Grand Prix (magic fest) Coverage

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Grand Prix (magic fest) Coverage

Мнениеот johnny_combo_player на Вто Яну 29, 2019 8:46 am

Лизардите have done it again

https://www.reddit.com/r/magicTCG/comme ... eating_no/

https://youtu.be/PqGaTMnZodQ

Накратко - да се сбогуваме с GP coverage-a. Явно не разбраха че като никой на планетата не иска Rich и Maria Bartholdi това не значи че не искат coverage като цяло. И то в момента, когато искат да популяризират играта и хайпнат с новите big prize турнири. :roll: :roll:
*Retardism intensifies*
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Re: Grand Prix (magic fest) Coverage

Мнениеот thegodfather на Вто Яну 29, 2019 9:03 am

johnny_combo_player написа:Лизардите have done it again

https://www.reddit.com/r/magicTCG/comme ... eating_no/

https://youtu.be/PqGaTMnZodQ

Накратко - да се сбогуваме с GP coverage-a. Явно не разбраха че като никой на планетата не иска Rich и Maria Bartholdi това не значи че не искат coverage като цяло. И то в момента, когато искат да популяризират играта и хайпнат с новите big prize турнири. :roll: :roll:
*Retardism intensifies*

Изпуснал си думи като "сензация", "само в ПИК" и подобни ... Откъде ги направи тия изводи?
Стига глупости - винаги е имало GP-та, които нямат coverage. В тези случаи Featured match areas са един фарс, който е напълно ненужен.
... без да си мърдам и пръста ги късам,
на който си може му връзва, деца ...
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот johnny_combo_player на Вто Яну 29, 2019 1:48 pm

Аз пък най-много харесвах featured мачовете защото showcase-ваха мачовете, играни на най-високо ниво от най-добрите играчи. И докато си прав че не всички GP имат live coverage, почти всеки уикенд когато има няколко паралелни GP, едното е с coverage. И да, лошо е според мен когато се ребрандираш и преобразуваш GP в magic fests да не покажеш най-доброто от новите си events.
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Magic_glavishte на Вто Яну 29, 2019 1:53 pm

Фийчър мачове на евент дето няма каверидж? Звучи доста тъпо според мен. Все едно да си правим фийчър маса на пререлийза....
See, here's the thing about Magic : super easy, not hard...mulligan to five...you are all disappointed...I'm gonna lose...there's like nothing I can do...five minutes later you've just killed your opponent with an infinite combo. Easy stuff!

Патрик е като Емил Костадинов , отбелязва гол в последната минута и на никой не му се верва. Господ е гоблин гайд
Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Вто Яну 29, 2019 2:11 pm

Проблема е доста по-дълбок и включва колко shitty са venue-тата и организацията около повечето GPs като цяло(май всички от както са ексклузивно на CFB). Честно казано за мен винаги е доста неприятно и макар да разбирам, че се прави, за да си намалят разходите, не означава, че ми харесва.

Това, че са преценили, че на grand prix-та без coverage нямат нужда от feature маса, "щото е тъпо", е крайно нерелевантно за общото положение на GPs и има смисъл в решението.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот ViperX на Вто Яну 29, 2019 2:20 pm

На доста покер турнири със stake сравним и по-малък от този на Magic GP има специална маса за Final Table, макар да не се предават по ТВ / Stream. Не изисква кой знае колко логистика да обособят по-добре това пространство преди да започне Top8, но явно не го смятат за важно..
ViperX
Griffin Sentinel

Мнениеот JohnyWalker на Вто Яну 29, 2019 2:23 pm

Нито съм гледал GP coverage, нито съм искал да ме дават по такова, нито съм искал да бъда на feature маса. Това е само допълнително разсейване, на което евентуалните ми опоненти може да се свикнали, но аз не съм. Така че чудесно че са махнали тая глупост feature маса.
JohnyWalker
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот alvian на Вто Яну 29, 2019 2:24 pm

JohnyWalker написа:Нито съм гледал GP coverage, нито съм искал да ме дават по такова, нито съм искал да бъда на feature маса. Това е само допълнително разсейване, на което евентуалните ми опоненти може да се свикнали, но аз не съм. Така че чудесно че са махнали тая глупост feature маса.

Само на GP-та без coverage.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот thegodfather на Вто Яну 29, 2019 2:31 pm

alvian написа:Проблема е доста по-дълбок и включва колко shitty са venue-тата и организацията около повечето GPs като цяло(май всички от както са ексклузивно на CFB). Честно казано за мен винаги е доста неприятно и макар да разбирам, че се прави, за да си намалят разходите, не означава, че ми харесва.

Това, че са преценили, че на grand prix-та без coverage нямат нужда от feature маса, "щото е тъпо", е крайно нерелевантно за общото положение на GPs и има смисъл в решението.

Сравнявайки с предишни венюта при други организатори, не мога да кажа, че има значителна деградация. Но наградните фондове на side events са под всякаква критика. Същото се отнася и за самото им провеждане.

johnny_combo_player написа:Аз пък най-много харесвах featured мачовете защото showcase-ваха мачовете, играни на най-високо ниво от най-добрите играчи. И докато си прав че не всички GP имат live coverage, почти всеки уикенд когато има няколко паралелни GP, едното е с coverage. И да, лошо е според мен когато се ребрандираш и преобразуваш GP в magic fests да не покажеш най-доброто от новите си events.

Светльо, понякога си мисля, че наистина не разбираш какво се пише и това е доста плашещо.
Когато няма coverage, какво значение има какви са featured мачовете? Ти няма да ги видиш така и така ...
Някои GP-та просто нямат coverage поради различни причини. Понякога са основателни (следващия уикенд, от четвъртък има PT на друг континент, например). Понякога може да не изглеждат така, или поне ние да не сме запознати с онованието. Но очевидно винаги може да се храни.

Интересно ми е само как от двата линка, които си сложил в първия пост, стигна до това велико съждение - "Накратко - да се сбогуваме с GP coverage-a. Явно не разбраха че като никой на планетата не иска Rich и Maria Bartholdi това не значи че не искат coverage като цяло." Първата му част е Fake news, достоен за сайтове като Блиц и ПИК, а второто субективно твърдение, но изразено от името на "всички". От време на време имаш навика да пишеш "сензационни" коментари и да отваряш "сензационни" теми, по-често - с нулева стойност. Не разбирам смисъла от тях.

alvian написа:
JohnyWalker написа:Нито съм гледал GP coverage, нито съм искал да ме дават по такова, нито съм искал да бъда на feature маса. Това е само допълнително разсейване, на което евентуалните ми опоненти може да се свикнали, но аз не съм. Така че чудесно че са махнали тая глупост feature маса.

Само на GP-та без coverage.

Понеже официална информация за такова нещо не съм видял към момента, по-скоро е било за това конкретно GP. Последните няколко GP-та, на които съм бил, и все уцелвам да няма coverage, си имаха feature маси - и Лондон, и Торино, и Варшава, и Ливърпул.
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Вто Яну 29, 2019 2:31 pm

ViperX написа:На доста покер турнири със stake сравним и по-малък от този на Magic GP има специална маса за Final Table, макар да не се предават по ТВ / Stream. Не изисква кой знае колко логистика да обособят по-добре това пространство преди да започне Top8, но явно не го смятат за важно..

Така е, но също така: седиш на мек удобен стол, в зала с климатици и ароматизатори, тук таме си пийваш уискенце и/или водичка безплатно и крупие с бели ръкавици ти раздава карти.

За сравнение, на GP можеш да очакваш нещо средно между пластмасов стол и метален с малко тапицерия за 9лв от IKEA, половин литър минерална вода за €2 и "хот дог" за €5, порядъчно мръсни пласмасови маси и осрани кенефи(за последните 2 естествено играчите са също толкова виновни, колкото организаторите, които им се е досвидяло и не са се погрижили да има достатъчно чистачи).
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Вто Яну 29, 2019 2:34 pm

thegodfather написа:Сравнявайки с предишни венюта при други организатори, не мога да кажа, че има значителна деградация. Но наградните фондове на side events са под всякаква критика. Същото се отнася и за самото им провеждане.

Сравнявайки с първото CFB grand prix, на което бях(преди около 3 години в Барселона), деградацията е доста голяма за съжаление :( Правилно отбеляза, че side events са под всякаква критика също.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот thegodfather на Вто Яну 29, 2019 2:39 pm

alvian написа:
thegodfather написа:Сравнявайки с предишни венюта при други организатори, не мога да кажа, че има значителна деградация. Но наградните фондове на side events са под всякаква критика. Същото се отнася и за самото им провеждане.

Сравнявайки с първото CFB grand prix, на което бях(преди около 3 години в Барселона), деградацията е доста голяма за съжаление :( Правилно отбеляза, че side events са под всякаква критика също.

Според мен просто си бил на добри локации, предимно. На тези, на които си ходил повече от веднъж - има ли разлика във венюто? В Барселона например, 3 пъти съм бил в едно и също venue. В Болоня - също. В Лондон - също.
Не бих казал, че е имало турнир в по-ужасно venue от GP-тата в Милано (венюто е на 35-40 км от града, до него ходи само влак, който спира на около 30 минути пеша, и трябва да хванеш в 7 сутринта) или пък това в Антверпен (Камбата вероятно помни - хале на доковете, с мухъл по тавана, който на втория ден на дъжда прокапа на едно-две места ... :) ) Та поне в качеството на venue-тата не съм забелязал влошаване, може би в поддръжката.
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Magic_glavishte на Вто Яну 29, 2019 3:22 pm

Потвърждавам за Антверп, все едно бяхме в хале от 30-те години на миналия век. Май бяха изкарали корабите в четвъртък преди ГП-то :)
See, here's the thing about Magic : super easy, not hard...mulligan to five...you are all disappointed...I'm gonna lose...there's like nothing I can do...five minutes later you've just killed your opponent with an infinite combo. Easy stuff!

Патрик е като Емил Костадинов , отбелязва гол в последната минута и на никой не му се верва. Господ е гоблин гайд
Аватар
Magic_glavishte
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот alvian на Вто Яну 29, 2019 3:29 pm

Long story short за Барселона:

April 2016 - Limited Grand Prix - organizer CFB - 2084 attendees
March 2017 - Standard Grand Prix - organizer MTG Mint Card - 1262 attendees

демек не ми е честно сравнението от тази гледна точка, но все пак:

2016:
- food courts на 2 места в средата на venue-то със супер абсорбация, без блъскане и без миризми. Готвена храна на смислени цени.
- плеймати, box-ове, life pads and pens
- стабилни маси, с нелоши столове и покривки на всички
- играх day2 -> не съм играл side events и не помня, но по спомен бяха нещо от рода на 10 евро драфта
- имаше VIP, който включваше preregistered pool, достъп до lounge с понички, сандвичи и вода + гардероб за 70 или 75 евро. Доста value.
- постоянна ... санитизация :D
- кутия за feedback :D

2017:
Доста хора бяхме на стандарта в Барселона по време на CopyCat deck-a, няма да го коментирам с оглед на това, че е от друг organizer, но беше зле.

late 2018 и 2019:
2 CFB events, на които съм бил - един за side events и един за main са под всякаква критика:
- overpriced - както за main event-a така и side events - value for money освен ако не си в топ 32/64 на main event-a е слабо
- attendance issues - не могат да си преценят колко хора ще дойдат
- халета извън градовете с много малко опции да се нахраниш и ridiculous vending machines
- кофти маси(особено за side events във Варшава)
- доста мръсничко :(

Дори няма да зачеквам повече неща, просто, защото тези специално на мен са ми направили най-голямо впечатление.

CFB ще имат magic fest в Барселона юни месец. И съдейки по впечатленията ми до сега от техните events, не виждам как биха направили нещо дори далечно подобно на турнира 2016 там.
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот thegodfather на Вто Яну 29, 2019 3:35 pm

alvian написа:Long story short за Барселона:

April 2016 - Limited Grand Prix - organizer CFB - 2084 attendees
March 2017 - Standard Grand Prix - organizer MTG Mint Card - 1262 attendees

демек не ми е честно сравнението от тази гледна точка, но все пак:

2016:
- food courts на 2 места в средата на venue-то със супер абсорбация, без блъскане и без миризми. Готвена храна на смислени цени.
- плеймати, box-ове, life pads and pens
- стабилни маси, с нелоши столове и покривки на всички
- играх day2 -> не съм играл side events и не помня, но по спомен бяха нещо от рода на 10 евро драфта
- имаше VIP, който включваше preregistered pool, достъп до lounge с понички, сандвичи и вода + гардероб за 70 или 75 евро. Доста value.
- постоянна ... санитизация :D
- кутия за feedback :D

2017:
Доста хора бяхме на стандарта в Барселона по време на CopyCat deck-a, няма да го коментирам с оглед на това, че е от друг organizer, но беше зле.

late 2018 и 2019:
2 CFB events, на които съм бил - един за side events и един за main са под всякаква критика:
- overpriced - както за main event-a така и side events - value for money освен ако не си в топ 32/64 на main event-a е слабо
- attendance issues - не могат да си преценят колко хора ще дойдат
- халета извън градовете с много малко опции да се нахраниш и ridiculous vending machines
- кофти маси(особено за side events във Варшава)
- доста мръсничко :(

Дори няма да зачеквам повече неща, просто, защото тези специално на мен са ми направили най-голямо впечатление.

CFB ще имат magic fest в Барселона юни месец. И съдейки по впечатленията ми до сега от техните events, не виждам как биха направили нещо дори далечно подобно на турнира 2016 там.

Ам за тези неща няма как да споря - махнаха вип пакетите като опция, цените на ивентите се качиха (не мисля, че това има общо с fireball-ците де - те и преди това бяха почнали да се катерят), но пък наградните фондове на side events са потрисащи в момента (визирам качеството на price wall-a). Варшава за мен беше отвратително по множество параграфи, но масовите отзиви из нета (повечето - на платени прота), че турнирът е бил страхотен и т.н. - и аз съм с доста негативно впечатление от масата неща там.
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот JohnyWalker на Вто Яну 29, 2019 4:06 pm

Не знам къде провеждат ГП-тата в Мадрид напоследък, но преди години (примерно 6) венюто беше доста ок - хале в един парк.
JohnyWalker
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот thegodfather на Вто Яну 29, 2019 4:16 pm

JohnyWalker написа:Не знам къде провеждат ГП-тата в Мадрид напоследък, но преди години (примерно 6) венюто беше доста ок - хале в един парк.

Последното беше в една спортна зала. И беше най-доброто venue, в което съм бил на GP по моите критерии :)
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот johnny_combo_player на Съб Мар 02, 2019 6:25 pm

И защото лизардите са яки, няма нито дума дали ще има какъвто и да e coverage за modern grand-prix-a тоя уикенд. Тоест няма как да разбера даже дали и как ще има coverage на тъпия им сайт. Тотално 0 информация. Мноо яко че си махнаха целия coverage :lol:

https://www.twitch.tv/channelfireball - ако някой ще гледа. :roll:
Добре че Follow-вам CFB в twitch, до такава степен е стигнала лизардската тъга.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Назад към Обща дискусия