MGM New Year's Special 2014 - Първа част

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall, Raid

MGM New Year's Special 2014 - Първа част

Мнениеот magiclunatic на Пон Яну 06, 2014 10:50 pm

Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Re: MGM New Year's Special 2014 - Първа част

Мнениеот Dreamfall на Вто Яну 07, 2014 12:24 pm

още в първите пикове съм: "ааа харпията и мърчънта!!!!!!!!!!!!"
One part unstoppable force, one part immovable object.
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Magic_glavishte написа:Дока ми се ще един ниско прелитащ Емракул да го настъпи
Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот FaceOfGod на Вто Яну 07, 2014 12:55 pm

Да бе то това е ясно, ама ние тука го играхме "беги по-дачеле от черното".
Иначе това беше другия line of play!
Единственото TO на България е в Скопие! А най-добрият клуб в България се премести в Бургас!
http://ophan.org/

Look, one thing is like that you need to understand about ... not just warcraft 3 or rts but sports or competition or any discipline in general ... is that you first must have the desire to achieve a goal and then you do everything that you can to achieve the goal!
G.
Аватар
FaceOfGod
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Вто Яну 07, 2014 1:20 pm

а и това че не си играхте скрайленда, който ви е в единия цвят - според мен тези са auto-include
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Вто Яну 07, 2014 1:24 pm

Dreamfall написа:а и това че не си играхте скрайленда, който ви е в единия цвят - според мен тези са auto-include

:) Според мен не са, освен ако нямаш достатъчно играеми карти и го сложиш в дека вместо спел. Формата е достатъчно темпо, че да не искам да рискувам да пропускам ходове заради тапнати земи.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Dreamfall на Вто Яну 07, 2014 1:28 pm

е, той се слага на 1 ход тапнат без никакъв opportunity cost :) а в някои случаи можеш да кийпнеш ръка с по-малко земи заради него. и в късна игра също е добър, когато вече имаш мноу земи, а ти трябва action. като недостатъка му е, че, да, ако си land-light и го топдекнеш midgame може да се прецакаш. на мен по-често ми се е случвало да имам полза от тия земи, отколкото вреда.

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Вто Яну 07, 2014 1:31 pm

Абе мене това ми е ясно, ама когато дека е хубав, няма нужда от излишни рискове просто.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Dreamfall на Вто Яну 07, 2014 2:00 pm

Е то дека не беше се утрепал от хубост. Имаше силни карти и работеше с добра крива, вярно, така че дори сравнително невълнуващият rage of purphoros ви работеше добре, но определено имаше карти, които най-добре да не ги теглите въобще :)

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Вто Яну 07, 2014 2:03 pm

Dreamfall написа:Е то дека не беше се утрепал от хубост. Имаше силни карти и работеше с добра крива, вярно, така че дори сравнително невълнуващият rage of purphoros ви работеше добре, но определено имаше карти, които най-добре да не ги теглите въобще :)

Кои това?

П.С. Я ми покажи много по-хубав синьо/червен дек без дракони или други реъри и митици, че ми е интересно да го видя.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Dreamfall на Вто Яну 07, 2014 2:30 pm

satyr rambler, rage of purphoros, prescient chimera и spearpoint oread. сотира е ясен, него няма кво, крива. рейджа е принципно най-тъпия removal spell, защото едновременно е скъп, сорсърси е и не може да се играе като трик (както lash of the whip, който впрочем също е доста тъп) и далеч не убива всичко, което искаш да убива, но вие така си направихте дека, а и така се развиха игрите, че ви вършеше работа - нещо, което ме впечатли. химерата изглежда силна, но страда в много голяма степен от синдрома "4/3 vanilla за 2RR". Вярно, за едно мана повече лети и има някакво друго почти релевантно умение, но статсовете са й лоши. Така например на същия манакост всеки 2-power creature с някакъв bestow за същата мана (5) се трейдва с нея. Т.е. губи heads-up-а от всички bestow комъни ако се ползва за blocker, тъй като след като я трейднеш, bestow крийчъра си влиза в игра и става доброто старо 2 за 1 в полза на лошия. Като attacker принципно работи малко по-добре, а вашия дек определено беше attacking deck, но дори и там всеки път бих искал на 5 мана да имам nimbus nayad. Този е просто пълнеж - 23-та карта, която можеш да играеш, но със сигурност не си особено excited. За ореадата обосновката е малко по-сложна, но ще се пробвам: първо - heads-up-а с минотавъра на cmc 3 ореадата го печели (защото има first strike), но минотавъра се трейдва с карти с много по-високи манакостове в хода, в който го изиграеш или ако не се трейдне прави 4 evasive hasted dmg, което за крийчър за 3 мана не е лошо, именно защото червените декове в този формат са агресивни. После той си е много serviceable 2/2, на което да bestow-ваш какво ли не. Ореадата има bestow умение за 6 мана, което е прекалено много мана просто. +2/+2 и first strike е по-слабо от +2/+2 и vigilance или +2/+2 и flying, особено пък както е за 1 мана повече. По-слабо е и от +2/+2 и intimidate. Като 2/2 first strike за 3 мана е полезна ако опонента има bunch of 2/2 помръшляци, но тук всички играят pump/heroic/monstrous и други, така че много рядко имат x/2 помръшляци за дълго време и не е толкова ефективна спирачка. Като носител на bestow крийчъри заради first strike е горе-долу толкова добре, колкото да кажем и бялата опция, но продължава да бъде по-слаба от синята.

Относно тритоните - те също не са creme de la creme, но ако изобщо работят в някой дек, това е този, ама пък вие не ги теглехте много, та още по-добре. Силните ви карти е ясно кои са, двете наяди ви изкараха драфта, те са просто омг :) Ако имахте още наяди за сметка на ореади и още поне един 2-дроп (различен от 2/1 за 2), дека ви щеше да е наистина силен. И последно, за лабиринт шампиона споделям мнението, че картата е "окей". Не е нищо особено, но работи.

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Вто Яну 07, 2014 2:47 pm

Сатира не мисля че има смисъл да го коментираме, той е ясно защо е в дека.
Рейджа не е феноменален, но със сигурност не е лоша карта. Ремувъл кажи речи всичко без волтрони + скрай за 5 мана не е нещо особено, но и слабия ремувъл е по-добър от никакъв.
Коментара ти за химерата е доста странен. 3/3 флайър без други умения за 5 мана почти винаги е бил играем във всички формати които съм играл, а това е 3/4 с бонус. Аз за много по-добри опции за край на кривата не се сещам и със сигурност предпочитам да имам едно такова, отколкото да играя 4/3 за четири мана ванила.

Колкото за ореадата ... Да я сравняваме с нимфата е леко нелепо - нимфата е един от най-добрите комъни в изданието. Със сигурност е по-добра от минотавър (не знам за какъв ивейжън демидж прави тоя бтв) и макар 6 мана да е прекалено много и според мен, да кажеш, че подобна карта е лоша - аре няма нужда. При това я сравняваме с карти в други цветове, което не е правилно. На тоя кост в тея цветове, единствената по-добра опция от ореадата е найадата ...
Аватар
magiclunatic

Мнениеот johnny_combo_player на Вто Яну 07, 2014 3:02 pm

Марто беше прав - срещу монореда можеше да му умре гайда и да си дисмембърнеш селото, за да гейннеш 2 от шамана и 1 от уза. Не видях само маната дали стигаше
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Dreamfall на Вто Яну 07, 2014 3:09 pm

В почти всички формати 3/3 flying за 5 е бил играем, в този също, но със сигурност не е вълнуващ. Тук всичко се кичи и се прави на волтрон. На 5 мана искаш да сглабяш вече волтрона, не да го сетъпваш тепърва.

Минотавъра прави evasion dmg защото хората не искат да си трейдват картите за повече мана за него, при положение че след 1 ход ще е "само" 2/2. Много често го пускат и защото очакват да си накичат своето 2/2 с нещо и така да го ауткласнат. А по-късно си е просто 4 power с haste. Минотавъра особено в multiples е много силен и е един от най-добрите червени комъни. Не мисля че съм губил драфт с 3 или повече минотавъра в дека. Ореадата е по-слаба от него на този слот, по-слаба е и от всички други common bestow creatures в другите цветове, а наядата я споменах само като предложение какво ви трябваше в дека вместо тези ореади, за да е наистина добър :) Според мен изобщо не трябваше да сте в тези цветове, а да послушате съвета на Марто за харпията. Тя наистина беше най-добрата карта, без значение че после веднага бяхте наградени с грей мърчънт.

Респективно в дек, в който имаме ситуационно добри карти, които в някои случаи са добри, а в други не толкова, е по-добре да си играем скрай земята.

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Вто Яну 07, 2014 3:25 pm

Аз пък съм печелил доста драфтове с по 2 минотавъра в сайда. Този е добър основно в бело/червено и черно/червено, защото дековете са МНОГО по-агресивни. А минотавър за мойто 2/2 ванила го раазменям почти винаги без да ми мигне окото, ако отсреща има РБ, дори да имам ордийл в ръката.

Очевидно е че беше правилно да сме в червено та, не знам как набиването в най-плиткия цвят от втори пик изобщо може да се нарече правилно решение. Липсва реър в бустера с харпията (която моя опит показва, че е доста по-слаба отколкото изглежда).
Аватар
magiclunatic

Мнениеот Dreamfall на Вто Яну 07, 2014 4:38 pm

Окей, другите неща ги разбирам (не съм съгласен, но ги разбирам, всеки си има мнение), но не разбирам аргумента за най-плиткия цвят. Ясно е че липсва реър. Този реър може да е всякакъв цвят. Какво като е най-плитък цвят, това не означава ли точно че ще го отрежеш и след теб няма някой да се набие в него? Ако не харесваш черното в този формат окей, но ти не казваш това :? или?

Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Вто Яну 07, 2014 4:54 pm

Първо - черното хем е плитко, хем обикновено е овърдрафтед. За това предпочитам да влизам в него с наистина силни карти, а не с харпия. За предпочитане реъри. Да беше фанатик или поне сирена - да го вземем, ама харпия ...
Харпията е добра основно след асемблирането на волтрон, което най-лесно става в черно/зелено. Сама по себе си не е особено геймбрейкинг във формата в който най-добрите комъни са райдър и найада.
Второ - 3/4то което очевидно не е за втори пик е единствена синя карта в бустера. Предвид, че ако има синьо по-натам, ще го вземем, от рано даваме сигнал на комшиите, че за тях синьо няма да има. Все пак им подаваме два бустера от които липсват комъни. Ако до нас не са отворени неща от типа на Ривендж, това гарантира течащо синьо на втори бустер.

Това ми беше на мене рийзънинга за тоя пик :)
Аватар
magiclunatic

Назад към Статии и Видео