От спам за Jace vs. Vraska към Golgari Dredge

Модератори: magiclunatic, Ste, Dreamfall

От спам за Jace vs. Vraska към Golgari Dredge

Мнениеот qwerty42 на Чет Мар 20, 2014 11:16 am

http://www.wizards.com/magic/magazine/article.aspx?x=mtg/daily/arcana/1438
Тук е дек листа, кои карти трябва да махна като напълно безполезни според вас? Аз имам разни идеи, но от скоро съм в меджик и реших да питам ;D
За стандарт ми се размотават разни карти, някои, които със сигурност ще сложа, и някои, които може би подхождат... Ето списък:
Още едни гилдгейт
2 х Putrefy
1 x Dreg Mangler
2 x Read the Bones
1 x Duress
1 x Herald of Torment (него щях да го давам на едно момче, ама що стана ;D)
1 x Asphyxiate
1 x Korozda Gorgon
1 x Sengir Vampire
1 x Keepsake Gorgon
3 x Mark of the Vampire
1 x Gift of Orzhova
1 x Wasteland Viper
1 x Deadbridge Goliath
1 x Mending Touch
2-3 x Mortal's Resolve
4 x Elvish Mystic
Евентуално при нужда от ремуувъл винаги мога да си намеря евтини Doom Blade-ове :D (те повечето от изброените карти мога за стотинки да си ги намеря де... ;D)

Малко рандъм карти съм написал, но май има с кои може да се направи подобрение :D

PS: Някой друг да си е купил тези дуъл декове? Колко асасин токена имаше вътре? На много хора, включително и на мен, са само два :/
Последна промяна qwerty42 на Пет Май 09, 2014 3:22 pm, променена общо 1 път
qwerty42
Elite Vanguard

Re: Как без пари да подобря Vraska дека (от Jace vs. Vraska)

Мнениеот magiclunatic на Чет Мар 20, 2014 11:33 am

Ами вземи напиши и деклиста на самия дуел дек, щото повечето тука не знаят какво има тука (особено тези които се очаква да ти дадат съвети как да го подобриш :) ).
Аватар
magiclunatic
He, who paints the earth red

Мнениеот venski на Чет Мар 20, 2014 11:37 am

magiclunatic написа:Ами вземи напиши и деклиста на самия дуел дек, щото повечето тука не знаят какво има тука (особено тези които се очаква да ти дадат съвети как да го подобриш :) ).

qwerty42 написа:http://www.wizards.com/magic/magazine/article.aspx?x=mtg/daily/arcana/1438
Тук е дек листа...
Damage doesn't kill creatures! State-based actions kill creatures!
Goshe написа:Goblins are red, Merfolk are blue. Couldn't care less, Tendrils for 22? #mtglove
#mtgjudge написа:(2/10/2015 7:19:07 PM) Anonycat: suggest that they run a $10,000 buy in no-limit Texas Hold'em event, and do so at Gunfight REL
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот Ater_Animus на Чет Мар 20, 2014 11:49 am

Защо и как точно искаш да подобриш Vraska Deck-a?
Мислиш, че дека с Jace е много по-добър и когато играете с двата Duel Deck-а той печели твърде често?
Притежаваш картите от Vraska Deck-a и искаш да си направиш по-добър дек, с който да играеш на Standard или Modern FNM-та?
Аватар
Ater_Animus
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот Ater_Animus на Чет Мар 20, 2014 2:02 pm

Викторе виж, ако имаш намерения да играеш в Standard (T2) - формата, за който е отделена тази част от форума. А и също така този, който най-вероятно се играе на FNM-тата в Пловдив. Бих ти препоръчал следното нещо. Започни Deck с тези карти, за който вече си споменал, че притежаваш.

*** Mainboard: 1 ***
* Lands: 23
11 Forest
11 Swamp
1 Golgari Guildgate
* Creatures: 9
4 Elvish Mystic
1 Herald of Torment
1 Dreg Mangler
1 Acidic Slime
1 Deadbridge Goliath
1 Reaper of the Wilds
* Non-Creatures: 6
2 Putrefy
2 Read the Bones
1 Underworld Connections
1 Vraska the Unseen

*** Sideboard: 1 ***
1 Duress

Знам - само 38/39 карти са oт желаните 60/75. Но за съжаление толкова са едновременно добри и легални в Standard. И започни лека по лека да моделишра дека си, докато не се получи нещо от тоя сорт:

*** Mainboard: 1 ***
7 Forest
8 Swamp
4 Overgrown Tomb
4 Golgari Guildgate
4 Elvish Mystic
4 Dreg Mangler
4 Herald of Torment
4 Boon Satyr
3 Reaper of the Wilds
3 Scavenging Ooze
4 Thoughtseize
4 Abrupt Decay
3 Hero's Downfall
2 Bile Blight
2 Golgari Charm

3 Mistcutter Hydra
3 Lifebane Zombie
2 Golgari Charm
2 Bile Blight
2 Ultimate Price
2 Pithing Needle
1 Doom Blade

Спокойно - не ти казвам да метнеш доста пари за това и да закупиш всичките карти веднага. Просто това можеш да го използваш като някакъв дългосрочен план за това как дека ти би могъл да изглежда в оптимален вариант. Самия Deck List съм го извадил от Top32 на Star City Games Standard Open турнира, който беше проведен в Nashville миналия месец. (Наистина голям турнир с много участници, направен от може би от най-голямата фирма в Северна Америка, която се занимавам с Magic турнири.) Или казано с други думи - такова тесте, с което най-вероятно ако си ги изиграеш и изтеглиш правилно би било доста вероятно да печелиш местните ви FNM-та.

Като разбира се докато успееш да събереш поне повечето от тези карти разбира се си играй с някакви карти, които имаш, колкото просто да запълниш бройката. Малко тъжно е, но на всеки му се е налагало някога, особено в началото на MTG кариерата си да прибегне до това.
За самото набавяне бих ти препоръчал да започнеш с 3 Golgari Guildgate. Би трябвало да ги намериш съвсем лесно. А е ужасно фрустриращо да имаш доста карти в ръката, от които не можеш да изиграеш нищо, просто защото нямаш правилния цвят мана за това. И след това може би с Dreg Mangler, Bile Blight, Golgari Charm, Ultimate Price, Doom Blade, Reaper of the Wilds, Herald of Torment и Boon Satyr. Oт тея карти - почти всичките струват по максимум доларче. А изключенията са Herald of Torment и Boon Satyr, които са 2,5 и 3 долара.
Аватар
Ater_Animus
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот qwerty42 на Чет Мар 20, 2014 3:07 pm

Благодаря за предложения дек! (: Доста време ще ми отнеме да го посъбера, особено в момента, но ще видим :?
Иначе исках да го подобря, защото ми се размотават карти в тези цветове, които не са лоши и временно да играя с този дек. На FNM нямам шанс, но там има и хора, които ходят и играят кежуъл и аз цъкам с тях от време на време.
Така че, този отговор:
Ater_Animus написа:Притежаваш картите от Vraska Deck-a и искаш да си направиш по-добър дек, с който да играеш на Standard или Modern FNM-та?

е по-точен. Притежавам и другия дек, но не ми допада толкова моно синьото. Но пък за сметка на това съм мислил за BUG EDH дек, така че и от двата дека ще мога да взема карти, когато реша (и събера пари за дуъл лендове) и да сглобя нещо за кеф. Ясно ми е, че с малко пари няма как да бия наред по турнири, просто да подобря тестето, което имам , но все пак да го запазя в стандарт формата. (:

Накратко: за момента не мога да си позволя добро, конкурентно тесте на турнир, но искам да сглобя най-доброто от картите с които разполагам и евентуално след време да надграждам, докато се стигне до момента, в който от първоначалното тесте са останали няколко карти и се е получило нещо като тестето предложено от теб (:
qwerty42
Elite Vanguard

Мнениеот magiclunatic на Чет Мар 20, 2014 8:00 pm

venski написа:
magiclunatic написа:Ами вземи напиши и деклиста на самия дуел дек, щото повечето тука не знаят какво има тука (особено тези които се очаква да ти дадат съвети как да го подобриш :) ).

qwerty42 написа:http://www.wizards.com/magic/magazine/article.aspx?x=mtg/daily/arcana/1438
Тук е дек листа...

Aбе има една функция - copy/paste - доста е полезна ...

Сега онтопик:

Меджик е хоби, а хобитата струват пари. Ако не си готов да отделяш някаква сума месечно за хобито си - по-добре изобщо не зе захващай с него.
Тук не става дума за някаква кой знае каква инвестиция. От листа на Атерххх , с леки корекции може да се получи приличен бюджетен дек за около 100 лв.

Тоест правим следните промени:

- без Thoughtseize - вместо него Dures
- без Abrupt Decay - вместо него mix oт Doom Blade и Ultimate Price
- без Hero's Downfall - вместо него Putrefy
- без дуалки - от всичките неща които могат да бъдат сменени, дуалките са единственото нещо без никакъв екивалент. ТОЕСТ - те са най-важното в дека, за това са приоритет НОМЕР 1.
- чисто теоретично, може да бъде сменен Scavenging Ooze с Lotleth Troll или както там се пишеше.

И получаваме следния дек:

9 Forest
10 Swamp
4 Golgari Guildgate
4 Elvish Mystic
4 Dreg Mangler
4 Herald of Torment
4 Boon Satyr
3 Reaper of the Wilds
3 Lotleth Troll
4 Dures
2 Doom Blade
2 Ultimate Price
3 Putrefy
2 Bile Blight
2 Golgari Charm

3 Mistcutter Hydra
3 Lifebane Zombie
2 Golgari Charm
2 Bile Blight
2 Ultimate Price
2 Pithing Needle
1 Doom Blade

Сега, интернета във Виена е толкова добър, че няма как да ти направя точна калкулация, но това много ме съмнява да надхвърля 100 лева.
Да - дека не е нещо феноменално, но на мен лично ми изглежда напълно адекватно. Като в следващите 3-4 месеца отделяш по 20-30 лева на месец, да му добавиш и картите които махнахме и всичко си се получава доста добре за тоя бюджет.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот qwerty42 на Пет Мар 21, 2014 11:09 pm

Не ми се нахвърляйте, моля ;D Това да се откажа, ако не влагам постоянно пари е малко крайно, не мислиш ли? Може да ми е хоби и без да наливам пари всеки месец. 100 лева за тесте за вас може и да не е много, ама за студент, който учи и работи и сам си изкарва мизерна заплата е бая. Ще дам сега 100 лева и след няколко месеца вече половината няма да са легални... След като знам, че не мога постоянно да наливам пари, значи да се откажа ли? Просто имам това тесте и имам карти и помолих за мнение как да го подобря. Пак мога да играя с приятели, от време на време да си взимам нови карти и да го променям, подобрявам. Винаги така става, като иска някой не толкова сериозен играч съвет, всички му се нахвърлят и му казват, че картите му за нищо не стават да даде камара пари. Искам просто да си цъкам за удоволствие, не да се взимам толкова на сериозно ;D Спокойно, хорааа - chill out ;)
qwerty42
Elite Vanguard

Мнениеот magiclunatic на Съб Мар 22, 2014 2:26 am

qwerty42 написа:Не ми се нахвърляйте, моля ;D Това да се откажа, ако не влагам постоянно пари е малко крайно, не мислиш ли? Може да ми е хоби и без да наливам пари всеки месец. 100 лева за тесте за вас може и да не е много, ама за студент, който учи и работи и сам си изкарва мизерна заплата е бая. Ще дам сега 100 лева и след няколко месеца вече половината няма да са легални... След като знам, че не мога постоянно да наливам пари, значи да се откажа ли? Просто имам това тесте и имам карти и помолих за мнение как да го подобря. Пак мога да играя с приятели, от време на време да си взимам нови карти и да го променям, подобрявам. Винаги така става, като иска някой не толкова сериозен играч съвет, всички му се нахвърлят и му казват, че картите му за нищо не стават да даде камара пари. Искам просто да си цъкам за удоволствие, не да се взимам толкова на сериозно ;D Спокойно, хорааа - chill out ;)

Хах, че кой ти се е нахвърлил? Aз просто ти казвам каква е реалността - това ти дали ще я приемеш или не, си е твоя работа.
Хобитата като цяло са за хора които имат излишни пари. Щом за теб 100 лв. + 20-30лв. на месец ти се струват "камара пари", значи със сигурност си объркал хобито. Това е тъжната истина и колкото по-бързо го проумееш - толкова по-добре за теб.

Дека, който искаш да "подобриш" реално си е добре направен, точно за целта която имаш - да поцъкаш малко за удоволствие. Той няма нужда от промени. Особено промени с картите които си описал - с тях можеш общо взето само да го развалиш. С други карти - може да бъде подобрен, но тези карти естествено струват пари. С карти като Mark of the Vampire или пък Asphyxiate това със сигурност няма да стате.
Аватар
magiclunatic

Мнениеот qwerty42 на Съб Мар 22, 2014 12:02 pm

Ето, това исках да чуя :D тези карти няма да го подобрят, по-добре играй така. Точка. :D Поне е отговор на въпроса ми. И 20-30 на месец не са камара, но 100 на веднъж няма как да дам за съжаление ;/ а аз докато давам по 20 на месец, те тея карти които съм си купил вече ще остаряват и пак ще е време да ги сменям :D Иначе проумял съм го, че компетативната страна на меджик не е за мен, виждал съм картите, с които играят на fnm :D но от тях има хора и със стартър декове, с фън декове и т.н., които биха използвали срещу мен и пак играта може да се играе и да е забавна и за двете страни (:

P.S.: успех на всички, които ще играят днес ^^
qwerty42
Elite Vanguard

Мнениеот magiclunatic на Пон Мар 24, 2014 3:12 am

Е, все пак сложи:
Dreg Mangler вместо Pulse Tracker
Putrefy вместо Last Kiss , Grisly Spectacle
Herald of Torment и Sengir Vampire вместо Highway Robber + Sadistic Augermage
Gift of Orzhova вместо Hypnotic Cloud
Аватар
magiclunatic

Мнениеот JohnyWalker на Вто Мар 25, 2014 1:07 pm

magiclunatic не ти се нахвърля, а ти дава много точен съвет. Ще го разбереш след години като си набутал няколко хиляди лева.
Просто няма как да играеш без да даваш пари. Дори и да мислиш да си играеш само кежуал с приятели пак няма да стане - някой от тях ще се изхитри да си подобри тестето (с малко пари) и всички останали ще трябва да се бръкнете за да го настигнете или ще губите 90% от игрите... И това се превръща в цикъл. Да не говорим, че ще ви стане скучно да играете с едни и същи карти. Та рано или късно ще стигнете до харчене на сериозни суми.
Казвам ти го, защото и аз съм минал оттам....
JohnyWalker
Emrakul, the Aeons Thorn

Мнениеот johnny_combo_player на Вто Мар 25, 2014 1:57 pm

JohnyWalker написа:Казвам ти го, защото и аз съм минал оттам....

Както и повечето хора у тоя форум :mrgreen:
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот inegve на Вто Мар 25, 2014 2:16 pm

AKA - RUN WHILE YOU STILL CAN!!!
DON'T RUIN YOUR LIFE WITH EVIL CARDS!!! :mrgreen:
Аватар
inegve
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот honin на Нед Мар 30, 2014 11:15 am

qwerty42 написа:Ето, това исках да чуя :D тези карти няма да го подобрят, по-добре играй така. Точка. :D Поне е отговор на въпроса ми. И 20-30 на месец не са камара, но 100 на веднъж няма как да дам за съжаление ;/ а аз докато давам по 20 на месец, те тея карти които съм си купил вече ще остаряват и пак ще е време да ги сменям :D Иначе проумял съм го, че компетативната страна на меджик не е за мен, виждал съм картите, с които играят на fnm :D но от тях има хора и със стартър декове, с фън декове и т.н., които биха използвали срещу мен и пак играта може да се играе и да е забавна и за двете страни (:

P.S.: успех на всички, които ще играят днес ^^

Просто направи най - разумното нещо в случая - насочи се към формат, който не ротира - EDH или Modern, или що да не е някакво бюджетно Legacy дори. По - висока начална инвестиция, тия 100 лева няма да ти стигнат до никъде, но ще имаш дек, който ще си цъкаш и след 5 години.
honin
Benalish Veteran

Мнениеот venski на Пон Мар 31, 2014 12:18 pm

honin написа:Просто направи най - разумното нещо в случая - насочи се към формат, който не ротира - EDH или Modern, или що да не е някакво бюджетно Legacy дори. По - висока начална инвестиция, тия 100 лева няма да ти стигнат до никъде, но ще имаш дек, който ще си цъкаш и след 5 години.

Също така можеш да го събираш карта по карта в продължение на година без да се притесняваш че нещата ще ротират.
Damage doesn't kill creatures! State-based actions kill creatures!
Goshe написа:Goblins are red, Merfolk are blue. Couldn't care less, Tendrils for 22? #mtglove
#mtgjudge написа:(2/10/2015 7:19:07 PM) Anonycat: suggest that they run a $10,000 buy in no-limit Texas Hold'em event, and do so at Gunfight REL
Аватар
venski
Border Patrol

Мнениеот thegodfather на Пон Мар 31, 2014 12:25 pm

venski написа:
honin написа:Просто направи най - разумното нещо в случая - насочи се към формат, който не ротира - EDH или Modern, или що да не е някакво бюджетно Legacy дори. По - висока начална инвестиция, тия 100 лева няма да ти стигнат до никъде, но ще имаш дек, който ще си цъкаш и след 5 години.

Също така можеш да го събираш карта по карта в продължение на години без да се притесняваш че нещата ще ротират.

Позволил съм си да те поправя :lol:
... без да си мърдам и пръста ги късам,
на който си може му връзва, деца ...
thegodfather
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот inegve на Пон Мар 31, 2014 3:13 pm

И вие сте супер релевант.Човека казва , че не иска да налива яко пари в играта вие го пращате да играе Modern или Legacy ........ (TAP) (B)
Аватар
inegve
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот FaceOfGod на Пон Мар 31, 2014 3:20 pm

Да и мен тва ми направи впечатление :mrgreen:
Най-доброто TO на България е в Скопие!; Най-хубавият клуб на България е ... във Варна!
http://ophan.org/

Look, one thing is like that you need to understand about ... not just warcraft 3 or rts but sports or competition or any discipline in general ... is that you first must have the desire to achieve a goal and then you do everything that you can to achieve the goal!
G.
Аватар
FaceOfGod
Infernal Spawn of Evil

Мнениеот johnny_combo_player на Пон Мар 31, 2014 4:18 pm

inegve написа:И вие сте супер релевант.Човека казва , че не иска да налива яко пари в играта вие го пращате да играе Modern или Legacy ........ (TAP) (B)

Еми след кухненската маса що да не обадят 1 легаси !??! :mrgreen:
Виж пичага , препоръчвам ти да отидеш на курва, че май отдавна си на сухо, да ти помогне жената, а не да ми се правиш тука на девата от света гваделупа,която помага на всички и дава "безценни" съвети.

Изображение
Аватар
johnny_combo_player
Infernal Spawn of Evil

Следваща

Назад към Стандарт (Т2) и Block Constructed - декове и анализи