Dimir

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

Dimir

Мнениеот Selvin на Пон Сеп 16, 2013 2:54 pm

Здравейте,
Това е U/B дек, който ще играя и развивам след като излезе Терос.

8x Swamp
8x Island
4x Rogue's Passage
4x Watery Grave

3x Consuming Aberration
4x Wight of Precinct Six
4x Dying Wish
4x Cyclonic Rift
3x Dimir Charm
4x Doom Blade
4x Psychic Strike
3x Breaking-Entering
3x Pilfered Plans
4x Tome Scour

Rотацията налага смяна на доста карти, които ползвах (Jace's Phantasm, Artful Dodge и Essence Harvest най-вече).Новият му вид ми се вижда доста несигурен, но не знам как да го подобря - надявам се да ми помогнете с идеи и предложения.
По принцип идеята на дека беше следната:
1. В първите ходове да удържа опонента с Cyclonic Rift, Doom Blade, Dimir Charm, Psychic Strike и Aetherize, като паралелно да вкара 15-20 карти в гробището му.
2. Дропвам Consuming Aberration и приключвам мача с Artful Dodge или Essence Harvest.
3. Когато се налага съм ползвал Essence Harvest с Wight of Precinct Six за да стабилизирам.
Сега заменям Essence Harvest с Dying Wish, добавям още Rogue's Passage, заменям Mind Sculpt и Tought Scour, но не мога да се сетя за друго.
Selvin
Elite Vanguard

Re: Dimir

Мнениеот magiclunatic на Пон Сеп 16, 2013 2:59 pm

В такъв дек 3-4x Ashiok никак няма да са лоши :)
Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Мнениеот Dreamfall на Вто Сеп 17, 2013 2:00 pm

Death's approach също ми се вижда читава опция. След като убиеш или милнеш няколко крийчъра става hard removal за (B). Разбира се ако можеш да си намериш Temple of Deceit - той също се вписва в дека добре - дава двата цвята, scry 1 все пак помага да си намериш комбото или някой ключов aetherize. В тази връзка - поне няколко бройки от Cyclonic Rift могат да станат Voyage's end, пак заради scry-умението.

Не ми харесва Dying Wish - поне като толкова много бройки в дека. Разбирам че е комбо, но в повечето случаи ако си закрепил и имаш огромен aberration или ще имаш rogue's passage вече (опция 1), или ще можеш да overload-неш cyclonic rift (опция 2), или ще изиграеш няколко ключови ремувъла по блокърите и ще влезеш. В най-лошият случай можеш просто да декнеш опонента. Като цяло ако вече имаш огромен consuming aberration си напред и много рядко ще е единствения начин да спечелиш като enchant-неш. Не мисля че е правилно да играеш по-малко от 4 димир чарма, така че една бройка от dying wish може да стане Dimir Charm. Оттам можеш да си намериш и място за Ashiok, Nightmare Weaver, както ти каза Иван, като допълнителен mill/win condition. Мисля че можеш да играеш поне 2, може би 3, връзват се с идеята на дека и ще са добри срещу по-контрол ориентирани декове (ако изобщо има такива).

Струва ми се, че би било добре (ако можеш да си го позволиш) да играеш няколко steam vents или blood crypt на мястото на swamp/island, просто за да имаш опцията да изиграеш втората половина на breaking//entering. Понякога това също е начин да спечелиш играта. Като цяло аз бих играл със следния билд:

5x Swamp
5x Island
3x Rogue's Passage
4x Watery Grave
4x Temple of Deceit
2 x Steam Vents
2 x Blood Crypt

3x Consuming Aberration
4x Wight of Precinct Six
2x Cyclonic Rift
1x Voyage's End
4x Dimir Charm
4x Doom Blade
2x Psychic Strike
3x Breaking-Entering
4 x Tome Scour
4x Pilfered Plans
1x Ashiok, Nightmare Weaver
4x Death's Approach

Мисля че по-късно могат да ми дойдат и още идеи, но засега нещо такова.
One part unstoppable force, one part immovable object.
Magic_glavishte написа:Док, за румънско по-напряко е през Турция и Сирия, там има една нова държава може да минеш да я видиш.

Magic_glavishte написа:Дока ми се ще един ниско прелитащ Емракул да го настъпи
Аватар
Dreamfall
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот Selvin на Вто Сеп 17, 2013 3:57 pm

Мерси за съветите и на двама ви. :)
Много ми хареса Ashiok сега като го споменахте, определено ще добавя поне 2-3 бройки.
За земите - имам 3 Blood Crypt, но изобщо не ми беше минало през ума да ги играя в този дек. Като сложа и 2-3 Steam Vents (тях ще трябва да ги потърся), дали ще е удачно да вкарам в мейнборда и Dreadbore? :roll: Не 4, но примерно 2 бройки.
Съгласен съм за Dying Wish, и аз не го харесвам. Може би ще оставя само 2-3 броя, в зависимост от това кога ще намеря другите карти.
Death's Approach ми е в сайдборда, който съм пропуснал да постна. Дилемата с римъвалите е голяма - Doom Blade, Far/Away, Cyclonic Rift, Dimir Charm ...
Cyclonic Rift го предпочитам пред Voyage's End защото може да таргетва и плейнсуокъри.

Паралелно с този, опитвам се да развия и друг Dimir дек, който да милва противника. Ще постна и него в тази тема:

8x Island
12x Swamp
4x Watery Grave

2x Mirko Vosk, Mind Drinker
3x Duskmantle Guildmage
4x Crypt Ghast

4x Dimir Charm
4x Doom Blade
4x Psychic Strike
3x Far/Away
3x Pilfered Plans
4x Mind Grind
4x Tome Scour

1x Jace, Memory Adept

Тук ключов е Crypt Ghast, идеята е да се ползва както с Mind Grind, така и с Duskmantle Guildmage (2-3 пъти да се повтори умението опонента да губи 1 life за всяка карта, отишла в гробището този ход + един Tome Scour). В идеалния случай ще имам още 1-2 Jace, Memory Adept и 2-3 Liliana of the Dark Realms.
Selvin
Elite Vanguard

Назад към Стандарт (Т2) и Block Constructed - декове и анализи