Standart after M12.

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Re: Standart after M12.

Мнениеот Raid на Пон Апр 02, 2012 2:19 pm

Тия генерализации, които се опитвате да направите, според мен са малко или много излишни, най-вече защото са погрешни. Знаете, че играя делвър от октомври насам (като изключим последния месец, щото зомбезите дойдоха) и моето впечатление от мача с рампата e, че В ЗАВИСИМОСТ ОТ КОНКРЕТНИЯ БИЛД понякога делвърът е с предимство, понякога рампата. Като изключим изцепката, че "общо взето, рампата е бай на делвъра", Док като цяло е прав според мен - за Geist с меч или counter-backup (2-3 каунтърспела, не повече) не е особено трудно да отнесе опонента. От друга страна Gw билдовете с DoJ мейн са си доста успешни в тоя мач. Та, моля, не обобщавайте излишно - в подкрепа и на едната, и на другата теза има достатъчно аргументи и турнирен опит.
What is the main difference between Manchester United and Liverpool?
We make history, they live in it.
Аватар
Raid
Master of Puppets

Мнениеот FaceOfGod на Пон Апр 02, 2012 2:23 pm

Честно, не виждам как GW рампата е по-добра от RG срещу делвър?
Най-доброто TO на България е в Скопие!; Най-хубавият клуб на България е ... във Варна!
http://ophan.org/

Look, one thing is like that you need to understand about ... not just warcraft 3 or rts but sports or competition or any discipline in general ... is that you first must have the desire to achieve a goal and then you do everything that you can to achieve the goal!
G.
Аватар
FaceOfGod
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Пон Апр 02, 2012 2:29 pm

Mda, slagstorn i whipflare sa dosta po-dobar masov removal ot DOJ. Da ne govorim, 4e Ancient Grudge e dosta silno vs osnovniq problem - me4ovete i pikata.
Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Мнениеот FaceOfGod на Пон Апр 02, 2012 2:32 pm

А бласта броим ли го че за 1 мана убива делвър винаги?
Най-доброто TO на България е в Скопие!; Най-хубавият клуб на България е ... във Варна!

Look, one thing is like that you need to understand about ... not just warcraft 3 or rts but sports or competition or any discipline in general ... is that you first must have the desire to achieve a goal and then you do everything that you can to achieve the goal!
G.
Аватар
FaceOfGod
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Raid на Пон Апр 02, 2012 2:34 pm

Ами 4 x DoJ, Elesh Norn, Gideon, Wurmcoil Engine - тия неща на мен лично са ми доста неприятни. Срещу Slagstorm/Bolt/Inferno Titan двата ми меча работят (особено първата игра, когато няма Grudge), а срещу бялото ми е доста по-сухичко. Те си рампват до DoJ на трети ход, после свалят Elesh Norn и съм дотук. Пре-сайд имам макс. 4 контри и нямам изобщо Clone. Има го и тоя момент, че не съм играл достатъчно този мач, но засега ми е по-неприятен от GR, където ми се е случвало и след два мълигана да бия безпроблемно.
What is the main difference between Manchester United and Liverpool?
We make history, they live in it.
Аватар
Raid
Master of Puppets

Мнениеот alvian на Пон Апр 02, 2012 3:10 pm

Продължавам да твърдя, че на делвъра бая трябва да му се наредят звездите, за да бие RG, което предимно включва думата "меч" + още assorted business от страни. За генерализациите си абсолютно прав - за това използвах "почти".

Срещу GW няма да го коментирам не съм го играл тоя мач, но предполагам DoJ си е доста криво ако няма мана лек :)
Spoiler:
Изображение
Аватар
alvian
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот saros на Пон Апр 02, 2012 3:30 pm

FaceOfGod написа:Рампата най-малкото има евтин поинт римувъл освен масовия - а при добро желание (и голям страх) може да има и корозив гейл в сб... сметай как умираш от делвър точно

EDIT : Дока си метка думички просто ей така да се намира на приказка, че явно работа няма :)

Миро, де да беше така :) онлайн имам точно делвър, и доста често ми се налага да играя срещу рампи. Да, имат Whipflare и Slagstorm и Galvanic blast. Да, играят ги. Да, като паднат ми реват че съм им играл по много контри, аз им показвам че са всъщност 1 с флашбек и 1 без (е, и 1 в ръката обикновено). Като изиграят Slagstorm за гайст, обикновено или имаш втори в ръката, или имаш Vapor Snag да го спасиш. Последната карта също доста често е каунтърспел при наличие на Snapcaster mage на полето. Ако знаеш как да си играеш делвъра и теглиш прилични ръце, повтарям това което казах - рампата ти е бай. На MOSC-то пребих рампа, която ми изигра 2 бласта, 1 flare, и 2 Slagstorm-a. А като екипираш меч на делвър, играта приключва. Виж сега, ако си говорим за RG-aggro или Naya-aggro-pod, нещата са по-различни - тези са доста по-лош мач на делвъра.
Do not react to force in kind. Turn it aside. Direct it to where it can do no harm.
saros
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот magiclunatic на Пон Апр 02, 2012 3:32 pm

док, и колко свърши на мокса?
Аватар
magiclunatic

Мнениеот FaceOfGod на Пон Апр 02, 2012 3:32 pm

Мани недей се хаби...

G.
Аватар
FaceOfGod
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот saros на Пон Апр 02, 2012 3:34 pm

Слаба работа съм аз, 7-4. Направих тъпа грешка срещу еспър-контрол и паднах третата игра, иначе можеше да съм 8-3.

Пребиха ме 2 Naya-pod и 1 RG агро за сведение. Бих 4 миръра.
Do not react to force in kind. Turn it aside. Direct it to where it can do no harm.
saros
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот magiclunatic на Пон Апр 02, 2012 3:36 pm

11 кръга? Toва как става, нали макс-а е 768 човека.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот saros на Пон Апр 02, 2012 3:39 pm

magiclunatic написа:11 кръга? Toва как става, нали макс-а е 768 човека.

Когато масово имат по 2 бая, трябвало 11-ти кръг. Аз бях един от въпросните с 2 бая, така че реално резултатът ми е 5-4.

Бяхме 612 човека. А макс е 1024. Но за 513-1024 си е 10 кръга нормално, да.

Edit: Явно си е трябвало, защото даже след 11-ти кръг имаше 10 човека с 30 точки (демек 10-1). И от тях трима не влязоха.
saros
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот Dreamfall на Пон Апр 02, 2012 5:23 pm

this is madness
One part unstoppable force, one part immovable object.
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Magic_glavishte написа:Дока ми се ще един ниско прелитащ Емракул да го настъпи
Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот magiclunatic на Пон Апр 02, 2012 5:46 pm

Абе нещо тая работа не ми се вярва. Когато ЛСВ рева че с x-1 e станал 10ти на един мокс, после попромениха малко структурата и добавиха още един кръг в микса, ама чак па след 11 кръга да има трима извън топ 8, при само 612 човека ми се види съмнително. Още повече, че реално още след 10ти кръг може да е останал само един човек който е 10-0, ако приемем, че само 200 oт тея човека са имали по 2 bye-a ...

На коя дата беше МОКС-а?
Аватар
magiclunatic

Мнениеот saros на Пон Апр 02, 2012 5:51 pm

magiclunatic написа:Абе нещо тая работа не ми се вярва. Когато ЛСВ рева че с x-1 e станал 10ти на един мокс, после попромениха малко структурата и добавиха още един кръг в микса, ама чак па след 11 кръга да има трима извън топ 8, при само 612 човека ми се види съмнително. Още повече, че реално още след 10ти кръг може да е останал само един човек който е 10-0, ако приемем, че само 200 oт тея човека са имали по 2 bye-a ...

На коя дата беше МОКС-а?

По българско време беше в 1.00 сутринта на 1.04. По тяхно време беше в 15.00 на 31.03. И тъй като играх, имам представа от първа ръка. Действително бяха 11 кръга. И действително след 10-ти кръг имаше само един човек с 30 точки, затова пък имаше 18-20 с 27 точки. Не, трябва да са били 20-21, защото и сега имаше човек, който беше 10-1 и беше 11-ти в класирането. В топ 64 нямаше човек с по-малко от 8 победи. 65-тият вече беше с 21 точки. Турнира го взе някакъв делвър, дето всичките му карти бяха фойл. Някое видно про или виден чийтър. Или и двете, щото като гледам как ги теглеше всяка игра...
saros
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот magiclunatic на Пон Апр 02, 2012 5:54 pm

E как cheat-ва онлайн бе док?

Иначе, сега загледах какъв ще е следващия мокс:

Four Mar. 28 Apr. 25 Apr. 28 3:00 PM PDT Magic 2012 Sealed Modern Frame Sol Ring

И определено не ми е добре ... Тея май не са съвсем у ред.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот saros на Пон Апр 02, 2012 5:57 pm

magiclunatic написа:E как cheat-ва онлайн бе док?

Иначе, сега загледах какъв ще е следващия мокс:

Four Mar. 28 Apr. 25 Apr. 28 3:00 PM PDT Magic 2012 Sealed Modern Frame Sol Ring

И определено не ми е добре ... Тея май не са съвсем у ред.

Уф тая тема няма да я подхващам, наскоро четох един блог как са хванали някакъв да си нарежда лайбрърито на PTQ онлайн и са го баннали след проверка. Където има пари - има и чийтване. Закон :)

А иначе за другото инфото ти е вярно, това го обсъждахме на тоя MOCS и стигнахме до извода, че някакви insane наляти лимитед пулове ще отнесат всички като плява...а от 1024 човека все ще има 4-5 такива. Очаква се макс присъствие за следващия евент :) за лимитед говорят че често било така. Пък и тоя сол ринг сам по себе си сигурно ще е доооста тиксове.
saros
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот magiclunatic на Пон Апр 02, 2012 5:58 pm

Док, дай линк към тоя блог. Щото нещо не си го представям как става това.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот saros на Пон Апр 02, 2012 6:05 pm

http://forum.cockatrice.de/index.php?topic=91.0

Ей на това попаднах без да ровя кой знае колко. Не казвам че инфото е достоверно 100%. Такова инфо може да дойде само ако Wizards признаят за банове на определени хора в MTGO и за съответните им провинения, обаче нали знаеш какъв е шансът точно това да стане. Все пак те си имат интерес такива неща въобще да не се разчуват, за да могат хората спокойно да си дават парите в MTGO. С това не искам да кажа, че всеки класирал се в топ 8 на голям турнир е чийтър. Може и сега да не е имало нито един, въпреки че ме съмнява. Просто истината е една - в случая наградата за 1-во място е и парична, та ми се струва много малко вероятно да не привлече читърчета.
saros
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот magiclunatic на Пон Апр 02, 2012 6:10 pm

Е че то тука нищо не пише по-различно от това дет и ти ми го казваш. Че някакви хора чийтвали.
Нещо повече от голи твърдения ме интересуваше мене.
Аватар
magiclunatic

ПредишнаСледваща

Назад към Стандарт (Т2) и Block Constructed - декове и анализи