Няколко въпроса за MTG!

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Няколко въпроса за MTG!

Мнениеот Hunvee на Пет Ное 02, 2018 12:40 am

Здравейте на всички!Искам да попитам няколко въпроса които не са ясни относно MTG!Нов съм с играта,започнах преди година да събирам карти MTG.Колекционирам
карти от всякакви настолни игри просто като хоби заради артовете започнах с Warcraft,Yugioh,Pokemon и така нататък докато един ден не се натъкнах на един трейлер на MTG Amonkhet стана ми интересно каква е тази игра и останах изумен от голямото разнообразие от карти,сетове,вариации,че отгоре на това играта е на повече от 20 години а не бях чувал за нея?Започнах с Builder’s Toolkit декове Amonkhet,Hour of Devastation,Shadows Over Innistrad после Booster Packs,Gift packs последно вчера си взех Signature Spellbook - Jace страшна работа :lol: кефя се много на картите,нямам времето и възможността да играя с някой и във момента играя игрите който са във STEAM!Ето и въпросите по долу който ме интересуват!

1.Имам доста повтарящи от някоя карта 10+ бройки.Ако съм разбрал правилно максималния брой за игра с дадена повтаряща карта е 4?Мисълта тука ми е да подаря повтарящите на някой приятел :roll: да го запаля и него по играта!

2.Другия въпрос ми е за Земите може ли да вкараш примерно 15 земи само Swamp (Version 1) или само 4,другите да са 4 Swamp (Version 2), 4 Swamp (Version 3)?

3.Може ли да се направи дек смесен от различни сетове?

3.1 Или декове по цвят само Син,Черен,Червен,Жълт?

4.Стилът на игра забелязах че някой играят примерно само декове с Вампири,Гоблини,Динозаври и така нататък!

5.Може ли да се играе само с карти от сета Hour of Devastation или Shadows Over Innistrad .......

Извинете ако има нещо нередно но ме вълнуват тези въпроси :|
Hunvee
Elite Vanguard

Re: Няколко въпроса за MTG!

Мнениеот Sheltem на Пет Ное 02, 2018 1:11 am

1. Има ограничение за 4 копия от всяка карта в дек с изключение на basic земи - Swamp, Plain, Forest, Mountain, Island. Да, излишните може да ги подаряваш.
2. Виж 1.
3. Да.
4. Едно от очарованията на Magic е че може да направиш дек, с който може да си губиш с кеф. Ако ще да е homarid дек. Ако искаш може да е тематичен вампирски дек, ако искаш може да е само от фойл карти, ако искаш може да е само от common-и.
5. Виж 4.
виж сиа ако е такоз няма кво ама ако е нали смятай че моля ти са
Аватар
Sheltem
Azure Mage

Мнениеот venski на Пет Ное 02, 2018 9:58 am

Само ще добавя няколко неща:

3.1 Можеш да смесваш колкото цвята искаш. За това ти помагат земите и артефактите, които дават повече от 1 цвят мана.
5. Можеш да си слагаш каквито искаш ограничения. В такъв случай е добре дека срещу който ще играеш да е строен по същите ограничения, за да може да се получи относително балансирана игра.
Damage doesn't kill creatures! State-based actions kill creatures!
Goshe написа:Goblins are red, Merfolk are blue. Couldn't care less, Tendrils for 22? #mtglove
#mtgjudge написа:(2/10/2015 7:19:07 PM) Anonycat: suggest that they run a $10,000 buy in no-limit Texas Hold'em event, and do so at Gunfight REL
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот mnk на Пет Ное 02, 2018 10:34 am

Малко повече инфо за т.5:

Съществуват страшно много формати за игра, всеки от които има своите ограничения от гледна точка на издания и конкретни карти. Тук можеш да научиш повече: https://en.wikipedia.org/wiki/Magic:_Th ... ng_formats

Най-популярните формати у нас са Standard и Modern.
Респект за замесените и за замезилите
Аватар
mnk
vladko87

Мнениеот Hunvee на Пет Ное 02, 2018 9:28 pm

Супер мерси за отговорите! :P
Hunvee
Elite Vanguard

Назад към Обща дискусия