Време е за наистина конструктивни предложения!

Ние се вслушваме в съветите на потребителите. Поне понякога :)

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Време е за наистина конструктивни предложения!

Мнениеот magiclunatic на Вто Ное 15, 2011 12:09 am

Така да се каже, близо 3 години по-късно, след нямането на сайт, мисля че е време да променим този момент.
Обхванало ме е някакво вдъхновение тея дни, та съм решил да се заема с тая работа сериозно.

По този повод, най-накрая поинсталирах някакъв софтуер, и попромених вече баналния фронтпейдж :) Вижте новия :D

Дотук добре, въпроса е оттука натам какво правим. Предвид че чувствам че тоя сайт няма да е само мой, а на всички нас, мисля че е най-разумното нещо да попитам общественото мнение какво точно иска да представлява сайта.
Естествено - угодия за всички е абсурд да се получи, но за другото мисля че е редно да се допитам.

Аз лично си го представям по следния начин (без особено точна идея за точната структура):

- новини
- информация за предстоящи и бъдещи турнири
- статии и блогове на локал протата и шоумените ;)
- някакъв контент за начинаещи
- Уики (с историята на нашто скромно общество)
- други далавери
- форум (естествено :)) )

давайте всекакви идеи, въпроса е да се поструктурират нещата, контента ще бъде добавян в последствие.
Помощ от хора дет разбират от фотошоп и подобни неща би била добре дошла, щото с другото ще се оправя, ама с едитването на картинки ич ме нема :)

Та те така ! :)

Иван
Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Re: Време е за наистина конструктивни предложения!

Мнениеот MetalVampire на Вто Ное 15, 2011 12:33 am

GGP се включват с дежурните драфтове плюс идеята ни за Лексикон, това ни роди главата досега :P
НЯКОИ НЕЩА НЕ СЕ ПРОМЕНЯТ
Аватар
MetalVampire
True Master

Мнениеот magiclunatic на Вто Ное 15, 2011 12:33 am

MetalVampire написа:GGP се включват с дежурните драфтове плюс идеята ни за Лексикон, това ни роди главата досега :P

Къф па е тоя лексикон :) ?
Аватар
magiclunatic

Мнениеот MetalVampire на Вто Ное 15, 2011 12:35 am

E сега го доразработваме - ще има инфо за меджик плеяри както и въпроси, на които самите те ще отговарят + инфо от самите нас 8)
НЯКОИ НЕЩА НЕ СЕ ПРОМЕНЯТ
Аватар
MetalVampire
True Master

Мнениеот magiclunatic на Вто Ное 15, 2011 12:37 am

Е тава у ВИКИ-то по-добре бре :)
Аватар
magiclunatic

Мнениеот The_Chameleon на Вто Ное 15, 2011 12:43 am

Най-важното според мен за такъв сайт вече си го написал - информация за предстоящи и бъдещи турнири. Ако има една разбираемо подредена програма на турнирите, където всъщност става ясно какво се случва и кога ще бъде от голяма полза на всички. За всичко друго форума върши успешно работа, но секцията турнири е много мътна от както там се публикуват и на Иван и на Сашо евентите.

Друго, което предполагам се подразбира, че ще има, но май не си го отбелязал - актуален списък с клубове и места където може да се играе MtG. Описано на английски, за чужденци. Доста гадно е като си някъде за повече време и не можеш да намериш къде да поцъкаш, защото нито познаваш местни играчи, нито някъде има достъпна информация.

Иначе до колкото знам във форума има доста хора, които се занимават професионално с правене на уеб страници, които биха могли да направят страницата великолепна. Нашата клика със сигурност е на твое разположение, ако искаш по-добро изпълнение от Joomla-та, която си сложил.
Декът ми е слаб, но скилът ми е лют... Or was it the other way around?
Аватар
The_Chameleon
Benalish Veteran

Мнениеот magiclunatic на Вто Ное 15, 2011 12:52 am

Мдаа, сигурен съм че има и по-добри опции, ама предвид, че целото ще е неособено комерсиален проект, бюджета е малко лимитиран ;)
Иначе ако има желаещи за полу-доброволен труд с потенциални бъдещи дивиденти, няма как да откажа със сигурност.
За контакти на който ми ги няма, скайпа ми е ht-dragon.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот johnny_combo_player на Вто Ное 15, 2011 1:25 am

News - Announcement–ите на лизардите най-вече. Я промяна в системите, я некой дуал дек, фром дъ воулт, премиум дек етц етц.
Constructed част - 1 статия седмично ако някой се навие да пише(към Калоян гледам)
Limited част - Ел Гоше + Хаджията го почнаха вече
Wiki - Вече говорено
Tournament секция със седмично разписание какво и къде(4 клуба са в София 1 в Стара загора и 1 на морето така че няма да е адската драма)
Може би нещо за флейвър - карта на седмицата, или място където художниците, които се оказаха много на брой и се талантливи да си постват произведенията.
Ако има и някой дето има време за МТГО(БОНОВ!) ако може примерно да си запише дейли ивента и да имаме и T2/whateva запис с коментар и кое и как също ще е интересно.
Локация на клубовете и магазините!!
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот SIMEONOV на Вто Ное 15, 2011 8:20 am

Календар с ивентите е некво важно.
Gribo написа: Не бях тъжен, безмълвен бях- смайлито беше :| , което е различно от :( (някой ден подобен анализ ще бъде цитиран в литературната критика за шести клас).

venski написа:Тригърите тригърват, когато има причина да тригърнат.
ВЪЙЙЙЙЙЙЙЙ
Изображение
Аватар
SIMEONOV
Трансферна цел №1

Мнениеот Goshe на Вто Ное 15, 2011 9:38 am

Настъпи времето за наистина конструктивни предложения. :) Общо взето сте изчерпали темата. Мога само да добавя секция с Меджик софтуер примерно, както и полезни сайтове. ГГП апрувд! :mrgreen:
ПП. С фотошоп имам известен опит и мога да скалъпя нещо в краен случай
Аватар
Goshe
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот kotseto на Вто Ное 15, 2011 11:50 am

Евала :)

А сега малко по-конструктивно, че работата няма да се свърши сама:

Дизайн на сайта
Дори и да започнем с 2-3 линка на първата страница ще е начало :) В момента е линк към форума - бихме могли да добавяме постепенно неща - календар като начало, линк към блога на GGP, такива неща. Междувременно ако някой напише малко html и побачка с html ще направи и прост дизайн, който да се интегрира впоследствие. Немалко хора в меджик средите си изкарват прехраната с това или са си я изкарвали в миналото.

Event Calendar:
Бихме могли да интегрираме този на Google, който вариант мисля е за предпочитане пред това да инсталираме още софтуер, примерно на wordpress. Такъв календар някой ако иска ще може да си го добави и следи и без да е задължително да дойде и да влезе в сайта, което за мен е доста голям плюс :)

Естествено няколкото ни действащи ТО ще е добре да ги ъпдейтват навреме, но при положение че много от турнирите са всяка седмица по едно и също време не мисля, че ще е проблематично. Repeating events се поддържат.

Уики/Лексикон

Гоше, вашия лексикон не би ли могъл да се реализира и той като уики? Вече имаме инсталирано уики най-малкото някакво - Иван спомена че е сложил преди няколко месеца, въпреки че не сподели какво точно и къде (не че е много трудно да се сети човек :))
kotseto
Sun Titan

Мнениеот alvian на Вто Ное 15, 2011 12:08 pm

Конструктивни предложения специялно за софтуера, който да се ползва:

WordPress e по-добрия CMS от Joomla. Широко разпространена заблуда е че wordpress може да се използва само за "блог".

MediaWiki е чудесТно и както и да го погледнеш най-доброто/лесно за ползване wiki out there.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Goshe на Вто Ное 15, 2011 12:38 pm

И аз съм за Wordpress пред Joomla. И с двете съм се разправял и мнооооооооооогоооо по-лесно и приятно е първото. Ама мноооооогоооооо
Аватар
Goshe
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот magiclunatic на Вто Ное 15, 2011 12:58 pm

abe na kva platforma e, ne e qsno. Ne e i tolko vajno vsashtnost. She govorim s protata v nedelq, da vidim kakvo shto i da go izmislim.
Nekoi ot nashte hudojnici, ako moe da se napyne da izbaca edno hubavo logo s drakon nema da e losho :)

Kolkoto do wiki-to: to az instalirah 2 vsashtnost :

bgmagic.net/wiki
bgmagic.net/wiki2

Ama taka i ne mi ostana vreme da razgledam kakvo i kak se pravi s tqh.
Taman teq dni shteh da pitam GB dali oshte mu se razpravq s wikito, shtot toi izqvi jelanie da se zaeme predi vreme :)
Аватар
magiclunatic

Мнениеот tobiantonfan на Вто Ное 15, 2011 8:26 pm

Занимавал съм се грубо казано 2 години и половина с wordpress и мога да ти кажа, че прави чудеса.А ако се заделят и 20-30 годишно стават невероятни произведения(CSS).Ако ти е нужна помощ или имаш проблем - кликвай. : )))
tobiantonfan
Benalish Veteran

Мнениеот BonuX на Чет Ное 17, 2011 7:56 pm

Ако искате аз може да запиша някой друг драфт/сийлд/конструктед ивент с коментар, ама трябва да се направи някаква секция за МТГО където да качвам видеотата...
Аватар
BonuX
Archon of Justice

Мнениеот magiclunatic на Чет Ное 17, 2011 8:42 pm

Горе долу е ясно какво вече какво що. Ако всичко върви гладко - средата на януари всичко би следвало да е UP and running.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот GB на Чет Ное 17, 2011 9:04 pm

magiclunatic написа:Taman teq dni shteh da pitam GB dali oshte mu se razpravq s wikito, shtot toi izqvi jelanie da se zaeme predi vreme :)

:)
съдията, съдията...
Аватар
GB
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот magiclunatic на Чет Ное 17, 2011 9:06 pm

Под тея дни имах предвид събота на живо :D
Аватар
magiclunatic

Назад към Предложения