейма или убива лошия, или си умрял. За вердикта ако чакаш и пазиш 4 мана да плашиш на лошия боча, си доста назад темпо-уайз, пък нека лошия трупа борд и не атакува с един крийчър. Това не е кор сет за да може да е премиум римувал

Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот FaceOfGod на Сря Ное 06, 2013 3:28 pm

Magic_glavishte написа:Очевидно само аз видях кофите зелени карти.....

Да, Камба, само ти си! На тея карти не пише нищо, ама ти майсторски си успял да разчетеш какво правят :mrgreen:
Единственото TO на България е в Скопие! А най-добрият клуб в България се премести в Бургас!
http://ophan.org/

Look, one thing is like that you need to understand about ... not just warcraft 3 or rts but sports or competition or any discipline in general ... is that you first must have the desire to achieve a goal and then you do everything that you can to achieve the goal!
G.
Аватар
FaceOfGod
Infernal Spawn of Evil

Следваща

Назад към Статии и Видео